Kolay ipuçları ile Roblox'u güvenli hale getirebilirsiniz. Roblox Ebeveyn Denetimleri Nasıl Kullanılır?

Kolay ipuçları ile Roblox'u güvenli hale getirebilirsiniz. Roblox Ebeveyn Denetimleri Nasıl Kullanılır?

Roblox, her yaştan oyuncu arasında yaratıcılığı ve iletişimi teşvik eden çevrimiçi bir video oyunudur. Roblox oynamak için herhangi bir yaş sınırı yoktur; bu, oyuncuların potansiyel olarak farklı yaş gruplarındaki başkalarıyla etkileşime girebiliyor.

Roblox, her yaştan oyuncu arasında yaratıcılığı ve iletişimi teşvik eden çevrimiçi bir video oyunudur. Roblox oynamak için herhangi bir yaş sınırı yoktur; bu, oyuncuların potansiyel olarak farklı yaş gruplarındaki başkalarıyla etkileşime gireceği ve daha eski demografiye yönelik olabilecek içeriği görüntüleyebileceği anlamına gelir.

Neyse ki, kiminle konuşabileceklerini, ne tür içerikler oynayabileceklerini ve herhangi bir uygunsuz içeriğe maruz kalmadıklarından emin olmak için Roblox Ebeveyn Kontrollerini kullanarak çocukları Roblox oynarken güvende tutmanın çeşitli yolları vardır. Roblox'ta oyunlar.

Çocuklar için Roblox Nasıl Yönetilir

Roblox video oyunu iOS, Android, Windows ve Xbox'ta mevcut olabilir , ancak bu sürümlerin tümü, resmi Roblox web sitesine giriş yapılarak yönetilebilen aynı hesap sistemini kullanır.

Roblox web sitesindeki hesapta yapılan herhangi bir değişiklik, diğer tüm platformlarda anında yayınlanacaktır, bu nedenle Roblox uygulamasının veya oyununun her bir sürümünde ayarları değiştirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Genç oyuncuları güvende tutmak için uygunsuz Roblox oyunlarını ve iletişimlerini kısıtlamak için Ebeveyn Denetimlerini nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Resmi Roblox web sitesini Chrome, Brave , Firefox veya Edge gibi tercih ettiğiniz web tarayıcısında açın .

 2. Oturum Aç 'ı tıklayın .

  roblox giriş
 3. Roblox hesabı kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Giriş Yap'a tıklayın .

  Roblox video oyun sitesi.

  Siz veya çocuğunuz zaten Roblox oynuyorsanız, bir hesabınız olmalıdır. Oyunu ilk kez kuruyorsanız, Kaydol bağlantısını kullanarak şimdi bir hesap oluşturmanız gerekecektir .

 4. Size bir güvenlik doğrulaması sunulabilir. Hesabınıza devam etmek için tamamlayın.

  Roblox video oyun sitesi.
 5. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki dişli çark simgesini tıklayın.

  Roblox dişli simgesi
 6. Ayarlar 'ı tıklayın .

  Roblox Ayarları
 7. Gizlilik'i tıklayın .

  Menüde gizlilik
 8. Kişi Ayarları altında , bazı iletişimleri etkinleştirmek ve diğerlerini devre dışı bırakmak için Roblox veya Özel'deki tüm iletişimleri devre dışı bırakmak için Kapalı'yı seçin .

  İletişim Ayarları

  Değişiklikler, siz seçtiğiniz anda etkinleşir. Ayarlarınızı kaydetmenize gerek yoktur.

 9. Tüm ek açılır menüler için tercih ettiğiniz seçenekleri belirleyin.

  Roblox video oyun sitesi.

  Ayarlardaki "arkadaşlar" kelimesi yalnızca Roblox oyununda yapılan kişileri veya arkadaşları ifade eder. Bu ayarlar, ayrı olarak yönetilmesi gereken diğer uygulamalardaki veya hizmetlerdeki arkadaşları kontrol etmez.

 10. Sol menüden Güvenlik'i tıklayın .

  Menüde güvenlik
 11. Hesap PIN'i altındaki anahtarı tıklayın .

  Hesap PIN'i geçişi

  PIN, başkalarının bu ayarlarda değişiklik yapmasını engeller.

 12. Dört basamaklı bir sayıyı iki kez girin ve Ekle 'yi tıklayın .

  Roblox video oyun sitesi.
 13. Hesap Kısıtlamaları altındaki anahtarı tıklayın . Bu, içeriği ve Roblox oyunlarını, oyun moderatörleri tarafından manuel olarak çocuk dostu veya güvenli olarak seçilenlerle sınırlayacaktır.

