Batman'in Gişesi Geçmiş Kara Şövalye Filmlerine Karşı Nasıl Sıralanıyor?

Batman'in Gişesi Geçmiş Kara Şövalye Filmlerine Karşı Nasıl Sıralanıyor?

Batman'in Gişesi Pandemi Sonrası En İyi 2. Açılış oldu. Robert Pattinson'ın 134 milyon dolarlık ilk Batman filmi diğer Batman filmleriyle karşılaştırıldığında nasıl ve onu bir gişe başarısı olarak etiketlemek yeterli mi?

Robert Pattinson'ın The Batman'deki Caped Crusader olarak ilk çıkışı , yerel gişede 134 milyon dolarlık büyük bir açılış hafta sonu geçirdi, ancak bu, Batman filmlerinin veya diğer çizgi roman filmlerinin geri kalanıyla nasıl karşılaştırılır? Gotham'ın Kara Şövalyesi tarihin en popüler sinema karakterlerinden biri olsa da, onun yer aldığı filmler aslında en güçlü gişe rekoruna sahip değil.

DC Comics karakterleri için bu büyük ekran planı, Warner Bros. Zack Snyder'ın orijinal DCEU planını terk ettiğinden beri belirsizdi ve şimdi yön değişiklikleri, Snyder Cut'ın piyasaya sürülmesi, Joker gibi bağımsız filmler ve şimdi başka bir yeni süreklilik. The Batman ile DC çoklu evreni, hangi yönde büyüdüğü hala net olmasa da açıkça büyüyor. Ne olursa olsun, Robert Pattinson'ın Batman olarak ilk ortaya çıkışı ve hem Michael Keaton hem de Ben Affleck'in The Flash filminde karakter hakkındaki yorumlarını daha sonra yeniden canlandırmaları ile bu yıl sinematik Batman için büyük bir yıl.

Bu sadece gişedeki ilk hafta sonu olabilir, bu nedenle 134 milyon dolarlık güçlü bir yurtiçi katılımla bile, filmin tam gişe performansı henüz net değil, 2016'dan beri bir DC filmi tarafından görülen en iyi açılış hafta sonu rakamları. bu diğer benzer filmlerle karşılaştırılabilir mi ve ne kadar başarılı olacak?

2022/03/04/batman-film-makroked-1-1.jpg

Batman'in Gişesi Pandemi Sonrası En İyi 2. Açılış

Batman'in 134 milyon dolarlık gişe açılışı, 2021'deki en büyük ilk hafta sonu ve pandeminin başlangıcından bu yana, 260 milyon doları aşan ve çok daha yüksek bir fiyata açılan Spider-Man: No Way Home'un ardından ikinci en yüksek açılış oldu. tüm zamanların en çok hasılat yapan filmlerinden biri olma yolunda . Batman'in toplam gişe hasılatı, nihayetinde önümüzdeki haftalarda ne kadar ivme kazanabileceğine bağlı olacak, ancak sağlam bir başlangıç ​​yaptı.

Büyük gişe sorularından biri, pandeminin gişe üzerindeki uzun vadeli etkileri. Spider-Man: No Way Home , izleyicilerin sinemalara geri dönmeye hazır olduğunu kanıtlıyor, ancak aynı şey her film için geçerli değil. Spider-Man: No Way Home veya The Batman gibi bazı büyük destek direği gişe rekorları kıran filmler yine de pandemi öncesi rakamlar çekebilir veya tiyatro izleyicileri sadece birkaç hafta boyunca izleyebilecekleri daha küçük filmler yerine daha büyük filmlere öncelik veriyorsa ve daha büyük filmlere öncelik veriyorsa muhtemelen daha da yüksek olabilir. pandemi sonrası daha kısa gişe pencereleri sayesinde.

2021/12/29/batman-son-fragman-1.jpg

Batman'in Gişe Açılışı Bir Batman Filmi İçin En Yüksek 4.

Batman'in büyük açılışına rağmen , aslında Batman v Superman: Adaletin Şafağı (166 milyon dolar), Kara Şövalye Yükseliyor (160 milyon dolar) ve Kara Şövalye'den sonra Batman'i içeren bir film için yalnızca dördüncü en büyük gişe rekoru kırıyor . (158 milyon dolar), Suicide Squad'ı zar zor geçiyor (133 milyon dolar) ya da yalnız Batman merkezli filmleri sayarsak üçüncü en yüksek. Yukarıda belirtildiği gibi, bunların herhangi birini doğrudan karşılaştırmak zor çünkü hepsi pandemiden önce yayınlandı, ancak Spider-Man: No Way Home ile gördüğümüz gibi , bu artık daha düşük bir gişe hasılatı garanti etmiyor.

