The Walking Dead 11. sezon, 2. bölümden çok büyük bir SPOİLER geldi!

The Walking Dead 11. sezon, 2. bölümden çok büyük bir SPOİLER geldi!

The Walking Dead 11. sezon, 2. bölüm için geri dönüyor ve ilk bölümünde, Gabriel'in sezon 11 bölüm 1'de neden bir Reaper öldürmediğine dair bir teoriyi doğruluyor. Uyarı! The Walking Dead 11. sezon 9. bölüm için SPOILER geliyor .

Uyarı! The Walking Dead 11. sezon 9. bölüm için SPOILER geliyor .

The Walking Dead 11. sezon, uzun süredir devam eden AMC şovunun son sezonunun 2. bölümüyle geri dönüyor ve ilk bölümünde, 11. sezon 1. bölümden Gabriel ve bir Reaper hakkındaki bir teoriyi doğruluyor.The Walking Dead'inşu anda yayınlanıyor. üç bölümden oluşacak ve bu yıl içinde sona erecek. Oradan, hikaye devam edecek veThe Walking Deadmarkasını çok canlı tutacak. İlk filmdeki yan ürünleri için Carol ve Daryl ve ilk filmdeki Rick Grimes, ancak Gabriel gibi diğerlerinin kaderi daha havada.

İlk olarak The Walking Dead 5. sezonda tanıtılan Gabriel, dizide geçirdiği süre boyunca büyük ölçüde değişti. Kendi kilisesine sığınmalarına izin veremeyecek kadar korkmuşken tüm cemaatinin ölmesine izin verdiği için (haklı olarak) çok fazla suçluluk taşıyan korkak bir rahip olarak başlar. Aradan geçen sezonlar boyunca Gabriel, The Walking Dead'in en zorlu karakterlerinden birine dönüştü . Artık güvensiz ve sürekli korkmayan İskenderiye konseyinin bir üyesidir ve hatta Rosita ile ilişkiye girmiştir. Gabriel ayrıca Maggie'nin Meridian'a götürdüğü gruptadır ve Reaper'larla olan mücadelelerinde yer alır. The Walking Dead'de 11. sezon 7. bölüm, Gabrielbir Reaper'ı kurtarmayı seçer ve o sırada bunu yapmasının nedeni bir gizemdi. Ama şimdi The Walking Dead, Gabriel'in Reaper'ı neden öldürmediğine dair bir teoriyi doğruladı.

The Walking Dead "No Other Way",

The Walking Dead 11. sezon 9. bölüm, "No Other Way", Gabriel'in aynı Reaper'a tekrar geldiğini bulur, ancak bu sefer hayatını kurtarmaz. Ancak Gabriel son darbeyi indirmeden önce, ikisi onu ilk seferinde neden öldürmediğine dair bir teoriyi doğrulayan kısa bir sohbeti paylaşırlar. Bu önceki bölümde, Gabriel, ölü yoldaşlarının mezarları için dua ederken Azrail'i, Mancea'yı gözetler. Başka bir kişinin kendi inancını uyguladığını gözlemlemenin, Gabriel'in duraklamasına ve nihayetinde hayatını kurtarmasına neden olduğu teoriydi. Bu, The Walking Dead sırasındaki konuşmalarında doğrulandı.11. sezon 9. bölüm, Mancea akşamı, Tanrı'nın ona Gabriel'in onu öldürmeyeceğini söylediğini söyleyecek kadar ileri gidiyor. Ancak bu sefer Cebrail, katiller için dua eden bir adama merhamet göstermiyor. Mancea ona " Kimse kurtarmanın üstünde değil " dediğinde, Gabriel onu karnından bıçaklar ve " Buna inanmıyorum " diye yanıt verir.

the-walking-dead-11-sezon-netflixe-ne-zaman-gelecek-01.jpg

Gabriel'in inancı ve Tanrı ile ilişkisi karmaşıktır. Bir yandan dinine sadık kalmaya çalışır, ancak tamamen pasifist olamayacak kadar çok kötülüğe tanık olur. Şimdi, Gabriel "Öldürmeyeceksin" sözünü kırmaya fazlasıyla istekli.Sevdiklerini koruyabileceği anlamına geliyorsa buyruk. Ve daha önce herhangi birinin kötü davranışlarının affedilebileceğine inanmış olsa da, şimdi buna inanması kesinlikle daha az olasıdır - özellikle de kendisi söz konusu olduğunda. Cemaatinin ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen, asla tam olarak sarsılmadığı bir suçluluk duygusu. Sonraki her öldürmede Gabriel, kurtuluşu daha az hak ettiğine inanır, ancak bu, başkalarının asla aynı zor kararlarla yüzleşmek zorunda kalmayacağı anlamına geliyorsa, yaptığı bir fedakarlıktır. Bu tutum, Repaer'a karmaşık ve nüanslı yaklaşımıyla örneklendirilir.

Gabriel, The Walking Dead'deki altı sezonunda oldukça uzun bir yolculuğa çıktı ve şimdi dizideki en acımasız karakterlerden biri. Yine de, daha sonra gerçekten hor gördüğü birinin hayatını bağışladığı için pişman olsa bile, merhamet kapasitesine sahip olduğunu gösterdi. Bu içsel mücadele, Gabriel'i bu kadar büyüleyici bir karakter yapan şeyin bir parçası ve o, çizgi romandaki muadili arasında kolayca en gelişmişler arasında yer alıyor. The Walking Dead'in son sezonunda Gabriel'i neler beklediği bir sır olarak kalmaya devam ediyor, ancak ahlaki kodunun en yeni rakipleri Commonwealth tarafından nasıl test edileceğini görmek kesinlikle ilginç olacak.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.