Elden Ring Düşündüğünüzden Daha Kanlı Bir Oyun İşte Görseller!

Elden Ring Düşündüğünüzden Daha Kanlı Bir Oyun İşte Görseller!

Elden Ring, Bloodborne ile diğer Souls oyunlarının paylaşmadığı, dünya dışı korkuya vurgu ve daha agresif oyun gibi bazı şeyleri paylaşıyor.

Uzun zamandır beklenen Elden Ring, FromSoftware'in rol yapma oyunları serisinin bir sonraki yinelemesidir ve geliştiricinin önceki oyunlarından aldığı ilham oldukça açıktır - özellikle Bloodborne , eğer Elden Ring'in son lansman fragmanı devam edecek bir şeyse. 2009'un Demon's Souls'u, aradan geçen yıllarda FromSoftware'in oyunlarında ortaya çıkan pek çok mekaniği ortaya çıkarırken, on yıldan fazla bir süredir haleflere gerçekten ilham veren Dark Souls'du. İki devam filmi veya tüm bir Soulslike türünün varlığı bunun kanıtı değilse, hayranların oyuna karşı tutumları olmalıdır. Dark Souls'un ana şöhret iddiası zorluğudur, bazıları için bir meydan okumadır.oyuncular Soulslike'ları korkutucu ve hatta itici yapabilir. Bununla birlikte, bu mücadeleden hoşlanan oyuncular için bu oyunlar, ustalığın kendi ödülü olduğu son derece tatmin edici bir oyun deneyimi sunuyor ve Bloodborne , Elden Ring'e en azından kısmen ilham vermiş gibi görünen bir dizi tematik ve sanatsal bükülme ekledi .

elden-ring-like-bloodborne-makrokedi.jpg

Dark Souls serisi ve kardeşleri elbette geçtiğimiz on yılda değişiklikler geçirdi. Bazı ortak noktalar her zaman mevcuttur - savaşta kasıtlı eylemlere vurgu, korkunç canavarlar ve yetenekli savaşçılarla dramatik patron dövüşleri ve oyuncu öldüğünde yeniden ortaya çıkan düşmanlarla dolu bölgeler. Ancak temel bilgilerin ötesinde, her oyunun belirli mekaniklere, temalara ve hikayelere dayanan kendi kimliği vardır. Her oyunun tasarımı bir dereceye kadar önceki yinelemelerden yararlanır, ancak Elden Ring belirli oyun öğelerinde ve tematik seçimlerde belirli bir öncülü çağırır - Bloodborne.

2015'in Bloodborne'u , gotik ve kozmik korkuyla dolu, belirgin bir şekilde benzersiz bir ortam sunmasına rağmen , açıkça önceki Souls oyunlarından geliyor. Bloodborne oynamak , Dark Souls'dan oldukça farklı hissettiriyor , ancak öncelikle Bloodborne'un savaşta saldırganlığı nasıl ele aldığında büyük ölçüde kendini gösteren, görünüşte incelikli birkaç mekanik değişiklik nedeniyle. Oyuncuların kalkanların arkasında korunabileceği ve tehlikeden kaçınmaya çalışabileceği Dark Souls'un aksine, Bloodborne'da savaşınsaldırganlığı son derece ödüllendirir; Oyuncular, Rally mekaniği aracılığıyla, kendilerine vurulduktan sonra bir düşmana hızla çarparak, hasar aldıktan sonra kaybedilen sağlığın bir kısmını iyileştirebilir. Bloodborne , tehlikeden kaçmak yerine oyuncuları savaşta kalmaya teşvik ediyor (oyun ayrıca kalkanları tamamen ortadan kaldırıyor). Oyunun düşmanları saldırı animasyonlarından şaşırtmak için kullanılan ateşli silahlarıyla birleştiğinde, bu mekanikler Bloodborne'u tüm benzersiz gotik sanat tasarımına ve uhrevi korku temalarına ek olarak hızlı, akıcı ve agresif hale getiriyor.

Elden Ring, Bloodborne'un Agresif Oynanışı Ve Yıldızlarla Takıntısını Paylaşıyor

elden-ring-bloodborne-astronomy-makrokedi.jpg

Elden Ring bazı sistem değişiklikleri sunarken diğerlerini geri getirirken, oyunun FromSoftware'in önceki oyunları arasında kendine özgü bir yeri olması muhtemeldir. Ne olursa olsun, karşılaştırmalar yapılabilir ve Elden Ring , Bloodborne'un agresif mücadele çabasını paylaşacak gibi görünüyor . Ralli mekaniği eksik gibi görünse de, Muhafız Sayacı mekaniği, oyuncuların gelen bir saldırıyı engellemekten kendi karşı saldırılarını başlatmaya hızla geçiş yapmalarını sağlar. Siper ve karşılık verme hareketleri, Souls oyunları için pek yeni sayılmaz, ancak bazı oyuncular engelleme sınırlamaları ve bazen zor zamanlama nedeniyle savuşturmayı görmezden gelmeyi tercih ediyor. Elden Ring'de Muhafız Karşılaşmasıçok daha uygulanabilir görünüyor ve (sezgisel olmayan bir şekilde) kalkan kullanırken daha fazla saldırıyı teşvik edebilir.

Elden Ring ayrıca düşmanlarınıza saldırmak için çeşitli yollar sunar. Geliştirilmiş atlama, koruma düşmanlarını daha iyi kırabilen atlama saldırıları gibi savaş uygulamalarına izin verir ve Dark Souls 3'ün Silah Sanatlarına benzer bir mekanik, farklı silahların özelliklerini değiştirir. Sonuç olarak, Elden Ring ayrıca cezalandırıcı derecede zor isteğe bağlı patronlar da dahil olmak üzere , dövüşün önemli beceri ve ustalık testlerine izin vereceğinden emin olabilirsiniz.

Elden Ring'in ortamı , daha karanlık fantezi estetiğine rağmen Bloodborne'dan alınmış gibi görünüyor. Astronomik büyü ve hem uhrevi yaratıklar hem de vücut korkuları ana unsurlar gibi görünüyor - Dark Souls'tan çok daha fazla - ve hayranlar, Bloodborne hayranlarının kesinlikle hissedeceği rahatsız edici eldritch görüntülerini çok fazla görmekten kaçınmak istiyorlarsa Elden Ring fragmanlarını izlemeyi bırakmalılar. hemen evde. Duyurunun üzerinden neredeyse üç yıl geçtikten sonra oyuncular, FromSoftware'in bir sonraki oyununa el atmak için can atacaklar. Elden Yüzük öncekilerin mirasını sürdürmeye ve Bloodborne tarafından tercih edilen daha agresif oyun tarzları ve ustaca ürkütücü atmosfer üzerine inşa etmeye hazırlanıyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.