Bir Animal Crossing: New Horizons hayranı gizli mesajları deşifre etti!

Bir Animal Crossing: New Horizons hayranı gizli mesajları deşifre etti!

Bir Animal Crossing: New Horizons hayranı, daktilo mektubunun ne söylediğini ortaya çıkarmak için dil becerilerini ve oyunun yeni kamerasını bir arada kullanıyor.

Bir Animal Crossing: New Horizons hayranı, daktilo mektubunun ne söylediğini ortaya çıkarmak için dil becerilerini ve oyunun yeni kamerasını bir arada kullanıyor.

Animal Crossing: New Horizons, dünyasına, karakterlerine ve nesnelerine şaşırtıcı bir derinlik katıyor. Oyun yaklaşık iki yıldır piyasada olsa da oyuncular hala daha önce bilinmeyen şeyleri keşfediyor.

Birçok oyuncunun daktilo öğesini Animal Crossing: New Horizons'da topladığına şüphe yoktur. Daktilo, Nook's Cranny'de satılık bir mobilya parçası olarak ortaya çıkma şansına sahip ve daktilonun kağıda bir şeyler yazdığı kısa bir animasyonu olduğunu biliyoruz. Ancak birçokları için daktiloda tam olarak ne yazıldığı tamamen bir gizem…

Peki bu gizem nasıl çözülüyor?

Animal Crossing: New Horizon'un piyasaya sürülmesinden bu yana, oyunun kamerasıyla dünyaya birinci şahıs perspektifinden bakma yeteneği de dahil olmak üzere yeni işlevler eklendi. Bu işlevsellik, YouTuber Komugi Neko'nun daktiloyu yakından incelemesine ve metnin ne söylediğini ortaya çıkarmasına izin verdi. Birçok oyuncu muhtemelen öğeye zaten göz atmış olsa da, sayfanın üst kısmındaki 'Merhaba' dışında Japonca yazıldığı için sadece bakmak onu deşifre etmek için yeterli olmayacak.

Tuhaf bir şekilde, metin romaji ile yazılmış, ya da başka bir deyişle, Japonya'da kullanılan normal yazı sistemleri olan kanji, katakana veya hiragana yerine Latin/Roma alfabesiyle yazılmış Japon dili.

Komugi Neko senaryoyu nazikçe yazar ve izleyiciler için tercüme eder. Özünde, mektup bir arkadaşa veya aile üyesine yazılıyor ve onlara yazarın nasıl olduğu hakkında bir güncelleme veriliyor. İyi olduklarını ve her gün hava sıcak olmasına rağmen güneşin tadını çıkardıklarını not ediyorlar.

animal-crossing-makokedi-1.jpg

Bu, bir Animal Crossing: New Horizons öğesinin, üzerinde kolayca bozuk metinler veya hiçbir şey yazmamış olabilecek büyüleyici bir gizli özelliği. Muhtemelen oyun bağlamında, oyuncu karakteri veya köylü için eşleşen bir animasyon gösterilmese de, daktiloyu kim çalıştırırsa, metni yazan da o oluyor. Mektubu tam olarak kime yazdıkları belli olmasa da, adadaki köylüler başka yerlerden arkadaşlarından ve aile üyelerinden bahseder ve oyuncu zaman zaman ailesinden mektuplar alır. Bu nedenle, muhtemelen onlardan birine cevap olarak kastedilmiştir.

Animal Crossing: New Horizons , oyuncuların bolca oyun süresinden sonra gözden kaçırmış olabileceği sırlarla ve diğer küçük ayrıntılarla dolu. Belki de en şaşırtıcı şey, geliştiricilerin, nesnelere yakınlaştırma yeteneği mümkün olmadan çok önce bu büyüleyici mektubu yaratma zahmetine girecek olmaları. Yeni Ufuklar'ın 2.0 güncellemesi bir süredir olmasına rağmen bu böyle…

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.