Vikings: Valhalla’nın sonunda Leif'e Ne Oluyor?

Vikings: Valhalla’nın sonunda Leif'e Ne Oluyor?

Leif Erikson, Vikings: Valhalla 1. sezonun hemen sonunda büyük bir değişiklik yaşadı, peki bu onun geleceği için neden ve ne anlama geliyor?

Leif Erikson, Vikings: Valhalla 1. sezonun hemen sonunda büyük bir değişiklik yaşadı, peki bu onun geleceği için neden ve ne anlama geliyor?

Vikingler: Valhalla , izleyicileri sezonun sonunda büyük bir değişiklik yaşayan Leif Erikson ile tanıştırdı - peki ona ne oldu? 2013'te izleyiciler , Michael Hirst tarafından yaratılan tarihi drama TV dizisi Vikings'de Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) ve Viking kardeşleriyle tanıştıVikingsbaşlangıçta bir mini dizi olarak planlanmıştı, ancak Ragnar'ın seyahatleri ve baskınları izleyiciyi anında büyüledi ve bu nedenle dizi altı sezon boyunca yaşadı ve 2020'de sona erdi – ancak bu Viking Çağındaki hikayelerin sonu değildi. .

2019'da Vikings'in devamı niteliğindeki Vikings: Valhalla adlı bir dizi duyuruldu ve hayatta kalan karakterlerden hikayelere devam etmek yerine Viking Çağından farklı bir dönemi kapsayacak şekilde büyük bir zaman atlaması yaptı. Bir asırdan fazla bir süre sonra geçen Vikings: Valhalla , Leif Erikson (Sam Corlett), Freydís Eiríksdóttir (Frida Gustavsson) ve Harald Sigurdsson'ı (Leo Suter) okyanuslar ve savaş alanları arasında Vikingler arasındaki çatışmalarla geçen bir yolculuğa çıkarken takip ediyor. ve arka plan olarak İngiliz kraliyetleri (paganlar ve Hıristiyanlar). Sadece bir sezonda, bu karakterler yoğun bir kişisel yolculuktan geçtiler, ancak en çok değişen kişi Leif oldu.

Freydis intikamını almayı başardı.

Leif Erikson, kız kardeşi Freydís ve ekibiyle birlikte Kattegat'a geldi, çünkü Freydís gençken ona tecavüz eden ve sırtında haç şeklinde bir yara izi bırakan adamı arıyordu. Freydís adamı bulup öldürdü, ancak o, Olaf Haraldsson'un (Jóhannes Haukur Jóhannesson) ekibinin bir parçası olduğu için, hayatını kurtarmak için Leif, İngiltere'ye saldırmak için Harald, Olaf ve Canute'nin (Bradley Freegard) misyonuna katılmak zorunda kaldı. Leif, bu yolculukta kilit bir unsur olduğunu kanıtladı, çünkü onun sayesinde Londra Köprüsü'nü yok ettiler ve böylece İngiltere'ye saldırıp işgal edebildiler ve Leif bu süreçte savaşmak ve bazı düşmanları öldürmek zorunda kalırken, sakinliğine sadık kaldı. Vikings: Valhalla sezon 1 sonunda Liv (Lujza Richter) öldürülene kadar.

vikings-valhalla-what-happens-leif-end-makro.jpg

Kattegat'ı Jarl Kåre (Asbjørn Krogh Nissen) ve Olaf'ın ordularından korurken, Liv, Leif'in önünde Olaf tarafından ölümcül şekilde yaralandı. Liv, Leif'in kollarında öldü ve onun ölümünün yasını tutarken, Olaf'ın bazı adamları bazı kadınlara saldırmak için odaya girdi. Leif onlara gitmelerini söyledi, ama bunu yapmayacakları için onlara vahşice saldırdı ve onları öldürdü. Vikingler: Valhalla sezon 1 sona eriyor. Sweyn Çatalsakal'ın torunu cesetleri keşfederken Leif kan içinde ve çığlık atıyor. Şimdi, Leif, şiddetli eylemleri nedeniyle İzlanda'dan sürülen ve birçok insanı öldürdüğü için İzlanda'dan sürgün edilen bir İskandinav kaşif olan Kızıl Erik'in oğludur ve Leif, Liv'e bir zamanlar babasının bir adamı vahşice dövdüğünü gördüğünü söyler. çocuklarının önünde. Leif, babasında kontrol edemediği bir karanlık olduğunu ve bu karanlığın kendisinde de yaşadığını ancak onunla savaşmaya çalıştığını açıkladı. Adını babasınınkinden ayırmak için yıllarını harcamış olsa da Liv'in öldürülmesi, içindeki o karanlığın tetikleyicisiydi, şiddetli yanını uyandırdı ve onu babasına benzetti.

Leif Erikson, İngiltere'ye saldırma görevi sırasındaki liderlik becerileri ve Londra Köprüsü'nü yok etme planı sayesinde artık bir Viking olarak kabul ediliyor , ancak şimdi aynı hataları yapabilecek çok tehlikeli bir adam olma yolunda ilerliyor. Baba, pişman olacağı ve korkunç sonuçlar doğuracağı bir şey bile yapabilir. Vikings'in sonunda içindeki çılgını uyandıran Leif Erikson: Valhalla , dizinin tarihe yaptığı birçok değişiklikten biri, bu yüzden Leif'in bundan sonra ne yapacağı ve babasınınkine benzer bu yolda devam edip etmeyeceği ya da devam edip etmeyeceği görülecek. Daha merkezli benliğine geri dönecektir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.