Instagram, Videolara Otomatik Oluşturulan Altyazılar Ekliyor

Instagram, Videolara Otomatik Oluşturulan Altyazılar Ekliyor

Twitter'da Instagram'ın kendisinden yapılan bir duyuru, ayrıntılar hala seyrek olsa da en son erişilebilirlik seçeneğini ortaya çıkardı. Her iki tweet'e göre, yeni özellik sağır veya işitme güçlüğü çeken kişilere yardımcı olmayı amaçlıyor.

Videolar için otomatik olarak oluşturulan altyazılar, Instagram'ın en yeni özellik eklemesi gibi görünüyor ve 17 farklı dil için destek içeriyor (daha fazlası daha sonra planlanıyor).

Hem Instagram başkanı Adam Mosseri'den hem de Twitter'da Instagram'ın kendisinden yapılan bir duyuru, ayrıntılar hala seyrek olsa da en son erişilebilirlik seçeneğini ortaya çıkardı. Her iki tweet'e göre, yeni özellik sağır veya işitme güçlüğü çeken kişilere yardımcı olmayı amaçlıyor. Ayrıca, tercihinize bağlı olarak Instagram otomatik altyazılarını açıp kapatabileceksiniz.

Instagram videolarında otomatik altyazı

InstagramBununla birlikte, otomatik altyazılarla ilgili diğer ayrıntılar henüz netleşmedi. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı veya kullanıma sunulup sunulmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Şimdiye kadar, henüz etkinleştirilmiş gibi görünmüyor, ancak kullanıma sunma sürecindeyse, seçeneği kendimiz görmeye başlamamız biraz daha uzun sürebilir.

Instagram ayrıca otomatik altyazıların 17 dilde mevcut olduğunu ve daha fazlasının geleceğini söylüyor, ancak hangi 17 dili açıklığa kavuşturmuyor veya gelecekte hangi dillerin eklenebileceğini belirtmiyor.

Ne Instagram ne de Mosseri, kullanıcıların seçeneği nerede etkinleştirebileceklerini veya devre dışı bırakabileceklerini açıklamadı. Ayarlar menüsünde bir geçiş olabilir, tek tek video seçenekleri için değiştirebileceğiniz bir şey olabilir veya gelecekteki videoları izlerken görünen yeni bir simge olabilir. Ya da tamamen başka bir şey.

Ayrıntılar hala oldukça sınırlı olduğundan, şimdilik bekleyip Instagram'ın resmi bir duyuru yapıp yapmayacağını veya yakında videolarda altyazıların görünüp görünmediğini görmemiz gerekecek.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.