iPhone'unuzun Adını Nasıl Değiştirirsiniz?

iPhone'unuzun Adını Nasıl Değiştirirsiniz?

Bir iPhone'u yeniden adlandırmak, onu çok daha kişisel ve eğlenceli hale getirmek, belki de onu "Kıymetlim" olarak adlandırmak veya John'un iPhone'u yerine bir amacı teşvik etmek kolaydır.

Bir iPhone'u yeniden adlandırmak, onu çok daha kişisel ve eğlenceli hale getirmek, belki de onu "Kıymetlim" olarak adlandırmak veya John'un iPhone'u yerine bir amacı teşvik etmek kolaydır.

Bir iPhone'un bir adı vardır ve bu yalnızca iPhone 13 mini gibi Apple'ın verdiği model numarası değil, sahibinin değiştirebileceği bir addır. Bu, evde, okulda veya iş yerinde farklı cihazlar olarak tanımlanacak birden fazla iPhone varsa çok yararlıdır.

Apple, birden fazla ürününe sahip olmak için büyük bir teşvik sağlıyor. Apple'ın amacı, müşterilere 'işe yarıyor' deme konusunda ilham veren ve Apple'ın Süreklilik özellikleriyle açıkça görülen ürünler yapmaktır. AirPods'u bir iPhone ile kullanıp ardından bir Mac'e geçtiğinizde, eşleştirme otomatik olarak diğer cihaza geçer. AirDrop, fotoğrafları, videoları ve dosyaları bir iPhone'dan Mac'e tek dokunuşla kablosuz olarak aktarmanın süper hızlı ve basit bir yoludur. Apple cihazları en iyi diğer Apple cihazlarıyla çalışır.

iphone-name-chance-makrokedi.jpg

Apple'ın AirDrop gibi bazı Süreklilik özelliklerini kullanırken , yakındaki cihazlar listesinde bir iPhone'un adı görünür. Ad değiştirilmediyse, Apple buna kullanıcının adının ardından ürün tipiyle atıfta bulunacaktır. Örneğin, cihaz listesinde 'John's iPhone' cihaz adı gösterilebilir. John yaygın bir ad olduğundan, bir alanda birden fazla ad bulunması, hangi iPhone'un hedeflenen alıcıya ait olduğu konusunda kafa karışıklığına neden olabilir. Adın değiştirilmesi bu sorunu önler. Tabii ki, başkalarının favori hikayelere selam olarak AirDrop'u 'USS Enterprise' veya 'My Precious' olarak kullanabilmesi için özelleştirmek de eğlenceli. Ayarlar uygulamasını açıp soldaki Genel sekmesine dokunarak bunu yapmak kolaydır. Bu bölümde, hakkında 'Hakkında'ya dokunun en üstteki ilk alan olmalıdır. Buna dokunun ve kulağa hoş gelen adı yazın.

Bir IPad Nasıl Yeniden Adlandırılır

Bir iPad'i yeniden adlandırmak da mümkündür ve süreç aynıdır. Aslında, çoğu Apple ürünü, sahibinin istediği şekilde adlandırılabilir, bu da onu biraz daha kişisel hale getirir ve bir iPhone veya iPad'i diğerinden ayırt eder. Seçilen ad, Find My uygulamasının aygıt listesinde, AirDrop listelerinde, Apple Kimliği bilgilerinde ve diğer Continuity özelliklerinde görünür. Bir iPad için, Sidecar ve Universal Control, bir iPad'i kullanıcı tarafından seçilen ada göre de tanımlar.

apple-iphone-airdrop-recipient-list-makrokedi.jpg

İsimler ayrıca iyi bir amacı desteklemek, favori bir takıma tezahürat yapmak veya politik veya sosyal bir açıklama yapmak için bir fırsat sağlayarak her zaman değiştirilebilir. İsimler önemlidir ve Apple'ın bir iPhone ve iPad'i kişisel bir dokunuşla kişiselleştirme seçeneği sunması güzel.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.