Batman Yönetmeni Matt Reeves, Filminin En Büyük Spoiler'ını Açıkladı!

Batman Yönetmeni Matt Reeves, Filminin En Büyük Spoiler'ını Açıkladı!

Batman yönetmeni Matt Reeves kısa süre önce filminin en büyük spoyleri hakkında ayrıntılı olarak konuşmayı kabul etti: burada Eternals oyuncusu Barry Keoghan tarafından oynanan bu yeni Bat-evren Joker'inin tanıttı.

Joker Batman 2022'de mi?

Batman yönetmeni Matt Reeves kısa süre önce filminin en büyük spoyleri hakkında ayrıntılı olarak konuşmayı kabul etti: burada Eternals oyuncusu Barry Keoghan tarafından oynanan bu yeni Bat-evren Joker'inin tanıttı. Keoghan resmi olarak “Adsız Arkham Tutsağı” olarak kabul edilse de Reeves, bu karakterin gerçekten bir ön-Joker olduğunu doğruladı. Batman, baş karakter için bir başlangıç ​​hikayesi olmayabilir, ancak Kara Şövalye'nin en kötü şöhretli kötü adamları içinden biri, dedi.

The Batman'in sondan bir önceki sahnesinde ortaya çıktığı gibi, bu “Adsız Arkham Tutsağı” , Arkham Devlet Hastanesi'nde komşu bir hücrede tutulan Paul Dano'nun Riddler'ı, diğer adıyla Edward Nashton'la sohbet ediyor (burada Asylum'dan farklı olarak adlandırılmış gibi görünüyor). Riddler, hücre çubukları aracılığıyla, büyük ölçüde gölgede kalan ancak rictus sırıtışı ve yeşile çalan saçları fark edilebilen bu garip mahkûmla etkileşime giriyor.

İsimsiz mahkum, Batman'in (büyük ölçüde) planlarını bozduğu konusunda umutsuz olan Riddler'ı neşelendirmeye çalışır. Mahkum, Riddler'a Gotham'ın bir geri dönüş hikayesini sevdiğini söylemeden önce “Bir gün zirvedesin, ertesi gün bir palyaçosun” diyor. Mahkum daha sonra, cevabı Nashton'un “arkadaş” olarak doğru yanıtladığı bir bilmeceyi sorduğunda, Riddler'ın imza satırı olan “Bunu bana bilmece” – iletir. Bu alçak ikili, aralarında bir bağ oluşurken kıkırdayarak uzaklaşıyor.

İnternetten atmak için açık bir girişim olan bilgide - yani Keoghan'ın kendi kardeşi sosyal medyada açıklayana kadar - ilk haberler ve sızdırılan set fotoğrafları, Keoghan'ı GCPD memuru Stanley Merkel'i oynuyor olarak belirledi. Matt Reeves, yaptığı bir başka röportajda, insanları Palyaço Prens'in kokusundan atmak için gerçekten de Keoghan ile sahte sahneler çektiklerini doğrulasa da, öyle değil.

Batman Silinen Sahne

Reeves bize Keoghan'ın aslında bu proto-Joker olarak iki sahne çektiğini ama yapımcının önceki sahneyi kesmeyi bıraktığını söyledi. Röportajımızda Reeves, silinen sahnenin ne hakkında olduğunu ve Joker görünümünün ardındaki ilhamı detaylandırdı.

“Filmde olmayan sahne, bunun gerçekten eşlik ettiği sahne, aslında bir noktada çıkacak olan gerçekten harika bir sahne, Batman'in çok gergin olduğu bir sahne çünkü Riddler ona yazıyor. 'Peki, bu adam neden bana yazıyor?' Ve bu katilin profilini çıkarması gerektiğini düşünüyor,” dedi Reeves, ardından neredeyse Kuzuların Sessizliği/Clarice Starling ve Hannibal Lecter benzeri bir dönüş aldı. (Ya da DC Comics hayranlarının işaret edebileceği gibi, Batman'in The Long Halloween'de Calendar Man'in yardımını aramasını andırıyor .)

"İlk iki yılda açıkça deneyimlediği başka bir katili görmeye gidiyor. Ve bu hikayedeki katil henüz bildiğimiz karakter değil, değil mi?” dedi Reeves. "Yani herkes emekleme döneminde. Yani çizgi romanlarda, bu karakterler genellikle dışarıda bir Batman olduğu gerçeğine tepki olarak ikinci kişiliklerini ilan ederler. Ve burada, henüz Joker olmayan bir Jokerimiz var.”

batman-film-makroked-1-1.jpg

Joker Film Etkileri

Barry Keoghan'ın Joker'i

Reeves ayrıca, Mike Marino'nun bu Joker makyaj tasarımına dahil olan düşünceyi ve hatta neden ticari marka sırıtmasına sahip olduğunu, çizgi roman kötü adamı için orijinal ilham kaynağına geri dönen bir nedeni ortaya çıkardı: 1928 sessiz filmi The Man Who Laughs .

