Telefonunuzun Mobil Verilerini Chromebook'unuzla Nasıl Paylaşırsınız?

Telefonunuzun Mobil Verilerini Chromebook'unuzla Nasıl Paylaşırsınız?

Anında Tethering, kullanıcıların bir Chromebook'u bir Android telefonla eşleştirerek mobil verilerini internet bağlantısı için kullanmalarına olanak tanır. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Chromebook'larda Windows ve macOS bilgisayarlar kadar çok özellik bulunmayabilir ,ancak Chrome OS, Chromebook'u bir telefonla eşleştirme ve mobil verilerini internet için kullanma gibi Chromebook'u çok kullanışlı hale getirebilecek birkaç özelliğe sahiptir. bağlantı. Tüm Chromebook'larda internete bağlanmak için Wi-Fi bulunur, ancak eSIM veya SIM kart yuvası aracılığıyla LTE destekli birkaç model vardır.

LTE'li Chromebook'lar, bu özelliğe sahip olmayan benzerlerine göre daha pahalıdır, ancak her zaman hareket halinde olanlar veya bir Wi-Fi ağına erişimi olmayanlar için en iyi seçenek olabilirler. Şu anda 5G destekli Chromebook yok ancak bunun 2022'de değişmesi bekleniyor.

LTE'siz bir Chromebook'a sahip olanlar ve kendilerini Wi-Fi bağlantısı olmadan bulanlar, Anında Tethering adı verilen bir özellik sayesinde, mobil veriye sahip bir Android telefona sahip olsalar da internete bağlanabilirler. Bu özelliği kullanmak için Chromebook, Chrome OS sürüm 71 veya üzerini ve Android telefonun Android 8.1 Oreo veya üzerini çalıştırıyor olmalıdır. Aynı Google hesabının her iki cihazda da oturum açmış olması da gereklidir. Tüm bu gereksinimler karşılanıyorsa, ilk adım Chromebook'u telefona bağlamaktır. Bunu yapmak için Ayarlar'ı açın ve ' Bağlı Cihazlar'a tıklayın . Ardından ' Kurulum ' yazan düğmeye tıklayın ve telefonu bağlamak için talimatları izleyin.

Chromebook'ta Anında Tethering Nasıl Kurulur?

hp-fortis-14-g10-chromebook.webp

Telefonla bağlantı oluşturulduktan sonra, Anında Tethering'i kurmak kolaydır. Telefonun Bluetooth ve Mobil verilerini açın ve ardından Chromebook'ta ekranın alt köşesindeki Wi-Fi simgesine tıklayın. Bu, Hızlı Ayarlar menüsünü getirmelidir. Wi-Fi kutucuğunun yanındaki açılır oka tıklayın/dokunun ve ' Mobil veri ' anahtarını açın. Bir arama yapmalı ve ardından bağlı telefonu göstermelidir. Telefonu seçin, Chromebook ona bağlanacak ve ardından Chromebook'ta interneti kullanmaya devam edecektir.

Anında Tethering'i kullanırken, Chromebook ekranının altında Wi-Fi simgesi yerine bir ağ sinyali simgesi görünür. Bu, cihazın telefonun mobil verilerini kullandığını gösterir. Anında Tethering'in bağlı telefonun pilini normalden daha hızlı tüketeceğini unutmamak önemlidir . Bir telefon başka bir cihaza, Chromebook'a veya başka bir cihaza bağlandığında ekstra ücret alacak bazı şebeke operatörleri de vardır .

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.