Gotham Knights Oyuncuları Batman'in Tek Kuralını Yıkıyor

Gotham Knights Oyuncuları Batman'in Tek Kuralını Yıkıyor

Gotham Knights, görünüşe göre oyuncuların, Batman ve müttefikleri tarafından benimsenen "öldürme yok" kuralına karşı çıkarak oyunun düşmanlarını ölümcül bir şekilde göndermelerine izin veriyor.

Gotham Knights oyuncuları Batman'in bir kuralını çiğniyor, Bat Ailesi'nin diğer üyeleri oyunun açık dünyasında savaşmak için ölümcül yaklaşımlar benimsiyor. Gotham Knights, Bruce Wayne'in çeşitli proteinlerininBatman'in ölümünün ardından Gotham'ıve oyuncuların Nightwing, Batgirl, Robin ve Red Hood'un kontrolünü ele geçirebildiğiniseviyelerine farklı yaklaşımlar.

Batman'in Detective Comics'teki ilk görünümlerinde , yaratıcıları zamanın pulp noir çizgi romanlarından aldığı için sık sık silah taşıdığı ve düşmanlarını ölümcül bir şekilde dağıttığı görülse de , Batman'in " öldürmeme " kuralı, onun karakterinin önemli bir parçası olmuştur. en modern yinelemeler. Öldürmeme seçimi, Batman'in kendisini karşılaştığı suçlulardan ayırdığına ve müttefiklerinin her birine aşıladığına inandığı bir şeydir. Gotham Knights'ın gelişen açık dünyası boyunca , oyuncular Bruce'un geride bıraktığı günlükleri bulabilir ve bunlardan biri, Batman'in bu yinelemesinin de " öldürme yok " zihniyetinde olduğunu açıkça belirterek "Fazla ileri gitmesine izin verirsem, onlardan biri olur. Bu olamaz. Batman suçluları öldüremez. "

Redditor satzuetzei192000 ( The Gamer aracılığıyla ) tarafından gösterildiği gibi, Bat Ailesi'nin diğer üyeleri, Batman'in tek kuralını çiğnemekte ve Gotham Knights boyunca düşmanlarını öldürmekte sorun yaşamıyor gibi görünüyor . Bu, yöntemlerini yenilemiş ve öldürücü olmayan silahlar kullanan silahlı Red Hood gibi karakterler için geçerli olsa da, satzuetzei192000, Tim Drake'in Robin'inin bir çatıdan suçlu, suçlu aşağıdaki sokaklara çarparken neredeyse kesinlikle ölüyor.

Gotham Knights, Batman: Arkham ve Marvel'in Örümcek Adamı Gibi Suçluları Kurtarmaz

gotham-knights-killing-enemies-batman-one-rule.jpg

Öldürmeme kuralı, Batman: Arkham ve Marvel's Spider-Man serisi gibi diğer süper kahraman oyunlarında oyun mekaniği aracılığıyla gösterildi . Her iki oyunda da, çatılardan atılan düşmanlar, yere ulaşmalarını engelleyecek bir şeye bağlanır. Batman: Arkham örneğinde, çıkıntılardan çeken veya çirkin yaratıkları düşüren suçlular, bacaklarına bağlı bir kanca ile asılı bırakılırken, Marvel'in Örümcek Adamı düşmanlarını otomatik olarak binaların yanlarına yapıştırmak için ağ tuzakları kullandı, oyuncularla birlikte. ağ kafası suç mahallinden ayrıldığında ağ çözülmeden önce polisin onlara ulaşabileceğini umarak.

WB Games Montréal'in neden Gotham Knights için ölümcül olmayan diğer süper kahraman oyunlarına benzer bir yaklaşım benimsemediği bilinmiyor. Oyunun hikayesi, Red Hood'un yeni mantrasını çevreleyen ayrıntılara giriyor ve suçla mücadelede ölümcül olmayan bir yaklaşım benimsiyor, bu nedenle bu özel oyun tuhaflığı hafif bir gözden kaçmış gibi geliyor. Bununla birlikte , Gotham Knights'ın Bat Ailesi kahramanlarının tümü, çıkıntılardan düşürüldüklerinden bağımsız olarak gerçek hayatta birini makul bir şekilde öldürebilecek silahlar ve yayından kaldırmalar kullanırlar, bu nedenle bu muhtemelen oyuncuların inançsızlıklarını olabileceğinden biraz daha fazla askıya almaları gereken bir durumdur. eskiden.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.