iPhone veya iPad'inizde Mükemmel Şekiller Çizmek İster misiniz? İşte Çok Basit Yöntemi.

iPhone veya iPad'inizde Mükemmel Şekiller Çizmek İster misiniz? İşte Çok Basit Yöntemi.

Apple'ın iPhone ve iPad için yerleşik İşaretleme aracı, az bilinen bir numarayla oynak çizgileri, şekilsiz daireleri ve titrek şekilleri düzeltebilir.

Bir iPhone ve iPad aracı, eskizlerin çok daha sanatsal görünmesini sağlayan, az bilinen bir çizim özelliğine sahiptir. Bu kıpır kıpır kareler, düzensiz daireler, tuhaf bulutlar ve tanınmayan konuşma balonları, orijinal taslakla kabaca aynı boyut ve şekli korurken mükemmel çizilmiş versiyonlar haline gelir. Bu, bir fikri açıklamaya çalışırken veya bir ekran görüntüsünde bazı ayrıntılara dikkat çekerken harikadır.

Çizim, Notes uygulamasıyla doğrudan iPhone'a yerleştirilmiştir. Alt kısımdaki Kalem simgesine dokunmak çizim moduna girer ve bir çizim tüm bir notu doldurabilir veya zaten metin ve fotoğraflar içeren mevcut bir nota eklenebilir. Bir ekran görüntüsü aldıktan sonra, görünen küçük resme dokunmak, ek açıklamalar yapmak için İşaretleme aracını açacaktır. İşaretleme, Düzenle düğmesine ve ardından Kalem simgesine dokunularak da fotoğraflarla kullanılabilir. Ekranın altında renk kontrolleriyle birlikte çeşitli çizim araçları görünür.

apple-ipad-notes-perfect-drawings.webp

iPhone'un İşaretleme aracı, şekilsiz ve titrek çizgileri, eğrileri ve şekilleri mükemmel çizilmiş sürümlere dönüştürebilen az bilinen bir çizim özelliğine sahiptir. Bu özellik iPad için de mevcuttur. Kapalı şekillerin düzeltilmiş versiyonlarında üst üste binen veya sarkan çizgiler yoktur; bunlar bilerek yapılırsa iyidir, ancak amaç mükemmel hizalamayı sağlamaksa doğru görünmeyebilir. Düzgün çizgiler elde etmenin sırrı, bir şekli tamamladıktan sonra parmağınızı birkaç saniye hareketsiz tutmaktır. iPhone, bunu şekli düzeltmek için bir sinyal olarak algılar. Düzeltme yanlışlıkla yapıldıysa ve orijinal elle çizilmiş şekil tercih ediliyorsa, geri al öğesine dokunarak düzeltme eski haline dönecektir. Apple, tercih edilmedikçe kullanıcının resmini 'düzeltmeye' çalışmıyor.

Bir IPhone Hangi Şekilleri Çizebilir?

iPhone'un İşaretleme aracı, kaba çizimleri, şaşırtıcı derecede uzun, tanınan çizimlerin bir listesiyle aynı anda bir çizgi, eğri ve şekil olmak üzere daha rafine sürümlere dönüştürme yeteneğine sahiptir. Düz çizgilerin, karelerin, dairelerin, dikdörtgenlerin ve üçgenlerin ötesinde, başın mükemmel şekilde dengelenmesi ve çizginin düz olması için kaba bir ok çizdikten sonra parmağınızı bir an daha aşağıda tutmak da mümkündür. Yaylar da mümkündür, hatta kavisli oklar.

apple-ipad-markup-tool-sceenshot-perfect-shapes-annotation.webp

iPhone ve iPad'in tanıyıp düzeltebildiği diğer şekiller arasında beşgenler, sohbet balonları, kalpler, yıldızlar ve bulutlar bulunur. Yıldız şekliyle ilgili harika olan şey, ortadaki işler ve mükemmelleştirilmiş şekil arasında çapraz geçişin kısayolunun ana hatlarıyla verilen versiyonu göstermesidir. 90 derecelik keskin dönüşlere sahip sürekli çizgiler, bir cetvel kullanılmış gibi serbest el ile çizilebilir. Elbette çizdikten sonra parmağı kaldırmak orijinali çizildiği gibi bırakır ve bu birçok durumda tercih edilebilir. Çizim genellikle öğretici veya eğlencelidir, ancak bir sanat formu da olabilir ve iPhone, çizimden sonra parmak aşağıda tutulmadıkça sanatçının çizgilerine dokunulmadan bırakır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.