iPhone'da Sürüş Modu Nasıl Kapatılır?

iPhone'da Sürüş Modu Nasıl Kapatılır?

iPhone'daki sürüş modu, sürüş sırasında dikkatinizin dağılmasını önlemeye yardımcı olur, ancak artık gerekmediğinde onu nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız tam size göre bir çalışmamız var.

iPhone'daki sürüş modu, sürüş sırasında dikkatinizin dağılmasını önlemeye yardımcı olur, ancak artık gerekmediğinde onu nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız tam size göre bir çalışmamız var.

Bir iPhone'da Sürüş Modunun kapatılması, yalnızca birkaç saniye süren basit bir işlemdir. iOS 15'in piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple, biri Focus modu olan bir dizi yeni özellik sundu. Esasen bu, bir iPhone kullanıcısının bildirimleri, gelen aramaları ve mesajları yöneterek dikkat dağınıklığını en aza indirerek bir göreve odaklanmasını sağlar. Araba kullanmak gibi belirli durumlarda faydalı olması muhtemel bir şey.

Apple'a göre Focus, kullanıcıların konsantre olmaları veya cihazlarını bir süreliğine kullanmayı bırakmaları gerektiğinde " online kalmalarına " yardımcı oluyor. Bu özellik tamamen özelleştirilebilir ve kullanıcılar iPhone'larındaki uygulamalardan uyarı ve bildirim almak istedikleri zamanı seçebilirler.

2021/11/25/iphone-13-konum.jpg

Odak, varsayılan olarak üç profil içerir: Kişisel, Uyku ve İş.

Bir iPhone'daki Focus modudur ve kullanıcılar için Driving Focus şeklinde özel bir sürüş modu görevi görür. Kullanıcılar Driving Focus'u etkinleştirdiğinde, metin mesajları ve diğer bildirimler susturulur. Ayrıca Driving Focus, yalnızca CarPlay veya eller serbest aksesuar aracılığıyla izin verilen gelen aramaları da sınırlar. Sürüş Odağı ayarlamak için Ayarlar uygulamasını açın ve ardından Odak üzerine dokunun. Buradan, ekranın sağ üst köşesindeki '+' işaretine ve ardından ' Sürüş'e dokunun. Sürüş sırasında bildirimlere izin vermek gibi birkaç tercih seçtikten sonra sürüş modu kullanıma hazır.

IPhone'da Sürüş Odak Modunu Kapatın

how-to-turn-off-driving-mode-on-iphone-from-settings-makrokedi.jpg

Bir iPhone kullanıcısı, sürüşü bittiğinde Sürüş Modunda takılı kaldıklarını fark ederse, tekrar manuel olarak devre dışı bırakılabilir. Sürüş modunu kapatmak için Ayarlar uygulamasını açın ve bir kez daha Odak bölümüne gidin. Bu sefer Sürüş üzerine dokunun ve ardından Sürüş düğmesini kapalı konuma getirerek modu devre dışı bırakın. Driving Focus'u zaten kurmuş olanlar için, sürüş modunu kapatmanın en hızlı yolu iPhone'un Kontrol Merkezi'nden geçiyor. iOS 15'te, Odak modunu kontrol etmek için yeni bir Kontrol Merkezi kutucuğu vardır. Kullanıcıların Odak kutucuğuna dokunup basılı tutmaları ve ardından kapatmak için Sürüş'e dokunmaları yeterlidir.

Sürüş sırasında Odak modu için üç etkinleştirme modu vardır. Kullanıcılar, hareket algıladığında Sürüş Odak modunu etkinleştiren ' otomatik ' olarak ayarlayabilir. Ardından, bir kullanıcının iPhone'u bir arabadaki Bluetooth cihazlarıyla bağlandığında Sürüş Odağı'nı etkinleştiren ' Araca Bağlandığında Bluetooth ' seçeneği vardır. Son seçenek, kullanıcıların Sürüş Odağının manuel olarak etkinleştirilmesine ve devre dışı bırakılmasına olanak tanır. Bir iPhone'da sürüş moduyla ilgili sürekli sorunlarla karşılaşanlar için, modu manuel olarak (yalnızca gerektiğinde) etkinleştirmek en iyi çözüm olabilir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.