Horizon Forbidden West'in Farklı Silah Türleri Nasıl Çalışır?

Horizon Forbidden West'in Farklı Silah Türleri Nasıl Çalışır?

Horizon Forbidden West, Aloy'a yolculuğu boyunca kullanması için birçok silah ve alet sağlıyor. İşte hepsinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir yerde bulamayacağınız bilgiler...

Horizon Forbidden West'te Aloy, dünyayı saran felakete bir çözüm bulma umuduyla yola çıktı Bu yeni macera ve ortamla birlikte garip ve benzersiz makineler ve onları avlamak için yepyeni silahlar geliyor. Horizon Zero Dawn'ın silah türleri devam oyununda hala bulunurken, yeni oyunda bazı değişiklikler ve eklemeler yapılmış.

Bu yeni silah türleri , Horizon Forbidden West'in savaşına ilginç bir derinlik katmanı sağlıyor. Belirli durumlarda, gerçekten parlıyorlar ve ilgi çekici bir oyun ortamı yaratıyorlar. Çoğu silah gibi, bu yeni seçeneklerin çoğu belirli senaryolar için tasarlanmıştır ve bunları uygulanabilir kılmak için biraz çalışma gerektirebilir. Ek olarak, ilk oyundaki eski silah türlerinin çoğu da ayarlandı, bu yüzden şimdi biraz farklı çalışıyorlar.

Yaylar

yaylar.jpg

Yaylar, oyuncuların makinelere ve insan düşmanlarına karşı savaşlarında kullanacakları birincil silahlardır. İlk oyundaki üç standart yay türü geri döndü ve genel olarak aynı kaldı. Horizon Zero Dawn'daki Savaş Yayları artık Warrior Bows olarak adlandırılıyor. Hâlâ kısa menzilli silahlardır ve düşmanlar yaklaştığında mükemmel olan hızlı atış hızına sahiptirler. Keskin Nişancı Yayları, artan hasarlarıyla telafi ettikleri yavaş çekim süreleri ile uzun menzilli çarpışmalar için en uygun olanıdır. Bu onları keskin nişancılık için harika yapar. Son olarak, Avcı Yayları, neredeyse her durum veya menzil için iyi olan gerçek silah türüdür.

Temel veya özel oklara sahip yaylar, satıcılardan satın alınabilir veya görevler aracılığıyla kazanılabilir. Yaylardaki en büyük değişiklik , Aloy'un yetenek ağaçlarından açılabilen Silah Tekniklerinden geliyor . Bu yeni teknikler, oyuncuların savaşma şeklini kökten değiştiriyor. Düşmanların üzerine ok yağmuru yağdırılabilir veya yüksek hasar için hedeflere patlayıcı oklar yerleştirilebilir. Bu tekniklere yatırım yapmak, bir oyuncunun savaştaki etkinliğini büyük ölçüde artıracaktır ve oyuncular, oyun tarzlarına uygun olanlara öncelik vermelidir.

Mızraklar

mizraklar.jpg

Aloy'un mızrağı hala onun tek yakın dövüş hasarı aracı, ancak işlevselliği bu sefer büyük ölçüde iyileştirildi. Zero Dawn'da Aloy , düşmanları yalnızca hafif ve ağır saldırılarla çılgınca kesebiliyordu. Artık saldırılarından enerji toplayabilir ve onu düşmanın vücudundaki bir noktayı vurgulayan ağır bir saldırıyla serbest bırakabilir. Bu nokta bir okla vurulursa, depolanan enerji tetiklenir ve büyük miktarda hasar verir. Tıpkı yayda olduğu gibi, Aloy'un yetenek ağacı, oyuncunun mızrağıyla komboları açmasına izin verir. Bunlar, hızlı bir şekilde enerji oluşturmaya ve savaş alanını kontrol etmeye yardımcı olarak, yakın muharebeyi meşgul tutar ve özellikle birden fazla rakiple savaşırken faydalı olur.

Patlamalar / Blastslings

patlamalar.jpg

Patlamalar geri döndü ve bir oyuncunun düşman gruplarına çok fazla hasar vermesi gerektiğinde hala harika bir seçim. Bu silah türü, donma veya asit gibi temel hasar oluşturmak için de mükemmeldir. Horizon Forbidden West , Blastsling ile harika çalışan yapıştırıcı adı verilen yeni bir cephane türü ekler. Bu, düşmanları yavaşlatan ve Aloy'un mükemmel atışı yapmasına izin veren sarı bir yapışkan madde bırakır.

