Web Sitesi Sayfalarını iPhone'unuzda Farklı Dillerde Nasıl Çevirirsiniz?

Web Sitesi Sayfalarını iPhone'unuzda Farklı Dillerde Nasıl Çevirirsiniz?

Apple'ın iPhone için Safari tarayıcısı, bir web sayfasını 10 farklı dil arasında çevirebilir ve iOS 15 kullanırken bir dokunuş kadar kolaydır.

iPhone, kullanıcı çok dilli olmasa bile birçok farklı dilde yazılmış web sitelerini okumayı kolaylaştırır; bu, Apple tarafından yapılmış ve Safari'de yerleşik bir tür evrensel çevirmendir. Tabii ki, her iPhone bu özelliği desteklemez, ancak iOS 15 çalıştırabilen herhangi biri bu yeteneğe sahip olacaktır. Bu, internette gezinmek için yepyeni bir sayfa açar ve dünyayı farklı açılardan görmeyi kolaylaştırır.

Çok popüler Google Çeviri uygulaması da dahil olmak üzere iPhone için çeşitli çeviri uygulamaları vardır . Apple'ın çözümü, iOS 14'ün piyasaya sürülmesiyle 2020'ye kadar gelmedi ve ne yazık ki çok daha sınırlı bir dil seçimini destekliyor. Bununla birlikte, her ikisi de hızlı ve nispeten doğru olan çevrimdışı çeviri sunar. Apple'ın Çeviri uygulamasının tek gerçek avantajı, bir uygulama indirmeye gerek kalmadan her yeni iPhone ve iPad'de yerleşik olmasıdır.

iOS 15 ile Apple, web sitesi çevirisini iPhone'un Safari tarayıcısına getirdi . Bu, metin bloklarını Çeviri uygulamasına yapıştırmaktan veya bir web sayfasını İngilizce görmek için bir üçüncü taraf hizmeti kullanmaktan çok daha hızlı ve kolaydır. Safari, yeni açılan bir web sitesinin iPhone'da birincil lehçe olarak seçilene göre bir yabancı dil kullanıp kullanmadığını otomatik olarak algılayabilir ve arama çubuğunda web çevirisi seçeneğini vurgular. Olmazsa veya vurgu kaybolmadan önce fark edilmezse, arama çubuğunun solundaki Yazı Tipi Yeniden Boyutlandırma simgesine dokunarak seçenek yine de kullanılabilir., ardından beliren menüden Çevir seçeneğini seçin. Saniyeler içinde, tüm web sayfası İngilizce olarak görünecektir. Çeviri, aynı web sitesinde başka bir sayfayı ziyaret etmek için bir bağlantıya dokunduğunuzda bile çalışır.

apple-iphone-12-with-safari-logo-and-ios-15.webp

Safari Hangi Dilleri Çevirebilir?

iPhone'un Safari çevirisi ilk yayınlandığında oldukça sınırlıydı ve yalnızca birkaç dili tanıyordu. Dil desteği konusunda hala Google'ın çözümü ile rekabet edemezken iOS 15.4 ile liste genişledi ve çeviri hızlı ve güvenilir görünüyor. iPhone'da Safari; İngilizce, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, İspanyolca, Portekizce (Brezilya) ve Rusça dahil olmak üzere en yaygın dillerden bazıları arasında çeviri yapabilir.

Bu iOS çevirisi, metin bir fotoğrafta görünse bile, metin seçilirken sistem genelinde kullanılabilir, çünkü iPhone görüntülerdeki metni de tanıyabilir . Apple'ın on dil desteği, Google'ın yüzden fazla çeviri yapabilme yeteneğiyle karşılaştırıldığında kısıtlayıcı görünse de, Safari web sayfasını iPhone'da tek bir dokunuşla çevirmek için kullanım kolaylığını yenmek zor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.