Snapchat Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıların gerçek zamanlı konumlarını arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir Snapchat özelliği başlıyor. Snapchat, kullanıcıların gerçek zamanlı konumlarını arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan Snap Haritasına yeni bir güvenli

Kullanıcıların gerçek zamanlı konumlarını arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir Snapchat özelliği başlıyor.

Snapchat, kullanıcıların gerçek zamanlı konumlarını arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan Snap Haritasına yeni bir güvenlik özelliği sunuyor.

Canlı Konum olarak adlandırılan özellik, konumunuzu iletmek için uygulamanın açık olmasına ihtiyaç duymaz, ancak iki yönlü bir arkadaşlık gerektirir. Snap Inc., gizliliğin Live Location için önemli bir faktör olduğunu ve kullanıcı güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik özelliklerini yürürlüğe koyduğunu belirtiyor.

Konumunuzu paylaşmak, 2017'den beri Snap Haritası'nda bir özelliktir, ancak hiçbir zaman gerçek zamanlı olmadı ve kesin bir yer yerine yalnızca genel bir alan verdi. Ayrıca, uygulamanın açık olması gerekiyordu. Canlı Konum ile konumunuzu iletirken telefonunuzu cebinize veya çantanıza koyabilirsiniz.

Varsayılan olarak, Canlı Konum kapalı olabilir ve bulunduğunuz yeri paylaşmak, karşılıklı eklenen arkadaşlarla sınırlı olduğundan, konumunuzu daha geniş bir alana yayınlamanın bir yolu olmayacaktır. Ve Canlı Konum'u kullanmadan önce Snapchat, yeni özelliği nasıl kullanacağınızı ve ayarlarını nasıl yapılandıracağınızı öğreten bir öğreticiyi devreye sokacak.

livelocation-1396fffaf1244195a8c4512adffeca07.webp

Yahoo'ya göre ! Finance and Snap Inc, konum izleyicinin minimum 15 dakikadan maksimum sekiz saate kadar ayarlanmış bir zamanlayıcıya sahip olduğu görülüyor. Duyuru ayrıca, arkadaşlar ve "hassas konumlar" arasında paylaşılan Snap'lerin gizli kalacağına da işaret ediyor.

Live Location, 2014 yılında kurulmuş ve üniversite kampüslerinde cinsel saldırıyla mücadele etmeye kendini adamış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan It's On Us ile yapılan ortaklığın sonucudur.

Snapchat, Canlı Konum hakkında daha fazla bilgi için insanları destek sayfasını okumaya teşvik eder ve özelliğin geliştirilmesine yardımcı olabilecek her türlü geri bildirimi memnuniyetle karşılar.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.