Samsung Galaxy S22'de Çift SIM Var mı?

Samsung Galaxy S22'de Çift SIM Var mı?

Çift SIM, Galaxy S22'De Nasıl Çalışır? Kullanmanız gereken kişisel ve iş numaranız var mı? Uluslararası hizmete ihtiyaç duyacağınız yurtdışına seyahat etmeyi mi planlıyorsunuz? Çift SIM'in yardımcı olduğu yer burasıdır

Samsung Galaxy S22, kullanıcıları meşgul edecek çok sayıda özellik/özellik listesiyle birlikte gelir ve buna çift SIM desteği dahildir. Akıllı telefonlar geçen her yıl daha da güçleniyor. İşlemciler hızlanır, piller daha uzun süre dayanır, kameralar daha yetenekli hale gelir, vb. Bazı insanlar telefonların 'sıkıcı' hale geldiğini iddia etse de, bunun nedeni zaten çok iyi olmalarıdır. Yıldan yıla farklılıklar eskisi kadar şiddetli olmayabilir, ancak bugün mevcut olan akıllı telefonlar, birkaç yıl önce mevcut olanlardan sonsuz derecede daha iyi.

En iyi örnek olarak Galaxy S22 serisini alın. Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra, öncekilere göre devrim niteliğinde yükseltmeler değil. Ancak yine de kendilerini Samsung'un bugüne kadarki en iyi Galaxy S telefonları olarak konumlandırmak için akıllı iyileştirmeler yapıyorlar . Bu, birkaç farklı yolla elde edilir. Telefonlar en yeni Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye, geliştirilmiş AMOLED ekranlara, yeni kamera sistemlerine ve rafine tasarımlara sahiptir. Yeni bir akıllı telefon satın alıyorsanız ve 799 ile 1199 dolar arasında harcamanız varsa, Galaxy S22 ailesini görmezden gelmek zor.

Güçlü bir işlemci ve mükemmel ekranların yanı sıra Galaxy S22'nin bir başka heyecan verici özelliği de çift SIM desteği. Çift SIM, en çok konuşulan akıllı telefon özelliği değil, ancak bazı insanlar için en önemlilerinden biri olabilir. Çift SIM'li bir telefon, aynı anda iki kablosuz ağa bağlanmasını sağlar. İster kişisel ve iş numaranız olsun, ister yurt dışına seyahat ederken ek kablosuz servis eklemeniz gerekiyorsa, çift SIM desteğine sahip olmak harika. Neyse ki bu, Samsung'un S22'yi yaratırken düşündüğü bir şey. İster Galaxy S22, S22+ veya S22 Ultra satın alın, her üç telefon da kutudan çıkar çıkmaz çift SIM işlevini tam olarak destekler.

Çift SIM, Galaxy S22'De Nasıl Çalışır?

samsung-galaxy-s22-esim-setup.webp

Bu çift SIM desteğinin nasıl çalıştığına gelince , eSIM ve SIM kartın bir kombinasyonu kullanılarak yapılır. Fiziksel SIM kartlar, insanların yıllardır kablosuz hizmeti alma şeklidir. Yeni bir telefon alıyorsunuz, SIM tepsisini çıkarıyorsunuz, SIM kartı operatörünüzden takıyorsunuz ve ardından servis çalışmaya başlıyor. eSIM aynı şeyi başarır, ancak bu teknolojiyi gerçek bir SIM karta ihtiyaç duymadan doğrudan telefona kurar. Yalnızca bir operatörden servise ihtiyacınız varsa Galaxy S22'deki seçeneklerden birini kullanabilir veya çift SIM için hem SIM kartı hem de eSIM özelliğini kullanabilirsiniz.

Fiziksel bir SIM kart kullanmak, diğer akıllı telefonlarla tamamen aynıdır. S22 ile birlikte verilen SIM çıkarma aracını kullanarak, telefonun altındaki USB-C bağlantı noktasının solundaki küçük deliğe yerleştirin. Hemen yanındaki S22'nin mikrofonlarından biri olduğundan, USB-C bağlantı noktasından en uzaktaki deliği kullandığınızdan emin olun. SIM tepsisi çıkarılmış durumdayken, SIM kartı operatörünüzden takın, tepsiyi Galaxy S22'ye geri kaydırın; çalışmaya başlamalıdır.

Galaxy S22'nin eSIM'ine gelince, bunu açmak biraz daha zor olabilir. S22'de Ayarlar uygulamasını açın, "Bağlantılar"a dokunun, "SIM kart yöneticisi"ne dokunun ve "eSIM" bölümünün altındaki "Mobil plan ekle"ye dokunun. S22 daha sonra bir taşıyıcının kutudan çıkarmış olabileceği herhangi bir eSIM planını arayacaktır. Eğer yoksa, kullanıcılar plan bilgilerini eklemek ve işleri bu şekilde ayarlamak için operatörlerinden bir QR kodu tarayabilir. Bu adımları izleyin ve Samsung Galaxy S22'nizde kısa sürede çift SIM kullanacaksınız.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.