Toy Story Filminin Yanlışlıkla Silinip Kurtarılma Hikayesi! Toy Story 2 Nasıl Yanlışlıkla Silindi?

Toy Story Filminin Yanlışlıkla Silinip Kurtarılma Hikayesi! Toy Story 2 Nasıl Yanlışlıkla Silindi?

Toy Story 2, beğenilen bir Pixar devam filmi, yapım sırasında bir çalışan tarafından yanlışlıkla silindi; işte bu filmi kurtarma hikayesi. Pixar'ın üretim sırasında Toy Story 2'yi yanlışlıkla nasıl silindiği bu çalışmamızda anlatılıyor.

Toy Story 2, beğenilen bir Pixar devam filmi, yapım sırasında bir çalışan tarafından yanlışlıkla silindi; işte bu filmi kurtarma hikayesi…

Pixar'ın üretim sırasında Toy Story 2'yi yanlışlıkla nasıl sildiği ve daha sonra tekrar kayedettikleri aşağıda açıklanmıştır.

Toy Story , aynı zamanda tamamen bilgisayar animasyonlu ilk film olan Pixar'ın klasik bir animasyon macerasıdır. Bu 1995 macerası, yazımı ve seslendirmesiyle övüldü ve büyük bir başarı elde etti. Başarısı ayrıca Pixar'ı animasyon filmlerinde önde gelen bir ışık haline getirdi ve takip eden yıllarda Finding Nemo, Ratatouille ve The Incredibles gibi daha eleştirmenlerce beğenilen filmler ürettiler.

Toy Story film serisi, en popülerlerinden biri olmaya devam ediyor ve ana seri - en azından şimdilik - 2019'un Toy Story 4 ile sona erdi.

toy-story-2-1999-woody-cast-makrokedi.jpg

Dizi ayrıca Toy Story Of Terror gibi kısa animasyonları da içeriyordu! ve çeşitli video oyunları vardı…

Woody ve ekibinin hikayesi şimdilik sona yaklaşırken, Pixar, Buzz Lightyear aksiyon figürüne ilham veren kişinin hikayesini anlatan Lightyear ile bir yan ürün yapıyor; Chris Evans, Haziran 2022'de vizyona girecek olan filmde rolü Tim Allen'dan devralacak.

Toy Story serisindeki her giriş kritik övgüler aldı ve 1999'daki Toy Story 2'nin daha değerli bir takip olarak kabul edilmesi. Bu gezi, Woody'nin bir oyuncak koleksiyoncusu tarafından çalındığını ve oyuncak arkadaşlarının onu kurtarmak için yola çıktığını görür - ancak şerif yeni hayatının onu nereye götürebileceğini kısa sürede cezbeder.

Oyuncak Hikayesi 2 , hayata doğrudan videoya devam filmi olarak başladı ve Disney, Aladdin: Jafar'ın Dönüşü gibi STV'den yapılan yatırımlardan sağlıklı bir geri dönüş gördü.. Bununla birlikte, Disney erken çekimlerden o kadar etkilendi ki, devam filmini bir sinema gösterimine yükselttiler, ancak bu, iş yükünü arttırdığı ve hikayenin büyük bir yeniden yapılandırılmasını gerektirdiği için ekibin stresini artırdı. Kolayca en büyük kabus, bir Pixar çalışanının yapım sırasında Toy Story 2'yi yanlışlıkla silmesiydi.

Bu, 1998'de, Pixar'ın kurucu ortağı Ed Catmull'un Creativity, Inc. adlı kitabında hikayeyi anlatmasıyla gerçekleşti. Hikaye, isimsiz bir Pixar çalışanının, Toy Story 2'nin kök klasöründe yanlışlıkla bir silme komutu girdiklerinde dahili sunucularda bazı rutin dosya temizleme işlemleri yaptığını gösteriyor. Bu, karakter modellerinin ve varlıkların kaybolmasıyla sonuçlandı ve dosya sunucuları hızla kapatıldı. Ancak bu noktada, Toy Story 2 üzerinde yapılan çalışmaların yaklaşık %90'ı silindi ve devam oyununun yedekleme sistemi de yaklaşık bir aydır düzgün çalışmıyordu.

the-toys-cross-the-street-in-toy-story-2-makrokedi.jpg

Bu noktada, Toy Story 2 üzerinde çalışmaya ya sıfırdan başlamak zorunda kalacak gibi görünüyordu - ya da üretim tamamen rafa kaldırılacaktı. Kurtuluş, yaklaşık altı ay önce doğum yapan ve evden çalışan teknik direktör Galyn Susman'ın, Toy Story 2'nin veritabanını kopyalayan bir sistem kurmuş olması şeklinde geldi. O ve başka bir çalışan hızla evine gitti, bilgisayarını battaniyelere sardı ve geri getirdi, bu da Pixar'ın silinen tüm varlıkları kurtarmasına izin verdi. Toy Story 2'nin silinip bu kadar kısa bir sürede kurtarılmaya geçişi, ilgililer için - özellikle de sil komutunu yazan çalışan için - şüphesiz bir kabustu ama en azından mutlu sonla biten bir hikaye olarak bugünlere kaldı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.