The Batman'in gişe gücünün gerçek testi, yurt içinde sadece 67 milyon dolara açılan pandemi öncesi Aquaman veya yurt içinde 96 milyon dolara açılan Joker gibi filmler bile, ancak önümüzdeki haftalarda performansında olacak. ikisi de vizyona girdikten sonraki haftalarda güçlü bacaklar sayesinde dünya çapında 1 milyar dolar kazanan birkaç DC Comics filminden biri oldu. Batman'in Morbius, Sonic the Hedgehog 2 ve Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore'un Nisan ayında yayınlanmasına kadar çok az rekabeti var , yani güçlü incelemeleri sayesinde oldukça güçlü bir gösteri sürdürmesi gerekiyor.

Batman'in Gişesi Ne Kadar Başarılı?

Gişe başarısını, 2022'de pandemi öncesine göre daha az alakalı olan basit bir kafa kafaya at yarışı karşılaştırması dışında bir bağlama oturtmak zor olabilir. Bütçe, çıkış tarihi, enflasyon ve küresel gişenin gelişen manzarası gibi çeşitli faktörler, 1989'da vizyona giren Batman gibi bir şey bir yana, birkaç yıl önce vizyona giren filmlerle bile elma-elma karşılaştırması yapmayı zorlaştırıyor . 40 milyon dolarlık gişe hasılatı, bugünün dolarında 90 milyon doların üzerinde, daha düşük ortalama bilet fiyatı ve uluslararası gişe bugün olduğu kadar gelişmeden önce.

michael-keaton-in-batman-ben-affleck-in-batman-v-superman-robert-pattinson-in-the-batman-and-christian-bale-in-dark-knight.jpg

Konuya gelince, bir filmin gişesi, kalitenin yanı sıra sayısız faktörün bir ürünüdür ve bir filmin iyi olup olmadığının bir yansıması olarak alınmamalıdır; ancak, finansal açıdan, biraz daha net. Bir filmin kar etmesi için, genellikle yapım bütçesinin iki katı olarak hesaplanan maliyetinden daha fazlasını kazanması gerekir. Başlangıçta The Batman'in bütçesinin sadece 100 milyon dolar olduğu bildirildi, ancak pandemi komplikasyonları sayesinde 200 milyon dolara fırladı, bu da Batman'in başa baş ve kâr elde etmek için küresel gişede muhtemelen 400 milyon doları toplaması gerekeceği anlamına geliyor .

Bu ölçüye göre, Batman şu ana kadar oldukça iyi durumda. The Batman'in 134 milyon dolarlık açılışıyla karşılaştırıldığında , en benzer ilk hafta sonu gişesine sahip süper kahraman filmleri Deadpool'un 2016'daki 132 milyon dolarlık açılışı, Suicide Squad'ın 2016'daki 133 milyon dolarlık açılışı ve Guardians of the Galaxy, Vol. 2'nin 2017'de 146 milyon dolarlık açılışı, her filmin küresel hasılatı sırasıyla 784 milyon dolar, 745 milyon dolar ve 869 milyon dolara ulaştı. Yarasaadam134 milyon doları, bazı ilk tahminlerden daha yüksek sona erdi ve güçlü incelemeleriyle, bu aralıkta sona ereceğini varsaymak güvenli, ancak 3 saatlik çalışma süresi, devam eden pandemik endişeler ve 45 günlük sinemaya özel daha kısa bir pencere akışa geçmeden önce, yukarıda bahsedilen karşılaştırmaların yapmadığı birkaç zorlukla karşı karşıya.

Aynı zamanda, gişe, bir filmin kârlılığını ölçmenin yalnızca bir yoludur ve 45 günlük gişe penceresi gibi şeyler Warner Bros.'da gerçekten işe yarayabilir.' akış geliri, tiyatro bileti satışlarından çok daha iyi bir kar marjına sahip olduğundan , ticari mal ve diğer lisanslardan bahsetmeye gerek yok. Her şey düşünüldüğünde, WB The Batman'in şu ana kadarki performansından kesinlikle fazlasıyla memnun ve evren zaten birkaç farklı akış dizisiyle HBO Max'te devam etmeye hazır olsa da, Batman'in güçlü çıkışından daha fazla spin-off ve devam filmi kesinlikle yararlanmayı düşünüyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.