Titanic'in Silinen Sahnesi Filmin Kötü Adamını Gözünüzde Çok Değiştirecek?

Titanic'in Silinen Sahnesi Filmin Kötü Adamını Gözünüzde Çok Değiştirecek?

Titanik'in üçüncü perdesinden silinen bir sahne, seyircinin filmin kötü adamı Cal Hockley'i nasıl gördüğünü tamamen değiştirirdi.

Titanik'teki ana düşman, Rose'un nişanlısı Cal Hockley'di. 1997'de James Cameron, daha önce yaptıklarından çok farklı bir filmle ve daha çok bildiği proje türleriyle eleştirmenleri ve izleyicileri şaşırttı: Titanik , yayınlandığı tarihte, bir felaket drama filmiydi. şimdiye kadar yapılmış en pahalı film ve uzun yıllar boyunca gelmiş geçmiş en yüksek hasılat yapan film olmaya devam etti.

1912'de RMS Titanic'in gerçek hayat trajedisine dayanan Cameron's Titanic , Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) ve Jack Dawson'ın (Leonardo DiCaprio) hikayesini anlatıyor. talihsiz kızlık yolculuğu. Dört gün boyunca Jack ve Rose tanışır, aşık olur ve ilişkilerini küçümseyenlerden korumak için savaşırken, aynı zamanda gemi batmaya başladığında hayatta kalmak için savaşırlar. Titanik'in batması yeterli olmadığı için Jack ve Rose, Rose'un üçüncü sınıf bir yolcuyla gitmesine izin vermeyecek olan nişanlısı Cal Hockley'den (Billy Zane) kendilerini korumak zorundadırlar.

titanic-2.webp

Rose, Cal ve annesi Ruth DeWitt Bukater (Frances Fisher) ile birlikte Titanik'e gelir. Jack, Titanik'in denize açılmasından dakikalar önce bir poker oyununda biletini kazanır. Farklı sosyal statüleri Cal'in Jack'i sevmemesi için yeterli bir nedendir, ancak bu ancak Jack, Rose'u gemiden atlamaktan kurtardığında ve daha sonra onlarla bir bağ kurma deneyimi olarak hizmet veren birinci sınıf yemek odasında akşam yemeğine davet edildiğinde büyür. Rose ve Jack için. Cal'ın gururu ve kibiri öyle ki Titanik batarken Jack ve Rose'u öldürmeye bile çalışır , ancak silinen bir sahne Cal'ın bakış açısını değiştirirdi çünkü gemi battıktan sonra onu biraz insanlaştırmış olurdu.

Cal, Titanik'in batmasından, terk edilmiş bir çocuğun babası gibi davranarak ve böylece cankurtaran botlarından birinde yer edinerek hayatta kaldı, Rose ve Jack hayatları için savaştı ve saatler sonra okyanustan sadece Rose kurtarıldı. Titanik'in sonlarına doğru Rose, kurtarılan yolcuların geri kalanıyla birlikte RMS Carpathia'da görüldü ve adını “Rose Dawson” olarak değiştirdi.ve Lovett'e ve şirkete 1929'da kendini öldürdüğünü duyduğunu söylediğinde sadece Cal'dan bahseder. Cal kısaca Karpatya'da tesadüfen Rose'u ararken görülür, ancak bunun genişletilmiş bir versiyonu onun nişanlısının kaderi hakkında gerçekten endişeli olduğunu ima eder. Silinen sahne Ruth'un Karpatya'da Rose'u aradığını ve ardından Rose olduğuna inandığı kızıl saçlı bir kadını görünce rahatlayan Cal'ı gösteriyor, ama değildi. Bu kısa an, Cal'ın Rose'u önemsediğini gösteriyor, ancak ne yazık ki gururu ve kıskançlığı, ona olan sevgisinden ve özeninden daha büyüktü.

Titanik'in sonundaki Karpatya'daki sahnenin tamamına bakıldığında , filmin temposunu bozdukları için çeşitli bölümlerinin neden kesildiği ve Cal'ın hassas bir yanını filmin bu kadar geç bir bölümünde görmek, filmin tam olarak neden olacağı anlaşılabilir. iğrenç imajıyla dalga geçti. Cal Hockley zalimdi ve Rose ve Jack'e karşı eylemleri haksızdı, bu yüzden Titanic'in sonunda biraz daha "yumuşak" bir tarafının kesilmesi daha iyi oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.