  Hesap Kısıtlamaları geçişi
 14. Yeni oluşturduğunuz PIN'inizi girin ve Kilidi Aç'ı tıklayın .

  Roblox video oyun sitesi.
 15. Dilerseniz artık siteden çıkış yapabilirsiniz.

  Bu değişikliklerin tümü artık Xbox One, iOS, Android ve Windows'ta yüklü olan Roblox video oyununun her sürümünde etkin olmalıdır .

  Roblox video oyun sitesi.

Roblox Yaş Sınırı Var mı?

Popüler video oyununu indirmek, yüklemek veya oynamak için resmi bir Roblox yaş derecelendirmesi yoktur. Her yaştan çocuk, akıllı telefonlarına, tabletlerine, bilgisayarlarına veya Xbox konsollarına oyun yükleme izinleri olduğu sürece Roblox'u indirebilir ve oynayabilir.

Bununla birlikte, kullanıcının 12 yaşın altında olduğunu belirten Roblox kullanıcı hesapları, varsayılan olarak daha yüksek gizlilik ayarlarına sahipken, 13 yaşın üzerindekilerin ayarlarını manuel olarak yapması gerekiyor.

Roblox Güvenli mi?

Güvenlik ve bu video oyunuyla ilgili olarak ebeveynler için tek bir Roblox uyarısı yoktur, çünkü çoğu çevrimiçi oyun gibi, gerçeklik güvenli veya güvensiz bir etiketten çok daha karmaşıktır. Roblox daha genç oyuncular düşünülerek tasarlanmıştır, bu nedenle genellikle yüksek düzeyde gerçekçi şiddet ve olgun temalara sahip Call of Duty, PUBG veya Second Life gibi oyunlardan birkaç derece daha güvenli olduğu düşünülür.

Ayarları yukarıda gösterildiği gibi ayarlamak, Roblox'u varsayılan tercihlere güvenmekten çok daha güvenli hale getirebilir.

Roblox'taki olası risklerle ilgili akılda tutulması gereken bazı noktalar:

 • Roblox oyuncuları potansiyel olarak yabancılara DM atabilir.
 • Uygunsuz Roblox oyunları var mı? Evet, ancak bunlar yukarıdaki ayar değişiklikleriyle kısıtlanabilir.
 • Roblox mobil cihazlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda ve Xbox konsollarında oynanabilir, bu nedenle izleme etkinliği zor olabilir.

Çocukları Roblox Oynarken Güvende Tutmak İçin İpuçları

Çocuğunuzun gizlilik ayarları Roblox video oyununda kontrol edilebilirken, kullandıkları cihaz veya platformun onları uygunsuz içeriğe ek olarak çevrimiçi zorbalık, takip veya tacize karşı savunmasız bırakabileceğini bilmek önemlidir .

Küçük Roblox yaşlı oyuncuyu güvende tutmak için atmak isteyebileceğiniz bazı ek adımlar.

 • Windows 10 ve Xbox One ebeveyn denetimlerini etkinleştirin . Bu ayarlar, kiminle konuşabileceklerini, ne tür medya görebileceklerini ve ne tür dijital satın alma yapabileceklerini sınırlayabilir.
 • iOS ebeveyn ayarlarını veya Android ebeveyn ayarlarını açın . Her iki akıllı cihaz işletim sistemi de genç kullanıcıları izleme ve koruma seçeneklerine sahiptir. Ek izleme için ek bir ebeveyn kontrolü uygulamasını denemek bile isteyebilirsiniz .
 • Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde gizli uygulamaları arayın . Çocuğunuzun cihazında Roblox oynamasını istemiyorsanız, onu kurup kurmadığını ve öğrenmemek için gizli bir yere yerleştirip yerleştirmediğini kontrol etmek isteyebilirsiniz.
 • Diğer oyuncu iletişim uygulamalarını kontrol edin . Çoğu oyuncu, diğer oyuncularla konuşmak için Xbox'ın yerleşik sesli sohbet sistemini veya Discord, Telegram veya Skype gibi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanır.
 • Görüşme yapmak. Herhangi bir çevrimiçi video oyunu oynamadan önce çocuğunuzla yabancı tehlikesi ve sorumlu bir oyuncu olması hakkında konuşmanız önemlidir. Yaptıklarıyla ilgilendiklerini ifade etmek, onları sizinle çevrimiçi oyun deneyimleri hakkında daha fazla konuşmaya teşvik edebilir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.