'Ben Olsaydım' Trendi: Bu Estetik TikTok Trendine Nasıl Katılırım?

'Ben Olsaydım' Trendi: Bu Estetik TikTok Trendine Nasıl Katılırım?

En son göze hoş gelen If I Was A trendi nedeniyle TikTok'un FYP'sini bir renk ve ilham dalgası süpürdü . Bu TikTok videoları, insanların kişiliklerini tanımlamak için sanat içeriyor. Birçoğunun kaçırmak istemediği eğlenceli ve ödüllendirici bir his.

En son göze hoş gelen If I Was A trendi nedeniyle TikTok'un FYP'sini bir renk ve ilham dalgası süpürdü. Bu TikTok videoları, insanların kişiliklerini tanımlamak için sanat içeriyor. Birçoğunun kaçırmak istemediği eğlenceli ve ödüllendirici bir his.

Trendlerle ilgili olarak TikTok'un uygulamasına çok fazla güveniliyor. Çoğu TikTok trendi , Polaroid trendi sırasında Anında Film filtresi gibi filtreler kullanır . Bazen, platformda bulunan yeşil ekranlara veya seslere güvenirler. Yine de birçok kullanıcı, videolarını oluşturmaya yardımcı olmak için dış uygulamalara güveniyor. CapCut, içerik oluşturucuların yaygın olarak kullandığı Android ve iPhone cihazlarında bir video düzenleme yazılımıdır. Kullanıcılara videoları kırparken daha fazla çok yönlülük sağlar, If I Was A Trend için mükemmeldir.

Bir TikTok Olsaydım trendine katılmanın ilk adımı soru ve cevapları hazırlamaktır. Sorular istendiği veya ihtiyaç duyulduğu kadar çok olabilir, ancak 'Ben A Olsaydım' diye sorması ve bir estetik kelime veya ifade eklemesi gerekir. 'Bir Renk Olsam' veya 'Bir Mevsim Olsam' gibi. Sorular hazırlandıktan sonra. Cevapları aramanın zamanı geldi. Pinterest'e veya benzer bir platforma gidin ve her soruya yanıt olarak 24 fotoğraf kaydedin. Örneğin, 'Bir Renk Olsaydım' sorusu, parlak sarı nesnelerin 24 görüntüsüyle yanıtlanabilirdi. Hatırlanması gereken kritik bir şey, her soru için 24 görsele sahip olmaktır. Yani daha fazla soru, daha fazla fotoğraf demek.

İşte en iyi ilginizi çekebilecek video

Estetik Videoyu Birleştirin

if-i-was-a-tiktok-trend-1.jpg

Bir TikTok Trendi Olsaydım

If I Was A trendine katılmak, diğer TikTok trendlerinin çoğuna benzemiyor. Trendler genellikle yalnızca TikTok'un uygulamasına bağlıdır, ancak If I Was A benzersizdir çünkü CapCut veya başka bir video düzenleme ortamı gerektirir. Woodkid'in "Run Boy Run" şarkısının sesiyle bir TikTok kaydederek başlayın. Şimdi sesi çıkarmak için bu videoyu CapCut'a aktarın. CapCut'ta, videoyu oluşturmak için çıkarılan sesi kullanın. İlk fotoğrafı içe aktararak başlayın. 'Ben A Olsaydım' başlığını gösteren ilk fotoğrafın 0,8 saniye uzunluğunda olması gerekiyor. Ardından, ilk soru için 24 resmi içe aktarın ve 0,1 saniye uzunluğunda kesin. Ardından, yanıtların görsel stiliyle eşleşen 24 fotoğrafın sonuna renkli bir arka plan ekleyin ve 0,9 saniyeye ayarlayın.

İlk soru derlendiğinde, metni ekleme zamanı. 24 fotoğrafın ilk resmiyle başlayın ve sorunun son sözünü ekleyin. Eğer soru 'Bir Renk Olsaydım' ise, o zaman kelime 'Renk' olurdu . ' Metnin uzunluğunu 24 fotoğrafın tamamında uzatın. Şimdi renkli arka plana gidin ve soruyu yanıtlayın. Ancak, sese uyması gerektiğinden zorlaşıyor. Cevabın ilk yarısını başında ve ikinci yarısını kesintiden sonra ekleyin. Yani sarı için 'Yel' olarak başlayacak ve 'Sarı' olarak bitecektir . Şimdi durulayın ve video bitene kadar her soru için adımları tekrarlayın.

Bitmiş sonucu TikTok'a yüklerken, video sesini TikTok'taki sanatçının gerçek sesiyle kapatmayı unutmayın. Sanatçılar, trendde kullanılan şarkıları için kredi almalıdır. Ben Olsaydım trendi soru-cevap temelli olduğundan, bazı içerik oluşturucular hayatlarında eş, kız kardeş veya en iyi arkadaş gibi yakın insanlar bulur. Ancak, durum böyle olmak zorunda değil. Eğer A Olsaydım, öz kimliği yansıtmanın harika bir yoludur. Paylaşmak için TikTok'ta #ifIwasa ve #ifiwasatrend hashtag'lerini kullanın .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.