Clubhouse'da Kendinizi Nasıl Sessize Alırsınız?

Clubhouse'da Kendinizi Nasıl Sessize Alırsınız?

Clubhouse uygulamasında kendinizi nasıl sessize alıp kapatacağınızı ve açacağınızı öğrenin. Clubhouse'da mevcut bir odaya katıldığınızda, bir Dinleyici olursunuz ve varsayılan olarak sessize alınır.Moderatör daha sonra isterlerse sesinizi açabilir.

Bilinmesi gereken

  • Clubhouse'da mevcut bir odaya katıldığınızda, bir Dinleyici olursunuz ve varsayılan olarak sessize alınır.
  • Dinleyici iseniz ve sesi açmak istiyorsanız, konuşmak için elinizi kaldırın. Moderatör daha sonra isterlerse sesinizi açabilir.
  • Moderatör veya Konuşmacıysanız, mikrofon simgesine dokunarak kendinizi sessize alın ve açın.

Bu makale, iOS ve Android için Clubhouse uygulamasında kendinizi nasıl kapatacağınızı ve açacağınızı açıklar. Bir Kulüp Evi odasında konuşma yeteneğiniz, rolünüze ve birinin sizi konuşmaya davet edip etmemesine bağlıdır.

Susturma, Sesi Açma ve Kulüp Binası Rolleri Hakkında

Clubhouse sesli-sosyal bir uygulamadır, bu nedenle diğer kullanıcıların konuşmalarını dinleyeceksiniz. Peki ya konuşmaya eklemek için değerli bir şeyiniz varsa? Katıldığınız Clubhouse odalarından birinde konuşma yeteneğiniz, rolünüze bağlıdır. Başlamak için bu rollerin üzerinden kısaca geçelim.

Moderatör : Bir Kulüp Evi odasını başlattığınızda, Moderatör siz olursunuz. Konuşan sizsiniz ve odada başkalarını ekleyebilir, kaldırabilir ve sessize alabilirsiniz. Moderatör iseniz, kendinizi sessize alabilir ve açabilirsiniz.

Herkese, takip ettiğiniz kişilere veya seçtiğiniz kişilere açık bir oda başlatabilirsiniz.

Konuşmacı : Moderatör ve bir odada sahneye ilk giren kullanıcı otomatik olarak Konuşmacıdır. Hoparlör iseniz, kendinizi sessize alabilir ve açabilirsiniz.

Dinleyici : Devam eden bir Kulüp Evi odasına katılırsanız, Dinleyici olursunuz. Mikrofonunuzun sesi varsayılan olarak kapalıdır. Konuşmak isterseniz alttaki simgeyle el kaldırabilirsiniz. Konuşmaya davet edilirseniz, Konuşmacı olursunuz ve kendi sesinizi kapatıp açabilirsiniz.

Clubhouse uygulamasında vurgulanan el simgesi.

Clubhouse'da Kendinizi Nasıl Sessize Alır ve Sesini Açarsınız

Artık Clubhouse'da bir odada konuşmanın nasıl çalıştığını bildiğinize göre, gerektiğinde kendinizi sessize almak ve açmak çok kolay.

  1. Moderatör veya Konuşmacıysanız, sağ alttaki mikrofon simgesine dokunarak kendinizi sessize alın.

  2. Bu simge daha sonra üzerinde kırmızı bir çizgi gösterecektir. Bu, sessize alındığınızın göstergesidir.

  3. Sesi açmak için mikrofon simgesine bir kez daha dokunun. Bu kırmızı çizgiyi kaldıracak ve tekrar konuşmaya hazırsınız.

    Clubhouse uygulamasında mikrofon simgesinin sesi kapatıldı ve açıldı.

Bir odadaki birinin profil simgesinde üzerinde kırmızı bir çizgi bulunan mikrofon simgesini görürseniz, bu kişinin sesi kapatılır.

Kulüp Evi Görgü Kurallarını takip edin

Uygulamada konuşmadan önce Clubhouse Topluluk Kurallarını gözden geçirmekte fayda var. Bir sosyal uygulamada kullanıcılar tarafından uygun görgü kuralları, başarısı için önemlidir. Bu belgeyi Clubhouse uygulamasında veya çevrimiçi olarak inceleyebilirsiniz.

Clubhouse uygulamasında, sağ üstteki profil simgenize ve ardından dişli simgesine dokunun. Topluluk Yönergeleri'ni seçin .

Clubhouse Topluluk Yönergelerini çevrimiçi olarak okumak için , Clubhouse web sitesini ziyaret edin ve alttaki Yönergeler'i seçin .

Clubhouse sitesinin alt kısmındaki yönergeler.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.