Telegram Güncellemesi İndirme Yönetimini Ve Dosya Paylaşımını Kolaylaştırıyor

Telegram Güncellemesi İndirme Yönetimini Ve Dosya Paylaşımını Kolaylaştırıyor

Telegram, mobil uygulaması için indirmelere kolay erişim yolu ile öncelik verme yeteneği, özel telefon numarası bağlantıları oluşturma seçeneği ve Android uygulaması için bazı kozmetik değişiklikler gibi bir dizi harika yeni özellik ekleyen yeni bir günce

Telegram, mobil uygulaması için indirmelere kolay erişim yolu ile öncelik verme yeteneği, özel telefon numarası bağlantıları oluşturma seçeneği ve Android uygulaması için bazı kozmetik değişiklikler gibi bir dizi harika yeni özellik ekleyen yeni bir güncelleme yayınladı. Popüler anlık mesajlaşma uygulamasının WhatsApp kadar çok kullanıcısı olmayabilir, ancak yeni özelliklerin kullanıma sunulması söz konusu olduğunda çok daha aktiftir.

Ocak 2022'de yayınlanan bir Telegram güncellemesi, bir kullanıcının seçtiği herhangi bir videodan kaldırılan özel animasyonlu çıkartmalar oluşturma yeteneğini tanıttı. Uygulama ayrıca, kullanıcıların yalnızca geri düğmesine uzun basarak ve belirli bir sohbeti seçerek bir önceki sohbete geri dönmelerini sağlayan zarif bir seçenek ekledi. Aralık 2021'de Telegram, basit bir çift dokunma hareketi ile çalışan bir mesaj tepki özelliği ekledi.

Kararlı kanal aracılığıyla Telegram kullanıcıları için kullanıma sunulan en son özellik düşüşüne gelince, öne çıkan nokta, geliştirilmiş bir indirme yönetim sistemidir . Başlamak için, uygulama artık devam eden indirmeleri belirtmek için arama çubuğunda bir aşağı ok simgesi görüntülüyor ve buna dokunmak kullanıcıları doğrudan indirmeler sekmesine götürüyor. Burada, kullanıcılar bir bağlam menüsüne erişmek için devam eden bir göreve uzun süre basabilir; bu, belirli indirmeye diğer görevlere göre öncelik verme seçeneği bulabilecekleri yerdir. Kullanıcılar belirli bir görevin nereden kaynaklandığından emin değillerse, içerik menüsü aynı zamanda onu orijinal konuşmaya kadar takip etme seçeneği de sunar.

Özel Önizlemeler Ve Telefon Numarası Bağlantıları

telegram-introduces-custom-chat-links-with-phone-number.webp

Sırada, eklerin medya dosyalarını paylaşması için yeniden tasarlanmış bir sistem var. Kullanıcılar artık gönder düğmesine basmadan önce eklenen fotoğrafların ve videoların sırasını ayarlayabilir ve alıcının bunları gönderenin istediği sırayla görmesini sağlayabilir. Kullanıcılar galeri görünümündeki tüm resimleri ve videoları topladıktan sonra , önizleme penceresini açmak ve dosyaları paylaşılan medya galerisinde taşımak için üstteki Seçili seçeneğine dokunmaları gerekir. Telegram ayrıca, kullanıcıların bir resmi veya videoyu hızlı bir şekilde tıklamasına izin vermek için varsayılan kamera uygulamasını açan ek penceresine düzgün bir kamera önizlemesi ekledi. Yeniden tasarlanan ek sistemi, Telegram iOS uygulamasında mevcuttur, ancak şu anda Android sürümünde yayında değildir.

Ve son olarak, Telegram ayrıca WhatsApp'tan güzel bir numara ödünç alıyor. Şimdiye kadar Telegram, kullanıcıların Twitter ve Instagram gibi bir iletişim noktası olarak kullanıcı adlarını paylaşmalarına izin verdi. Artık uygulama, tıpkı WhatsApp ve onun “ Wa.me/(ülke kodlu telefon numarası) ” biçiminde olduğu gibi, kullanıcıların telefon numaralarını kullanarak bir iletişim bağlantısı oluşturmalarına olanak tanıyor. Telegram'da, kullanıcıların bir telefon numarası bağlantısı oluşturmak için “ t.me/+123456789 ” biçimini izlemesi gerekir. Bu bağlantı bir URL olarak paylaşılabilir veya bir web sayfası öğesine gömülebilir ve üzerine tıklamak doğrudan Telegram'da kullanıcıyla bir sohbet sayfasına götürür.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.