“İleride göreceğiniz sahnede, onun neye benzediği üzerinde çalıştığımızı göreceksiniz. Ve o çok şüpheli bir şekilde tutuluyor, görsel olarak sizden uzakta. Ama onun kendine özgü ve yeni hissettiren, ancak köklerine geri dönen bir yinelemesini yaratmak istedim, ”dedi Reeves. “Yani Conrad Veidt kalıbının ve Gülen Adam'ın sessiz filmi fikrinin çok dışında .”

Reeves, filmini hem yükseltilmiş bir gerçeklikte temellendirmek hem de Joker'ini eski beyazperde versiyonlarının neden böyle göründüğünün nedenlerinden ayırmak için, ön-Joker'ine gülümsemesi için biyolojik bir koşul vermeyi seçti. (Reeves durumun adını vermese ve hatta gerçek olduğunu söylemese de, Angelman sendromu adı verilen ve bu hastalığa yakalanmış insanları sık sık gülümseten ve güldüren gelişimsel bir durum vardır. Yine de, Reeves'in söylediği bu değil, Keoghan'ın karakter filmde vardır.)

Reeves şöyle açıkladı: “Bu doğuştan gelen bir hastalığı var. Gülümsemeyi asla durduramaz. Ve bu Mike'ı ve benim, David Lynch'i sevdiğim için The Elephant Man hakkında konuşuyordum. Ben de, 'Belki burada bir kimyasal fıçısına düştüğü yerde olmayan bir şey vardır veya bu yaraların olduğu yerde Nolan olayı olmadığında bir şeyler vardır ve bunların nereden geldiğini bilmiyoruz. Ya bu ona doğuştan dokunduğu bir şeyse ve gülümsemesine izin vermeyen doğuştan gelen bir hastalığı varsa? Ve buna çok karanlık bir tepki verdi ve hayatını ona belli bir şekilde bakan insanlarla geçirmek zorunda kaldı ve o senin kafana nasıl gireceğini biliyor."

Tüm hayatını böyle bir koşulla yaşamak, Keoghan'ın karakterinin, hayatının olduğunu düşündüğü “acımasız şaka” için kendini “palyaço” olarak görmesine neden oldu. Reeves'in açıkladığı gibi:

“Yani, onun çok keskin ve zeki olduğu ve zihninize girebildiği ve temelde bu nihilist bakış açısına sahip olduğu fikri, başlangıcından, doğumundan itibaren, hayat ona acımasız bir şaka oldu. Ve bu onun yanıtı ve sonunda kendini bir palyaço olarak ilan edecek, Joker olarak ilan edecek. Fikir buydu.”

2021/12/29/batman-son-fragman-1.jpg

Joker The Batman 2'de olacak mı?

Reeves ayrıca, Keoghan'ın gelecekteki Joker'ini tanıtan ilk sahneyi neden kestiğini ayrıntılı olarak açıkladı ve ardından son kurgudaki sahnenin neredeyse tiyatro versiyonuna girmediğini açıkladı!

“Gerçekten gördüğünüz şey Joker öncesi bir Joker” dedi. “Ve benim için fikir, anlattığım ilk sahneyi kesmeme rağmen o sahneyi filmde tutmamın nedeni, sonun benim için önemli olmasıydı. Aslında kısa bir süreliğine hala filmde olan sahneyi çektim. Bunu test ettik ve fark ettim ki, bir yandan benim için Riddler'ın hikayesini bitiriyor, çünkü hikayesinin nasıl oynandığını biliyorsunuz ve olanlardan sonra onu ve Batman'in nasıl engelleyebildiğini görüyorsunuz. O ne yapıyordu.

“Ama aynı zamanda şu fikirdi ki, Falcone'un boğazı artık kırıldığına göre, bu sadece bir umut anı olduğu anlamına gelmiyor, aynı zamanda şehirdeki uzun zamandan beri en büyük tehlike anı olduğu anlamına geliyor çünkü Bu, herkesin iktidarı ele geçireceği anlamına gelir. Ve Selina [Kyle] filmin sonunda Batman'le konuşurken ve her zaman bir şeylerin zıt tarafında olacakları için çok dokunaklı vedalarını yaparken, ona 'Bu yeri biliyorsun' diyor. değişmeyecek.' Ve sahneyi çıkardığımda, sahnenin riskleri değişti, çünkü o sahne size gösteriyor ki, o bunu söylediğinde, onu daha yeni gördünüz ve ikisini [Joker ve Riddler] yan yana görüyorsunuz. Ve bu, Gotham'daki belanın asla azalmayacağının sadece bir örneği. Orası'

“Ve böylece filmi dramatik bir şekilde değiştirdi. Yani sahne, 'Oh, işte bir paskalya yumurtası' demek için orada değil. Sıradaki film X.' Joker'in bir sonraki filmde olup olmayacağını bilmiyorum ama size şunu söyleyebilirim ki, gördüğünüz şey bu karakterin erken dönem versiyonu ve her zaman olduğu gibi Gotham'da bela demleniyor.”

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.