Bir iPad Parolası Nasıl Kaldırılır ve Bu Ne Zaman Mantıklı Olur?

Bir iPad Parolası Nasıl Kaldırılır ve Bu Ne Zaman Mantıklı Olur?

Apple, bir iPad'in şifresinin kaldırılmasına izin verir ve bu bazen mantıklıdır. Ancak, tehlikeli olabilir ve kişisel bilgileri açığa çıkarabilir.

Apple, bir iPad'in şifresinin kaldırılmasına izin verir ve bu bazen mantıklıdır. Ancak, tehlikeli olabilir ve kişisel bilgileri açığa çıkarabilir.

Bir iPad'in parolaya sahip olması gerekmez ve bu Apple güvenlik özelliğini tamamen kaldırmanın mantıklı olduğu durumlar vardır. Bir cihazı kilitlemenin faydası, fotoğrafların, dosyaların ve belgelerin yetkisiz kullanıcıların erişimine karşı korunmasıdır. Kullanıcılar, kişi adlarını, adresleri, kullanıcı şifrelerini ve ödeme bilgilerini bir iPad'de de saklayabilir. Korumasız bir iPad, tableti alıp göz atmakla ilgilenen herkesin bunları görmesine izin verebilir.

Biraz büyük bir iPhone gibi, giriş seviyesi bir MacBook kadar güce sahipken iPad, Apple'ın cihazları arasındaki boşluğu güzel bir şekilde kapatıyor. Birçokları için iPad, yalnızca orta düzeyde tüketim cihazı, TV, film ve müzik akışı veya podcast dinleme olarak kullanılır. Diğerleri e-kitap okumak, haberleri ve hava durumunu takip etmek için bir iPad kullanır. Ancak, elbette, bunların hiçbiri yüksek düzeyde güvenlik gerektirmez, ancak bu temel kullanımda bile oturum açma ve ödeme ayrıntıları bir iPad'de bulunabilir.

ipad-mini-in-hand-makrokedi.jpg

Bir iPhone genellikle evden veya ofisten uzakta kullanılırken, bir iPad tüm ömrünü tek bir yerde geçirebilir. Evde güvenilir arkadaşların ve ailenin yanında kalan bir iPad'in bir parolayla kilitlenmesi gerekmeyebilir. Bir iPad, küçük çocuklar veya parolayı hatırlamakta veya girmekte sorun yaşayabilecek herhangi biri tarafından kullanılacaksa, bu güvenlik özelliğini kaldırmak çok daha kolay olabilir. Apple, önerilmese de parolayı kaldırma seçeneğine sahiptir. iPad'in Ayarlar uygulamasında, "Dokunma Kimliği ve Parola veya Yüz Kimliği ve Parola sekmesi" bu seçeneğin bulunduğu yerdir ve devre dışı bırakmak "Parolayı Kapat"a dokunmak kadar kolaydır.

Şifresiz IPad

İPad yalnızca güvenilir kullanıcılar tarafından kullanılabiliyorsa, parolanın kaldırılmasıyla ilgili diğer tek ciddi sorun Apple Pay'in devre dışı bırakılmasıdır. Parola kapatıldığında, kullanıcıyı Apple Pay'in kaldırılacağı ve parola koruması daha sonra etkinleştirilirse yeniden eklenmesi gerekeceği konusunda uyaran bir uyarı açılır. Apple ayrıca, parola devre dışı bırakılırsa kullanıcının Apple Kimliği parolasının iPad ile sıfırlanamayacağını da önerir. Ancak, bir iPhone veya Mac varsa, bu cihazlardan herhangi biri bu amaçlara hizmet edebilir.

apple-ipad-9-with-unlock-icon-overlaid-makrokedi.jpg

Parola kaldırıldıktan sonra, kullanıcılar bu seçeneğe sahip iPad modellerinde yukarı kaydırarak veya Ana Sayfa düğmesine basarak iPad'in kilidini açabilir. Face ID'ye sahip bir iPad'in kilidini açma deneyimi gibi, kullanımı çok daha hızlı ve kolaydır. Bir iPhone veya bilgisayarı korumasız bırakmak genellikle çok büyük bir risk olarak kabul edilir. İPad, bu cihazların her ikisine de biraz benziyor. Parolayı kaldırmak ciddi bir düşünmeden yapılacak bir şey olmasa da, güvenli olduğunda iPad kullanmayı çok daha kolay hale getirebilir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.