iPhone 13 ve 13 Pro Pil Kapasitesi Sizi Çok Şaşırtacak!

iPhone 13 ve 13 Pro Pil Kapasitesi Sizi Çok Şaşırtacak!

iPhone 13 serisinde harika kameralar, ekranlar ve daha fazlası var. Ama pil ömrü ne kadar iyi? İşte beklediğiniz dayanıklılık türü.

Apple, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ile pek çok şeyi doğru bir şekilde elde etti- mevcut tüm modeller için şaşırtıcı derecede uzun pil ömrü de dahil. iPhone 13 ailesi, Apple'ın en heyecan verici sürümü değil. Önceki iPhone 12 ile neredeyse aynı görünüyor, yeni A15 yongası ileriye doğru devasa bir sıçrama değil ve Android alanında olanlara kıyasla biraz sıkıcı gelebilir. Ancak biraz daha derine indikten sonra, iPhone 13'ün masaya çok iyi şeyler getirdiği açık. Kameralar her zamankinden daha iyi, yeni 120Hz ekranlar inanılmaz görünüyor ve iOS 15 telefonlarda tereyağı gibi çalışıyor.

Tüm yeni akıllı telefon sürümlerinde olduğu gibi, dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biri pil ömrüdür. Bir telefonun en hızlı işlemciye, en büyük ekrana veya en şık tasarıma sahip olması önemli değil. Pili normal bir günlük kullanımdan geçemezse, tüm bunlar boşunadır. iPhone 13 kullanıcıları nasıl bir pil ömrü bekleyebilir? Kısacası, bir Apple cep telefonunda şimdiye kadar görülen en iyi pil dayanıklılığından bazıları.

iPhone 13 ve iPhone 13 mini ile başlayalım. Temel iPhone 13, 3,227 mAh pil kapasitesine sahiptir ve iPhone 12'den 2,5 saate kadar daha uzun dayanması için derecelendirilmiştir. Apple'ın pil testlerine göre, 19 saate kadar video oynatma, 15 saate kadar çevrimiçi akışla sonuçlanmaktadır. video ve 75 saate kadar ses oynatma. iPhone 13 mini teknik olarak her yönden daha kötü, ancak kompakt ayak izi göz önüne alındığında hala oldukça iyi. Apple, 17 saate kadar video oynatma, 13 saate kadar video akışı ve 55 saate kadar ses oynatma beklediğini söylüyor. Tüm bunlar küçük bir 2.406 mAh pil ile mümkün ve genel olarak kullanıcılar iPhone 12 mini'ye kıyasla 1,5 saate kadar ekstra pil bekleyebilirler.

IPhone 13 Pro Pil Ömrü Ne Kadardır?

Sierra Mavisi iPhone 13 Pro

Pro iPhone'larla işlerin daha da heyecan verici hale geldiği yer. iPhone 13 Pro'yu alan kişiler için bekleyebilecekleri rakamlar şöyle: 22 saate kadar video oynatma, 20 saate kadar video akışı ve 75 saate kadar ses oynatma. Bunların neredeyse tamamı normal iPhone 13'ten daha iyi rakamlar— iPhone 13 Pro aynı ekran boyutuna ve biraz daha küçük 3.095 mAh kapasiteye sahip olsa da. Bu nasıl mümkün olabilir? iPhone 13 Pro'nun LTPO ekran teknolojisi sayesinde bu çok olası. Bu, iPhone 13 Pro'nun ekranı kaydırırken ve ekranla etkileşim kurarken 120Hz yenileme hızlarına ulaşmasını sağlarken, bir makale okurken, bir fotoğraf görüntülerken vb. durumlarda 10Hz'e kadar inmesini sağlar. iPhone 12 Pro ile karşılaştırıldığında, iPhone 13 Pro, genellikle öncekinden yaklaşık 1,5 saat daha uzun sürmelidir.

Son fakat kesinlikle en az değil, iPhone 13 Pro Max var. Yeni bir akıllı telefon satın alırken pil ömrü birinin önceliğiyse, iPhone 13 Pro Max, oradaki en iyi seçeneklerden biridir. Apple, video oynatma için 28 saate, video akışı için 25 saate ve ses oynatma için 95 saate kadar sürebileceğini söylüyor. Tüm bunlar, iPhone 12 Pro Max üzerinde tipik olarak fazladan 2,5 saat kullanım sağlayan cihazın içindeki 4.352 mAh pil sayesinde mümkün.

Herhangi bir iPhone 13 modelinin pil ömrü konusunda hayal kırıklığına uğramak zor. iPhone 13 mini bir kez daha grubun en zayıfı, ancak selefinin aksine, öğleden sonra şarj etmeye gerek kalmadan normal bir kullanım gününden geçmek çok daha kolay. Ağır kullanım hala telefonu büyük kardeşlerinden daha hızlı öldürüyor, ancak küçük bir amiral gemisi seçeneği olarak, çoğu insan artık sağladığı dayanıklılık konusunda rahat olmalı. iPhone 13'e geçiş tam bir günün sonunda bol miktarda güç kalmasını sağlar ve biri iPhone 13 Pro ile giderse, yalnızca bir şarjla bir buçuk gün almak nispeten kolaydır. Birisi her şarjdan iki gün veya daha fazlasını istiyorsa, iPhone 13 Pro Max burada devreye giriyor. Bazı müşteriler için çok büyük ve pahalı olabilir, ancak bir pil şampiyonu olarak görmezden gelmek imkansız.

IPhone 14 Daha İyi Pil Ömrüne Sahip Olabilir

iPhone 14 maketi

iPhone 13 pil ömrü yeterince etkileyici değilmiş gibi, Apple yakında çıkacak iPhone 14 ile işleri daha da iyi hale getirmeye hazırlanıyor. En son raporlar Apple'ın iPhone 14'ün 5G bağlantısını güçlendirmek için daha yeni ve daha gelişmiş bir modem kullandığını gösteriyor. Bu, birkaç temel nedenden dolayı önemlidir.

Her şeyden önce, yeni modemin iPhone 13'te kullanılandan fiziksel olarak daha küçük olması bekleniyor. Bu, iPhone'un gövdesinde daha az yer kaplaması ve potansiyel olarak daha büyük bir pile izin vermesi anlamına geliyor. Ayrıca, bu yeni modemin, 6 altı ve mmWave 5G ağlarına bağlanırken güç açısından daha verimli olduğu da bildiriliyor. Bu, 5G'ye bağlandığında daha az pil kullanımı anlamına gelir. 5G ağlarının pil ömrü üzerinde büyük bir etkisi olabileceği düşünüldüğünde, bu çok büyük bir anlaşma. Apple kendisi söyleyene kadar hiçbir şey onaylanmaz , ancak şirket bir şekilde mevcut olandan daha iyi pil ömrü sunarsa, ciddi bir muamele içinde olacağız.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.