Elon Musk Kripto Projesi İçin Twitter'dan Hisse Satın Almış! İşte Elon Musk'ın Kripto Parası!

Elon Musk Kripto Projesi İçin Twitter'dan Hisse Satın Almış! İşte Elon Musk'ın Kripto Parası!

Elon Musk, ifade özgürlüğünü ve açık sosyal platformları savunduktan sonra Twitter'ın %9,2'sini satın aldı, peki ya Twitter'ın ve Musk'ın kripto planları neler?

Elon Musk, Twitter'ın %9,2'sini satın aldıve süreçteki en büyük hissedar oldu, ancak şirketin kripto projesi kararını etkiledi mi? Musk, Twitter'a girmeden günler önce, bir sosyal medya şirketi kurmaya ilgi duyduğunu belirtmiş, Twitter'ın algoritmasının açık kaynaklı olması gerekip gerekmediğini soran bir anket açmış ve daha açık ve demokratik bir sosyal medyayı savunmuştu. Kendini “ ifade özgürlüğü mutlakçısı ” ilan eden Musk'ın pek çok ilgi alanı ve tutkusu var.

Musk'ın kripto dünyasını büyülediği ve desteklediği bir sır değil. Bugün Musk, SpaceX ve Tesla üzerindeki çalışmalarıyla tanınıyor, ancak bu iki başarılı şirketi oluşturmak için kullanılan fonların bir kısmı aslında yaratılmasına yardımcı olduğu “ anında dijital ödeme ” şirketi PayPal'ın satışından geldi. Merkezi olmayan dijital finansal hareket, Musk'ı dünyanın bugün tanıdığı kişi haline getirmeye yardımcı oldu ve Musk, o zamandan beri dijital finansal devrimin veya kriptonun yükselişinin izini hiç kaybetmedi.

Wired tarafından bildirildiği üzere , Twitter iş yapma şeklini değiştiriyor, gelir çeşitlendirme stratejisinin bir parçası olarak reklam kaynaklı gelirden kripto ve NFT dünyasına geçiyor. Rapora göre, Twitter'ın tam geliştirme aşamasında sağlam bir kripto geleceği var. Sosyal medya devi bünyesinde bir birim olan Twitter Crypto, kripto ve dijital varlıkları kitleselleştirmek için çalışıyor. Dijital cüzdanlar ve çevrim içi kripto alım satım siteleri milyonlarca kullanıcıyı çekme zorluğuyla karşı karşıyayken, Twitter'da şimdiden 396,5 milyon kullanıcı var. Şimdi şirket kripto teknolojisi geliştiriyor ve Musk'ın kamuoyunda desteklediği bir trende hızla ilerliyor.

Kitleleri Kripto ile tanıştırmak

nft.webp

Twitter Crypto ekibi Kasım 2021'de işe alındı ​​ve kullanıcıların Lightning aracılığıyla Bitcoin alarak platformda "kripto bahşişi" yapmasına olanak tanıyan bir özellik kısa bir süre önce yayınlandı. Ekip ayrıca, kullanıcıların doğrulanmış NFT'leri profil resimleri olarak yüklemelerine izin veren bir özellik ekledi. Twitter kullanıcıları zaten NFT'leri yüklüyorlardı ve kriptoyu taşımanın yollarını buluyorlardı, ancak Twitter Crypto ekibi onları platformda resmi hale getirdi ve bunun sadece başlangıç ​​olduğunu söylüyorlar.

Twitter Crypto ekibinden ürün müdürü Esther Crawford, Wired'e Twitter'ın bir " gelir çeşitlendirme " yolculuğunda olduğunu söyledi. Başka bir deyişle, para kazanmanın yeni yollarını arıyor. Twitter esas olarak reklam tabanlı işletmeler aracılığıyla nakit getirirken, şirket zaten NFT'lerden ve kripto özelliklerinden kar elde ediyor. Örneğin, Twitter Blue, kullanıcıların ayda 2,99 ABD doları karşılığında ek NFT avantajlarına erişmelerine olanak tanır. Ayrıca Twitter Crypto ekibinden proje lideri Tess Rinearson, Wired'e şirketin bir " Twittercoin " keşfettiğini ancak henüz bir yol haritasının olmadığını söyledi.

Açık kaynaklı algoritmalar, merkezi olmayan bir ekonomi, konuşma özgürlüğü ve serbest bir piyasada yaratma özgürlüğü, NFT-kripto küresel hareketinin temel fikirleridir ve ekip, Twitter'ın " kitlelere kripto getirmek için mükemmel bir platform olduğuna inanıyor. Çeşitli Twitter topluluklarında oldukça saygı duyulan Elon Musk, aynı değerleri paylaşıyor. Twitter kripto geleceğinin Musk'ı Twitter'da 2,9 milyar dolarlık hisse satın almaya ne kadar motive ettiği belki de kimsenin bilemeyeceği bir şey, ancak Musk'ın satın almadan önce Twitter'ın kripto planlarından habersiz olması pek olası değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.