Flash vs Green Lantern, Batman'in Neden Birini Sevdiğini ve Diğerinden Nefret Ettiğini Gösteriyor

Flash vs Green Lantern, Batman'in Neden Birini Sevdiğini ve Diğerinden Nefret Ettiğini Gösteriyor

Batman, Flash'ı her zaman sevmiştir ve Green Lantern'a düşmanlık beslemiştir, ancak Barry ve Hal'in ilk karşılaşması Bruce'un neden eski kahramanı tercih ettiğini açıklayabilir.

Batman'in Green Lantern hayranı olduğundan çok Flash hayranı olduğu bir sır değil ve son ikisinin ilk karşılaşması bunun nedenine ışık tutabilir. Flaş Yıllık #2 , Hal Jordan'ın Bruce'un Fener'e olan hoşnutsuzluğunu haklı çıkaran bir kusurunu ortaya çıkarmış olabilir.

Yalnız biri olarak ününe rağmen, Batman'in aslında Justice League üyeleriyle bazı yakın bağları var. Superman ile olan dostluğunun yanı sıra Bruce Wayne, Flash'a karşı bir yakınlık göstermiştir. Ancak Batman, Green Lantern gibi kahramanlarla benzer bağlar kurmakta zorlandı . Bruce, John Stewart ve Kyle Rayner gibi karakterlerle profesyonel bir çalışma ilişkisi sürdürebilse de, Guy Gardner gibi diğer Fenerler özellikle onun kötü tarafına geçti. Ancak Batman'in diğer tüm ring atıcılarından daha uzun süredir en büyük dikeni her zaman Hal Jordan olmuştur.

Ama Green Lantern'ın Batman'in kötü tarafına geçmesine ne katkıda bulundu? Cevap, Barry Allen ve Hal arasındaki en eski takımlardan birinden gelebilir. Brian Buccellato ve Sami Basri'nin Flash Yıllık #2'deki "Hızlı ve Yeşil" hikayesinde , Flash ve Yeşil Fenerbeş yıl önce, her iki kahramanın da süper kahraman kariyerlerinin başlarında olduğu ilk takımlarını hatırlıyorlar. Yetim çocuklardan oluşan gruplar ülke çapında ortadan kayboluyor ve Barry garip olaylarla ilgili kendi soruşturmasını başlatıyor. Barry, adam kaçırma olaylarının haritasını çıkardıktan sonra, faillerin bir sonraki nereye saldıracağını saptar ve bir grup evinde gözetleme yapmaya başlar. Ne yazık ki, davada çalışan tek kişi Flash değil ve Green Lantern geceyi parlak bir şekilde aydınlatıyor. Barry'yi kaçıran olmakla suçluyor ve Barry'nin onu yerinde sorgulamasını sağlıyor.

imagetostl-com-batman-green-lantern-and-flash-dc-comics.jpg

Green Lantern'in dedektiflik çalışmasında bazı kusurlar olduğunu söylemeye gerek yok . Hal, Barry'yi bir sığınağa yakın olmaktan başka bir nedenden ötürü gözaltına almanın yanı sıra, Flash'ın konumunu ele verir ve ikisini de hedef yapar, özellikle de Green Lantern bir şey söylemek için bağırmakta ısrar ettiğinden. Hal'in yöntemleriyle ilgili neredeyse her şey, Batman gibi birinin yapacağı şeyin tam tersidir, bu yüzden Caped Crusader'ın kahramana dayanamamasının nedeni bu olabilir.

Batman, Dünyanın En İyi Dedektifi lakabını boşuna almadı. Taktikleri, onlarca yıldır aldığı çeşitli eğitimlerin ve genellikle sabır ve özverili yaklaşımları içeren öğrendiği taktiklerin toplamıdır. Bu tür şeyler, Green Lantern'in , ateşli silahlarla savaşmaya hazır olan tercih edilen yöntemine aykırıdır. Batman, vaka çalışmalarının istenen sonuçları elde etmek için genellikle dikkatli bir el gerektirdiğinin farkındadır. Flash, tüm hızına rağmen adaletin çarklarının yavaş olduğunu ve acele etmenin her zaman en iyi fikir olmadığını biliyor. Batman , Flash gibi bir şeyi kitabına göre yapan birini takdir edebilir , ancak Green Lantern'ın daha dürtüsel bir şekilde çalışma tercihine katlanamaz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.