Tıpkı yaylarda olduğu gibi, Patlatmalar için de çalışma şeklini değiştiren Silah Teknikleri var. Örneğin, makinelere bombalar ateşlenebilir veya her sekmede hasarı artıran zıplayan cephane fırlatılabilir. Blastsling'in tek gerçek dezavantajı, cephane ona çok yakın patlarsa Aloy'un kendine zarar verebilmesidir.

Boltblasterla

boltblaster.jpg

İlk oyundaki Çıngıraklar gitmişken, onların yerini Boltblaster'lar almış. Rattler gibi, Boltblaster bir makineli tüfek gibi hedeflere bir dizi cıvata ateşler. Bu silah, menzilli düşmanlar için harikadır ve Weapon Techniques, onu bir pompalı tüfek gibi ateşleyebilir, bu da çok yaklaşan makineler için mükemmeldir. Silahla birlikte gelen çeşitli cephane türleri, hızlı bir şekilde element efektleri oluşturabilir veya düşmanların zırhını yırtabilir.

Boltblaster'ın en büyük dezavantajı yeniden yüklemedir. Yay veya Patlayıcı'nın aksine, Aloy'un bu silahı yeniden doldurmak için hareket etmeyi bırakması gerekiyor; bu, büyük makineler ona namlu attığında sorun olabilir. Boltblaster'ı daha uygun hale getirmek için yeniden yükleme hızını artıran bobinlerle yüklemek en iyisidir.

Tripcasters Ve Ropecasters

ropecaster.jpg

Tripcasters, bir makine üzerlerinden geçtiğinde tetiklenen tel tuzakları yerleştirmek için kullanılır. Güçlü makineler için pusu kurmak ve savaşın başlangıcında yüksek hasar vermek için mükemmeldirler. Savaş başladığında, tuzakları kurmak için gereken zaman nedeniyle Tripcaster çok daha az kullanışlı hale gelir. Silah Tekniği, Hızlı Tel, anında tuzağı kurarak buna yardımcı olur.

Ropecaster'lar makineleri sabitlemek ve hareketlerini azaltmak için kullanılır. Bir makine tamamen sabitlendiğinde, Aloy kritik bir vuruş yapabilir veya makineyi geçersiz kılma girişiminde bulunabilir. Bu silah, daha fazla ip gerektirdiğinden ve onları daha kolay kırabileceğinden daha büyük makinelere karşı daha az etkilidir. Devam oyunu ayrıca makinelere temel hasar veren veya yüksek hasar için patlatılabilen bir temel kutu takan yeni tip Ropecaster'lar ekler.

Diken Atıcı

spike-thrower.jpg

Spike Thrower, Aloy'un Horizon Forbidden West'te toplayabileceği yepyeni silahlardan biridir . Bu, Aloy'un daha zayıf makineleri kolayca yok edebilen ve daha güçlü makinelere ağır hasar verebilen patlayıcı bir cirit fırlatmasına olanak tanır. Düz hasar açısından, Diken Atıcı oyundaki en iyi silah olabilir ve menzilde kullanılabilir ve hızlı bir şekilde ateşlenebilir. Tek dezavantajı, Blastsling gibi, Aloy çok yakınsa patlamadan zarar görebilir. Ek olarak, Spike Thrower için cephane yapmak için gereken kaynaklar bazen kıt olabilir, bu nedenle patron dövüşleri veya zorlu karşılaşmalar için tasarruf etmek en iyisidir.

Parçalayıcı Eldiven

horizon-forbidden-west-legendary-armor-2.jpg

Shredder Gauntlet muhtemelen Horizon Forbidden West'in en tuhaf silahı. Bu, düşmanları parçalayan bıçaklı bir disk ateşler. Bu disk daha sonra Aloy'a döner ve bir sonraki fırlatılışında hasarı artar. Her disk, bir sonraki atışta patlamadan önce üç kez yakalanabilir. Bu silah, parçaları makinelerden ayırmak için harikadır, ancak alışması biraz zaman alır.

Silah Teknikleri, Shredder Gauntlet'leri savaşta çok daha kullanışlı hale getiriyor. Özellikle Shredder Mine, aynı anda birden fazla düşmanla savaşmak için mükemmeldir. Bu teknik, diski yakındaki düşmanlara elektrik ateşleyen küçük bir nöbetçi silahına dönüştürür, bu da Aloy düşmanlar tarafından kuşatıldığında çok yardımcı olur. Shredder Gauntlet kesinlikle oyundaki en özel silah türüdür, ancak doğru durumda vazgeçilmez olabilir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.