Birçok Lost Ark oyuncusu satın aldıkları 'premium hesap avantajını' kaybedilebilirler

Birçok Lost Ark oyuncusu satın aldıkları 'premium hesap avantajını' kaybedilebilirler

Crystalline Aura, Lost Ark ekibi tarafından, oyuncuların Lost Ark'taki çeşitli oyun içi para birimlerinden biri olan Blue Crystals ile satın alabilecekleri bir "premium hesap avantajı" olarak tanımlanıyor.

Yoğun sunucular nedeniyle Crystalline Aura güçlendirmesi kayboluyor.

Lost Ark'ın lansmanının hem yayıncı Amazon'un hem de geliştirici Smilegate'in beklentilerini aştığını ve bazı büyük sorunlara neden olduğunu söylemek gerekiyor. Oyuncuların oyuna girmek için beklemek zorunda kaldıkları devasa sunucu kuyrukları hakkında zaten rapor vermiştik . Ancak, oyuncu deneyimlerini de etkileyen, daha az bildirilen başka bir sorun daha var ve bunların tümü, oyunun Kristalin Aura olarak bilinen bir özelliğini çevreliyor.

Crystalline Aura, Lost Ark ekibi tarafından, oyuncuların Lost Ark'taki çeşitli oyun içi para birimlerinden biri olan Blue Crystals ile satın alabilecekleri bir "premium hesap avantajı" olarak tanımlanıyor. Blue Crystals, Lost'ta oyun içi altın ile elde edilebilir Ark'ın döviz bozdurma veya gerçek parayla ödenen Kraliyet Kristalleri ile Kayıp Ark mağazasını satın alarak.

Etkinleştirildiğinde, Kristalin Aura bir sürü bonus sağlar. Size oyunun Ocean Liner'larını kullanarak %50 indirim sağlar, Dönüş Şarkınızın bekleme süresini yarıya indirir, Kalenizdeki eylemleri çözmek için gereken süreyi kısaltır ve bir sürü başka şey. Bonusların tam listesini aşağıda okuyabilirsiniz:

lost-ark-makrokedi.webp

 • Triport ücret muafiyeti
 • Ocean Liner %50 indirim
 • Crystal Benefactor Unvanı uygulandı (Ödül devam ederken)
 • Günlük NPC Yakın Etkileşimi +1
 • Yaşam Enerjisi geri kazanımı + yüzde 10
 • Bifrost yuvaları +2
 • Dönüş Şarkısı Dolum Süresi - yüzde -50
 • Stronghold Crafting süresi -10 yüzde
 • Kale Sevk süresi -10 yüzde
 • Kale Araştırma süresi -10 yüzde
 • Stronghold Action Enerji geri kazanım hızı yüzde +10
 • Stronghold'da Ücretsiz En İyi Stres Yıkıcı
 • 'Kristal Hayırsever' Unvanı

Aura'nın etkinleştirilmesinden kaynaklanan tüm etkiler 30 gün sürer. En azından, yapmaları gerekiyor. Birçok oyuncu, 30 günlük süre sona ermeden önce Kristal Auralarının kaybolduğunu bildiriyor. Kayıp Ark forumlarında "Kristal Auram gitti!" başlıklı bir yazı. Şu anda, çoğu bu sorunla karşılaştığını iddia eden oyunculardan oluşan 1800'den fazla yanıt aldı.

30 günlük aurasını kaybeden oyuncular var!

Resmi lansmandan önce başlayan sorun halen devam ediyor. 22 Şubat'ta D0nkih0te kullanıcısı, "Yaklaşık 2 gün önce etkinleştirdiğim 30 günlük auramı kaybettim" derken, Mazt kullanıcısı "Bu, 2. kez oluyor. Sonuncusu 3 gün önceydi. 1 için geri aldım. 2 gün, şimdi yine gitti."

lost-ark-2-makrokedi.jpg

Amazon sorunun gayet iyi farkında. 14 Şubat'ta, Kayıp Ark ekibi , mevcut en önemli konulardaki geniş bir gönderide Kristalin Aura'nın kaybolması sorununu ele aldı ve sorunun, eksik premium içerikle ilgili başka bir sorunla bağlantılı olduğunu açıkladı:

Amazon, "Bu yetkiler için iki farklı sunucunun, oyun sunucusu ve ticaret sunucusunun birbiriyle konuşması gerekiyor" diyor. "Şu anda ticaret sunucusunun, Lost Ark oynayan kaç kişinin yaşadığı büyük yük nedeniyle oyun sunucusuyla düzgün bir şekilde iletişim kuramamasına neden olan bir sorun var." Gönderide ayrıca şunlar belirtiliyor: "Özellikle Crystalline Aura için, bunun, kendisiyle ilişkili bir zamanlayıcıya sahip ücretli bir premium hesap avantajı olduğunu biliyoruz."

Ancak bu, bu sorunu açıklarken, açıkçası çözmedi. 20 Şubat'ta resmi Lost Ark twitter aşağıdaki gönderiyi yayınladı:

Aynı zamanda, bir forum moderatörü olan Solaire, "Kristal Auram gitti!" için bir güncelleme yaptı. Amazon'un "bu konuyu hepinizle daha yakından incelemek istediğini" belirterek ve Amazon Games'e bir iletişim bağlantısı sağlayarak. Ancak, Amazon'un yanıtları özellikle yardımcı olmadı. Kullanıcı Airora, "Bir bilet göndermek için bu konu aracılığıyla Bize Ulaşın bağlantısını kullandım ve yanıt, konuya geri bağlantı içeren bir e-postaydı" diye yanıtladı. "Yani aslında, sadece daireler çiziyorum."

Bu sadece bir oyun içi özelliğin düzgün çalışmamasıyla ilgili bir sorun değildir. Kristalin Aura premium bir öğedir ve birçok oyuncu, Kraliyet Kristalleri ile Mavi Kristaller satın alarak ya da tümü paket avantajlarından biri olarak 30 günlük Kristal Aura sunan Kurucu paketleri ve Başlangıç ​​Paketleri aracılığıyla doğrudan bunun için çatallaşmıştır.

lost-ark-100222-makrokedi.jpeg

Amazon, sorunun farkında olduğunu defalarca belirtse de, bu öğe için ödeme yapan ve almayan oyunculara herhangi bir tazminat vermiş gibi görünmüyor. "Kristal aura telafi edilmeyecek" başlıklı ayrı bir gönderide user notinuse, "Birkaç günde bir bu sorun için olası düzeltmeler yapıyorsunuz, ancak hiçbiri sorunu çözmedi. Yine de bu verilmiş bir şeymiş gibi davranıyorsunuz. bize bedava vereceklerinizen ve tazminattan bahsetmiyorum bile."

Lost Ark'a yönelik küresel ilginin ölçeği, hem Amazon'u hem de Smilegate'i hazırlıksız yakaladı ve hala talebi karşılamak için çabalıyorlar. Ancak bu, birçok oyuncunun şu anda almadıkları gelişmiş bir deneyim için para ödediği gerçeğini değiştirmiyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.