Android 13, Windows 11'i taklit edebilecek!

Android 13, Windows 11'i taklit edebilecek!

Yaklaşan Android 13 ile ilgili sızıntılar bitmiyor. Mevcut işletim sistemi Android 12 , mevcut tüm akıllı telefonlar için bile mevcut değil ve Android 13 ile ilgili haberler şimdiden birikmeye başladı. Android 13 yenilikler neler?

Yaklaşan Android 13 ile ilgili sızıntılar bitmiyor. İlk geliştirici sürümü hakkında birkaç gün önce haber vermişken, bugün işletim sistemiyle ilgili iki haber daha geldi. Bir yandan ekran koruyucuların büyük bir güncelleme alması beklenirken, diğer yandan Android 13, sanal makineler sayesinde yeni işletim sistemlerine erişmemizi sağlayabilir.

Mevcut işletim sistemi Android 12 , mevcut tüm akıllı telefonlar için bile mevcut değil ve Android 13 ile ilgili haberler şimdiden birikmeye başladı. Fotoğraf seçici ve hızlı veri aktarımı gibi özelliklerin yanı sıra, yeni işletim sisteminin kodunda artık kullanıcı arayüzünün bir başka uyarlaması daha keşfedildi.

Koddaki küçük "rüya" kelimesini içeren satırlar keşfedildi. Bu, daha yeni Android sürümlerinde tüm ekran koruyucuların adıdır. Son yıllarda, ekran koruyucular açısından neredeyse hiç değişiklik olmadı. Ancak bu sefer farklı olabilir. Görünüşe göre Google, "Komplikasyonlar" API'sini akıllı telefonlara getirmek istiyor. Bu API'yi Android akıllı saatlerden zaten biliyoruz ve kilit ekranında pil göstergesi gibi verileri görmenizi sağlıyor. Henüz ilk fotoğraf yok, ancak bu yalnızca bir zaman meselesi olmalı.

android-13-windows-11i-taklit-edebilecek.jpg

Sanal makineler için Android 13'ü kullanma

Önceden kısa bir açıklama. Sanal makine, diğer işletim sistemlerini başlatabileceğiniz bir işletim sistemi içindeki bir çalışma ortamıdır. Ya da biraz daha basit söylemek gerekirse: Böyle bir program, örneğin bir macOS bilgisayarda Windows'u çalıştırmak için kullanılır. Android geliştiricisi Danny Lin şimdi Twitter'da Pixel 6'da böyle bir sanal makine gösteren ekran görüntüleri yayınladı.

Ekran görüntüleri, bir yanda bir Linux bölümü ve diğer yanda bir Windows 11 sürümünü gösteriyor. Sanal makine o kadar sorunsuz çalışıyor ki Lin , akıllı telefonunda ilk Doom'u bile oynatabiliyor . Her şey, Android 13 ile sunulan daha iyi sanallaştırma sayesinde mümkün oluyor. İşletim sistemi, standart bir hiper yönetici ile çalışan çekirdek tabanlı bir sanal makine kullanıyor .

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.