Pokemon Unite'den Zacian, Legendary'nin Tacını Korudu

Pokemon Unite'den Zacian, Legendary'nin Tacını Korudu

Efsanevi Zacian'ın Pokemon Unite'a eklenmesi, bu yaratığın çeşitli medya görünümleri boyunca ne kadar güçlü olduğuna uyuyor.

Pokemon Unite'ın oynanabilir kadrosuna en son eklenen Zacian, kısa sürede oyunun en güçlü karakterlerinden biri haline geldi. Pokemon Sword and Shield'dan bir Efsanevi olarak , Zacian'ın Pokemon Unite'daki en güçlü rakiplerden biri olması şaşırtıcı değil , ancak mevcut durumunda neredeyse aşırı güçlü, metayı tanımlıyor ve herhangi bir rekabetçi takım için bir gereklilik haline geliyor. Gen 8 ve Pokemon TCG için VGC metasında önemli bir oyuncu olduğu için bu Zacian için yeni bir şey değil .

Pokemon Unite, Pikachu ve Comfey gibi kanonik olarak daha zayıf canavarlara karşı Urshifu ve Zacian gibi Efsaneviler olsa bile, tüm oynanabilir canavarlarını birbirine karşı dengelemek zorunda kalmanın zor durumunda . Bu dengeleyici hareket, oyuncu becerisine bağlı olarak çoğu yaratığı oldukça eşit bıraksa da, Zacian kısa süre önce piyasaya sürüldüğünde diğer seçeneklerden çok daha güçlü bir şekilde öne çıktı. Zacian'ın potansiyel hasar çıktısını azaltan bir hata düzeltmesine rağmen canavar, benzersiz pasif yeteneği ve tehlikeli saldırı seçenekleri sayesinde hâlâ zirvede.

Zacian'ın Üst Düzey Bir Canavar Olarak Geçmişi Var

Peri/Çelik tipi Zacian'ı Pokemon Unite'da bu kadar harika bir seçim yapan şey , oyuncuların Aeos enerjisini şarj etmesine ve temel saldırılarının gücünü kısa bir süre için artırmasına olanak tanıyan pasif yeteneği Intrepid Sword'dur. Zacian'ın Çevikliği ve Kutsal Kılıcı, geniş bir yarıçapta hasar verirken ve rakipleri yavaşlatırken hızlı hareket etmesine izin vererek onları sonraki saldırılar için kolay av haline getirir. Intrepid Sword tarafından desteklenen temel saldırılarla vurulan yavaşlatılmış rakipler, Sacred Sword ile vurulduktan sonra işini bitirmek kolaydır.

Pokemon serisini farklı oyunlarında ve diğer medya girişimlerinde takip eden hayranlar, Zacian'ın bir kez daha meta tanımlayıcı bir canavar olmasına şaşırmayacaklar. Hem ana hat oyunları hem de kart oyunu geçmişte bu devle uğraşmak zorunda kaldı. Pokemon TCG'nin orijinal Pokemon Kılıcı ve Kalkanı setindeki Zacian V kartı , çok sayıda turnuva zaferinden sorumlu olmuştur ve bunun sonucunda sürekli olarak en iyi oyuncuların destelerinde yer almıştır.

Pokemon Scarlet and Violet piyasaya sürülmeden önce Zacian, benzer şekilde Pokemon Sword ve Shield VGC savaşları için en çok kullanılan ekip üyelerinden biriydi . Zacian'ın Taçlı Kılıç formunda müthiş bir 148 Hız ve 170 Saldırı gücü vardı, bu da onu güçlü bir fiziksel süpürücü olarak bir tehdit haline getiriyordu - özellikle Yetenek Cesur Kılıcı savaşa girdikten sonra Saldırısını daha da artırdıktan sonra. Peri/Çelik yazımı, ona Gen 8 metasındaki Incineroar ve Grimmsnarl gibi diğer yaygın canavarlara göre büyük bir avantaj sağladı ve imza hareketi Behemoth Blade, Dynamax canavarlarını devirmek için mükemmeldi.

Görünüşe göre bu canavar hangi oyunda yer alırsa alsın, Zacian sınıfının en güçlü rakiplerinden biri olarak öne çıkmanın bir yolunu buluyor. Pokemon Unite'a yapılan bir güncellemede düzeltilen hata, Zacian'ın genel gücünün düşmesine neden olsa da, bu yaratığı diğer oynanabilir karakterlerin seviyesine getirmek için daha fazla ince ayar gerektirebilir. Zacian bir yeniden denge görene kadar, Pokemon Unite oyuncularının bu aşırı güçlü Efsanevi ile başa çıkmak için stratejiler formüle etmesi gerekecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.