Facebook Protect'i etkinleştirdiniz mi? Etkinleştirmezseniz Facebook hesaplarınızı kapatabilir.

Facebook Protect'i etkinleştirdiniz mi? Etkinleştirmezseniz Facebook hesaplarınızı kapatabilir.

Mart ayının başlarında, bir grup Facebook kullanıcısı, "Hesabınız Facebook Protect'ten gelişmiş güvenlik gerektiriyor" başlıklı ve onlara Facebook Protect özelliğini açmaları gerektiğini söyleyen gizemli, spam benzeri bir e-posta aldı.

Mart ayının başlarında, bir grup Facebook kullanıcısı, "Hesabınız Facebook Protect'ten gelişmiş güvenlik gerektiriyor" başlıklı ve onlara Facebook Protect özelliğini açmaları gerektiğini söyleyen gizemli, spam benzeri bir e-posta aldı. e-postadaki bağlantı) belirli bir tarihe kadar, aksi takdirde hesapları kilitlenir.

Facebook'a göre program, "insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri gibi kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından hedef alınma olasılığı daha yüksek olan insan grupları için bir güvenlik programıdır." Bu hesapların bilgisayar korsanlığı tehditlerine karşı izlenmesini ve iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ile korunmalarını sağlamak gibi şeyler yapmak içindir.

Ne yazık ki, Facebook'un [email protected] adresinden gönderdiği e-posta oldukça yaygın bir spam biçimine benziyordu ve bu nedenle birçok kişinin bunu görmezden gelmesi muhtemel.

Aslında spam değildi. Aslında, gerçekti. Birçok insan için ilk son tarih 17 Mart Perşembe idi. Ve şimdi, Facebook hesaplarına kilitlendiler ve Facebook'un onları geri almak için sağladığı süreçte sorun yaşıyorlar.

facebook-pro-makroked.webp

Facebook Protect'i son teslim tarihinden önce etkinleştirmeyenler, görünüşe göre neden hesaplarına giremediklerini açıklayan ve açmalarına yardımcı olmayı teklif eden bir mesaj alıyorlar. Ancak, her zaman çalışmıyor:

Ayrıca Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde , uygun güvenlik önlemlerine sahip olsalar bile insanların hesaplarının kilitlendiğine dair çeşitli şikayetler var . Bazıları, metin tabanlı 2FA'larının çalışmadığını söylüyor:

Diğerleri, son teslim tarihinden önce bile etkinleştirme sürecini tamamlayamadıklarından ve bu nedenle hesaplarının etkin bir şekilde kilitlendiğinden şikayet etti:

Şirketle iletişime geçtik ve Facebook Korumalı hesaplarına erişilemediği için kilitlenenlere önerileri olup olmadığını sorduk. Tekrar duyarsak size haber veririz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.