JP Morgan’dan Bitcoin için ‘adil fiyatı’ açıklaması geldi! Bitcoin’in adil fiyatı nedir?

JP Morgan’dan Bitcoin için ‘adil fiyatı’ açıklaması geldi! Bitcoin’in adil fiyatı nedir?

JP Morgan dünyada söz sahibi olan Uluslar arası bir yatırım bankasıdır.Altın ile karşılaştırılıp bir veri ile Bitcoin’in olması gereken adil fiyatını belirledi.

JP Morgan’dan Bitcoin için ‘adil fiyatı’ açıklaması geldi! Bitcoin’in adil fiyatı nedir?

JP Morgan dünyada söz sahibi olan Uluslar arası bir yatırım bankasıdır. Altın ile karşılaştırılıp bir veri ile Bitcoin’in olması gereken adil fiyatını belirledi.

JP Morgan çalışanlarının en büyük tespiti Bitcoin Altından tam 4 kat daha fazla değişkenlik-oynaklık gösteriyor. Stratejistler Bitcoin’in normal adil değerinin 38.000 Dolar civarında olması gerektiğini belirtti. Altına oranla 4 katlık oynaklık oranı eğer 3 kata düşerse bu sefer Bitcoin’in asıl değerinin 50.000 Dolar olabileceği belirtildi.

Bitcoin gelecekte maksimum kaç dolar olabilir?

Asıl ilginç olan ise bu stratejistler Bitcoin’in gelecekteki maksimum değerini arttırdı. Daha önce uzun vadeli olarak 146.000 Dolar öngörülen Bitcoin için yeni uzun vade değerlendirme tahmini 150.000 Dolar oldu.

Halbuki büyük Bitcoin yatırımcılarının katıldığı yine JP Morgan’ın yaptığı ankette sadece yüzde 5’i Bitcoin’in 100.000 Dolara çıkabileceğini öngörmüştü.

2021/10/11/bitcoin-vadeli-islemler-bilinmesi-gerekenler.png

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük yatırım bankalarından olan Bank Of America ise geçen bütün Kripto paralarda görülen düşüşün sebebini, “balonun sönmeye başlaması” şeklinde değerlendirmiş ve asıl düşüşün sebebini de Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED’in bütün dünyadan nakit likidite çekmeye başlamasına bağlıyor.

2022 yılı başlarında 46.000 Dolarda seyreden Bitcoin ocak ayında büyük düşüş yaşamış ve 35.000 Dolara kadar düşmüştü. Şubat başlangıcı ile birlikte de bütün Kriptolarda yükseliş dalgası başlamıştı.

Bitcoin bugün yine bir düşüş yaşadı ve %2 düşüşle 43.000 dolar seviyelerinde… Ethereum ise 3000 doların az da olsa üstünde…

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.