Avatar 2 Ne Zaman Sete Çıkacak? Avatar 2 için belirlenen vizyon tarihi var mı?

Avatar 2 Ne Zaman Sete Çıkacak? Avatar 2 için belirlenen vizyon tarihi var mı?

Avatar'ın çığır açan görsel efektleri vardı ancak basit bir hikayesi vardı. Avatar 2, Pandora dünyasına daha fazla karmaşıklık ve daha fazla vurgu vaat ediyor. Avatar 2 Zaten İlk Filmden Çok Daha İyi Ses Veriyor

Avatar 2 hakkında çok az ayrıntı biliniyor , ancak orijinal filmden bile daha iyi olacak şekilde şekilleniyor. Avatar, Na'vi olarak bilinen yerli kodlu mavi uzaylıların yaşadığı Pandora'nın yabancı dünyasında gerçekleşir. Aslen 2014'te piyasaya sürülmesi planlanan devam filmi, hem Pandora hem de orada yaşayan yerli insanlar hakkında daha fazla ayrıntı veren daha karmaşık bir hikaye sunmayı amaçlıyor. Yıllarca süren çalışmaların ardından James Cameron'ın Avatar 2'si vaatlerle dolu.

James Cameron'ın Avatar'ı , 2009'da vizyona girmesinin ardından birçok gişe rekoru kırarak hala tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi. Cameron film üzerinde çalışmaya ilk olarak 1994'te 80 sayfalık bir tedavi yazarak başladı. Senaryodan ekrana geçmenin 15 yıl sürmesinin bir nedeni de, Cameron'ın bitmiş film için vizyonuyla eşleşmeden önce olgunlaşması için zamana ihtiyaç duyan yepyeni görsel efekt teknolojisini kullanma ihtiyacıydı. Bunu akılda tutarak, Avatar 2'nin de on yılı aşkın bir süredir yapması anlaşılabilir.

Avatar 2'nin hikayesi, neredeyse her yönden öncekinden daha ayrıntılı görünüyor. Avatar'ın oldukça basit bir anlatımı olsa da, devam filmi hem insan kahramanlar hem de Na'vi kötü adamlarıyla karmaşıklık vaat ediyor.. Yeni hikayenin ana odak noktası aile, özellikle de ilk filmin iki kahramanı olan Jake ve Neytiri'nin ailesi. Arsa, geniş vuruşlarda, evlerini terk etmeye ve daha önce ekranda gösterilmeyen Pandora bölgelerine gitmeye zorlanmayı içerecek. Hikayenin temasının büyük bir bölümünün, insanların ailelerini bir arada tutmak için ne kadar ileri gidecekleri hakkında olacağı bildiriliyor - yeni hikayede Neytiri ve Jake'in ailelerinde evlatlık bir insan oğlu olacağı düşünüldüğünde ilginç bir kavram. Örümcek adı. Bu eklenen duygusal derinlik, filmi orijinal Avatar'ın daha az övülen bazı yönlerinin üzerine çıkarmaya yardımcı olacaktır.

avatar-2-jake-neytiri-kids-family-romance-sr-makrokedi-1.jpg

Avatar 2 , hikayenin hem Pandora'nın kumsallarında hem de su altında geniş bölümleriyle okyanusları da belirgin bir şekilde öne çıkaracak . Cameron röportajlarda, amacın orijinal filmdeki yüzen dağlara benzer bir şeyi görsel olarak muhteşem bir ortam olarak tanıtmak olduğunu, aynı zamanda hikayenin geri döneceği bir ortam olduğunu söyledi. Bir kez daha, bu, aslında su altında olan aktörlerin hareket yakalamasını kullanarak, çekimlerin gerçekleşmesi için yeni teknolojinin geliştirilmesini içeriyordu. Bunun, oyuncuların kablolar üzerinde olduğu sözde " ıslak için kuru " kurulumda mümkün olandan daha gerçekçi görünmesini sağlamak için yapıldığı bildirildi.

Yeni filmle ilgili bir başka heyecan verici şey de, daha detaylı bir dünya inşasını gösterecek olması. Na'vi kültürüne daha fazla derinlik verilecektir. Aktör Cliff Curtis, Pandora'nın resiflerinde yaşayan ve yüzgeçleri ve daha kalın kuyrukları olabileceği bildirilen Metkayina adlı bir Na'vi klanının lideri Tonowari rolüne kendi kültürel mirasından Māori etkisini getiriyor . Diğer yönler, karakterler döndürülerek ima edilir. Sigourney Weaver'ın dönüşü, Dr Grace Augustine'in ilk filmdeki olaylardan bir şekilde kurtulmuş olabileceğini, Stephen Lang'ın ise kötü Albay Miles Quaritch rolünü yeniden canlandıracağını gösteriyor. Lang'in röportajlarda, "hala DNA'm varken bitmedi" dediği ve geri dönen Quaritch'in bir klon olabileceğini öne sürdüğü bildirildi.

Genel olarak, Avatar 2 çok daha ayrıntılı bir hikaye sunarken, görsel olarak orijinal film kadar muhteşem olmayı vaat ediyor. Cameron'ın, özellikle devam filmine geçmek için orijinal hamlede birkaç sahne bıraktığı bildiriliyor, bu da yalnızca filmin vizyona girmesine kadar uzanan spekülasyonlara neden olacak. Bazıları Avatar 2'nin Gişe performansının orijinal Avatar'ı bile geçip geçemeyeceğini sorguladı. Zaman gösterecek olsa da, proje inkar edilemez derecede heyecan verici olmaya devam ediyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.