Minecraft Legends Uygulamalı Önizleme: Kazandıran Bir Strateji

Minecraft Legends Uygulamalı Önizleme: Kazandıran Bir Strateji

Minecraft Legends Uygulamalı Önizleme: Kazandıran Bir Strateji

Minecraft, belki de en iyi şekilde, her yıl yüz milyonlarca oyuncuyu kendine çeken, endüstride bir ezici güç olarak tanımlanabilir. Bu başarı , Minecraft: Story Mode, Minecraft Earth, Minecraft Dungeons ve yakında çıkacak olan Minecraft Legends gibi birkaç yan ürüne yol açarken , aynı zamanda temel oyuna destek, yeni güncellemeler ve daha fazlasını sağladı. Ne yazık ki, bu spin-off'ların çoğu orijinaline kıyasla sönük kaldı ve şu anda yalnızca Minecraft Dungeons mevcut. Minecraft Legends gelecek ay yayınlandığında , bu kuralın kolayca istisnası olabilir.

Minecraft Legends, sevilen bloklu grafikleri, prosedürel oluşturmayı ve zanaat unsurlarını temel eylem ve RTS oynanışıyla birleştirir. İçinde Minecraft evreni, oyuncunun Overworld'ü korumak için inşa güçlerini, çetelerini ve çeşitli müttefiklerini kullandığı Nether'den Piglinler tarafından işgal ediliyor. Yakın tarihli bir önizleme etkinliği sırasında Game Rant , bir saatlik kampanya ve bundan biraz daha az PVP dahil olmak üzere yaklaşık iki saat Minecraft Legends oynayabildi

Kampanya devam ettiği sürece, bu bizim köyleri Piglin saldırılarına karşı savunduğumuzu, savaşı Piglin Outposts'ta onlara götürdüğümüz ve bir Portal ve çeşitli Piglinler ve oradan fışkıran düşmanlar içeren Night Beacon Üssü'ne karşı büyük bir savaşla sonuçlandığımızı gördü. . Eğitimin yanı sıra kampanyanın da ilk saatiydi, yani buradaki hiçbir şey gerçekten zorlayıcı değildi. Yine de taktik ve stratejilerde güzel bir çeşitlilik sergiledi, Mojang geliştiricileri bize hikayede ilerledikçe çok daha karmaşık hale geldiklerini söyledi. Bu görevlerde, zaten bir köye saldırmış olan Piglin'lere saldırdık ve başka bir köyün merkez kuyusunu Piglin dalgalarından koruduk. Piglin Outposts'ı ortadan kaldırmak için Minecraft Legends çetelerimizi kullanmak zorundaydık Piglin Pits ve Blaze Rod Tower Outposts gibi yapılarını yok etmek, Gate Outposts'ı geçmek ve Nether Spreader gibi diğer savunmaları yağmalamak için.

Oyuncuların anlık oynanışta hızlı bir şekilde öğrenecekleri şey, çetelerine nasıl liderlik edecekleri, hangi çetelerin en etkili olduğu ve liderlerini maça ne zaman sokacaklarıdır. Örneğin, kişinin Elmas Kılıcını kullanması saldırmak, bir oyuncunun kendi çetelerini korumak, çeteler yapıları sökmek için çalışırken düşmanları temizlemek için yararlıdır. Oyuncular düşman yapılarına kılıçla doğrudan zarar veremezler, yani doğru mafyayı seçmek önemlidir. Oyuncular iki ile başlar: Yapılara hasar vermede mükemmel olan Cobblestone Golemler ve etkili bir şekilde menzilli savunmalar olan Plank Golemler. Arrow Towers gibi yapıların yanı sıra Plank Golems, diğer çeteleri ve oyuncuyu zarar görmekten korumada mükemmeldir. Oynanışımız boyunca kullandığımız diğer Çeteler arasında şifacı olan Yosunlu Golemler; Cobblestone Golems'e benzer daha büyük, daha güçlü çeteler olan Grindstone Golems; ve PVP sırasında birkaç kişi daha.

Piglinlere ve diğer düşmanlara (veya Minecraft Legends'ın PVP'si durumunda oyunculara ) karşı savunma yaparken, yapılar inşa etmek uzun bir yol kat edebilir. Duvarlar ve Ok Kuleleri gibi oyuncuların inşa edebileceği güçlü bir Redstone Başlatıcıya kadar basit savunmalar var. Ancak zamanla, oyunculara bu yapıları geliştirmenin yolları tanıtılır. Örneğin, ahşap Duvarları taşa çevirmenin, Ok Kulelerinin daha uzak mesafelere patlayan oklar atmasını sağlamanın ve diğer stratejilerle belirli bir sinerji yaratmanın yolları vardır. Bazı strateji oyunları, sıradan veya sıkı RTS hayranları arasında bir denge bulmakta zorlanırken, bazıları bir tarafa ya da diğerine hitap ediyor.

Mario + Rabbids Sparks of Hope, birincisinin iyi bir örneğiyken, Civilization 6 gerçekten hardcore hayran kitlesinde evini buluyor. Minecraft Legends muhtemelen daha sıradan RTS hayranlarına yöneliyor , ancak bu, bazen o dengeli çizgide yürümediği anlamına gelmiyor. Bazen oyunda olan strateji katmanları , Minecraft Legends'ın serinin aksiyon/strateji seven hemen hemen tüm hayranlarına hitap etmesini sağlamada uzun bir yol kat eder .

Night Beacon Base'e karşı yaptığımız son savaş bunun en iyi örneğiydi. Bu savaş sadece oyunu gece yapmakla kalmadı ve bizi Minecraft'ın Creepers, Skeletons ve diğer çeteleriyle müttefik olarak gören Overworld "uyanmayı" ortaya çıkardı , aynı zamanda sahip olduğumuz her stratejinin sınırlarını zorladı. İstediğimiz takdirde etrafından dolanabileceğimiz bir geçiş noktası, ön tarafta delmemiz için çok sayıda savunma ve Portal ile aramızda çok sayıda çete vardı. Bu, bazı gerçekten güçlü çetelerin tanıtımıydı, yani şimdiye kadarki en büyük zorlukla mücadele ederken anında öğrenmemiz gerekiyordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.