MCU'nun Thunderbolts Ekibinin Yenilmezlere Karşı 1 Erken Avantajı Var

MCU'nun Thunderbolts Ekibinin Yenilmezlere Karşı 1 Erken Avantajı Var

Ahlakı şüpheli bir takım olsalar da, MCU'nun yaklaşan Thunderbolts kadrosu, ilk Avengers'ın asla sahip olmadığı büyük bir erken avantaja sahip.

Marvel's Thunderbolts için yakın zamanda ortaya çıkan kadronun şüphesiz ahlaki ve güdüleri şüpheli olsa da, anti kahramanlar grubu MCU'da ilk kez bir araya geldiğinde ekibin ilk Avengers'a göre erken bir avantajı olacak. Muhtemelen Contessa Valentina Allegra de Fontaine (Julia Louis-Dreyfus tarafından oynanan) tarafından bir araya getirilen Thunderbolts, muhtemelen Dünyanın En Güçlü Kahramanlarının yapamayacağı veya yapmak istemediği görevleri gerçekleştirebilecek (DC'nin İntihar Timi'nden farklı olarak). Bununla birlikte, yarasadan hemen sonra oldukça büyük kişilerarası dinamikler de getirecekler.

Resmi olarak 2022'deki D23 Expo'da çıkış yapan Marvel Başkanı Kevin Feige , Multiverse Saga'nın 5. Aşamasını kapatacak olan 2024'te piyasaya sürülen Marvel's Thunderbolts'un resmi kadrosunu açıkladı . Sahneye çıkan oyuncularla birlikte yeni konsept sanatıyla ortaya çıkan yeni Thunderbolts ekibinde Yelena Belova (Florence Pugh), Bucky Barnes (Sebastian Stan), Red Guardian (David Harbour), US Agent (Wyatt Russell), Taskmaster ( Olga Kurylenko) ve Ghost (Hannah John-Kamen). John Walker ve Yelena Belova'nın Contessa ile nasıl bağlantı kurduklarına göre, ekibin geri kalanını da işe almaktan sorumlu olacağını varsaymak güvenli.

Tüm bu karakterlerin Thunderbolts'tan önce MCU'da rolleri olduğundan , Avengers'a göre erken avantajları, üyeler arasında hem iyi hem de kötü olan çoklu bağlantılara ve doğal dinamiklere sahip olmalarıdır. En büyük örneklerden bazılarını vermek gerekirse, The Falcon ve Winter Soldier olaylarından sonra Winter Soldier ve US Agent'ın iyi geçinme ihtimalleri çok düşük. Bucky ve Yelena Belova, beyni yıkanmış silahların kurtuluş arayan anti kahramanlara dönüşmesi gibi benzer kavislere sahipler. Red Guardian, esasen Yelena'nın babasıdır ve bir MCU ekibinde daha önce görülmemiş ilginç bir aile dinamiği sağlar ve benzer şekilde Black Widow'daki Red Room'dan kurtulan Antonia Dreykov'un Taskmaster'ı ile olan bağlantılarından bahsetmiyorum bile.

mcus-thunderbolts-team-has-1-early-advantage-over-the-avengers-featured.jpg

Daha fazla bağlantı kurulabilecek olsa da, Thunderbolts'un daha önce hiç görülmemiş bazı takım dinamiklerine sahip olacağı gerçeği devam ediyor. İlk Avengers ekibiyle karşılaştırıldığında, Dünyanın En Kudretli Kahramanları Nick Fury onları bir araya getirmeden önce çok daha tecrit edilmişti ( Black Widow ve Hawkeye hariç ). Önceki bagaj ve geçmiş, etkili bir ekip olabilmeleri için önce ele alınması ve uzlaştırılması gereken bir şeydir ve izleyicilerin tanık olması çok eğlenceli olacaktır. Bununla birlikte, Thunderbolts'un, bu kurulumu düzelten ve takımın Contessa tarafından daha kolay manipüle edilmesi ve kontrol edilmesi için araçlar yaratması (ki bu da aynı derecede zorlayıcıdır) olmadan epik bir işlev bozukluğu ekibi olma şansı da vardır.

Ortak çekirdeklerinde, yaklaşan Thunderbolts ekibinin üyelerinin hepsinin önemli bir ortak noktası var: hepsi MCU'nun en karanlık ajanlarından biri olarak çeşitli hükümetlere hizmet etmek için kullanılmış ve/veya manipüle edilmiş. Şimdi, görünüşe göre yakında daha fazla özgürlükle birlikte daha büyük bir iyilik için umut etseler de, yakında hepsini bir birlik olarak yapacaklar. Takımda daha güçlü bağlar oluşturmak için önceki bağlantılar kullanılabilirken, Marvel's Thunderbolts 2024'te çıktığında geçmişteki rekabetlerin ve ilişkilerin nasıl değiştiğini görmek ilginç olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.