Yeni Marvel Oyunları MCU Gibi Bağlanmayacak: İşte Nedeni

Yeni Marvel Oyunları MCU Gibi Bağlanmayacak: İşte Nedeni

Marvel Games, Marvel's Spider-Man 2, Iron Man ve WW2 Captain America & Black Panther oyunu beğenilerinin neden bir evreni paylaşmayacağını açıkladı.

Marvel Games'in Başkan Yardımcısı ve Yaratıcı Direktörü Bill Rosemann, Marvel's Spider-Man 2 ve yakın zamanda duyurulan Iron Man gibi oyunların neden MCU gibi bağlantılı olmadığını açıkladı. Marvel, Marvel's Spider-Man'in yukarıda bahsedilen devamı ve 2. Dünya Savaşı'nda geçen Captain America ve Black Panther oyunu da dahil olmak üzere, önümüzdeki yıllarda çıkacak etkileyici bir oyun serisine sahip . Insomniac, bu projelerin çoğu hakkında çok az şey açıklanmış olmasına rağmen, PlayStation'a özel bir Marvel's Wolverine oyunu da geliştiriyor.

Potansiyel bir Marvel Oyun Evreni ile ilgili tartışmalar ilk olarak , birden fazla Paskalya yumurtası ve Daredevil, Doctor Strange ve Avengers gibi diğer Marvel kahramanlarına referanslar içeren Marvel's Spider-Man'in piyasaya sürülmesinden sonra ortaya çıktı. Bununla birlikte, Crystal Dynamics'in Marvel's Avengers'ının Insomniac'ın oyunlarında tasvir edilen versiyonu değil, kendi Spider- Man'ini içereceği açıklandığında, MCU çizgisinde bağlantılı bir evren umutları suya düştü. Insomniac'a göre Marvel's Spider-Man ve Marvel's Wolverine bir evreni paylaşacak olsa da, PlayStation'a ait stüdyonun 2022 ve sonrasında gelecek diğer Marvel video oyunlarından ayrı olarak kendi evrenini inşa ettiği açık .

GamesIndustry ( ComicBook aracılığıyla) ile konuşurken , Marvel Games'in başkan yardımcısı ve yaratıcı direktörü Bill Rosemann, MCU çizgisinde bağlantılı bir evreni denememesinin nedeninin " herkese vermek[ed] " olduğunu belirtti. hikayelerini anlatmak için özgürlük ve açık şerit ". Rosemann sözlerine şöyle devam etti: " 'Ayı havaya uçuramazsınız çünkü buradaki oyunun aya ihtiyacı var' demiyoruz. SHIELD, Hydra ve Daily Bugle gibi şirketlerden kendi kahramanlarının tekrar eden parçaları olarak bahsederek, oyunların kahramanlarını ve çevrelerini tanıdık hissettirecek bir yerde.

MCU Gibi Bir Marvel Oyun Evreni Neden Gerçekten Mümkün Değildi?

marvel-gaming-universe-unconnected-spider-man-black-panther-iron-man-avengers.jpg

EA tarafından geliştirilmekte olan birden fazla Iron Man olmayan Marvel oyunu da dahil olmak üzere, şu anda boru hattında olan Marvel oyunlarının miktarıyla, tüm bu oyunları aynı evrene yerleştirmek zorunda kalmanın koordine edilmesi zor olurdu. Marvel Games'in bu yaklaşımı, Lucasfilm'in Star Wars ile benimsediği yaklaşımın aksine duruyor . Yeni Star Wars oyunlarının yoğun şekilde organize edilmiş Disney sonrası kanonuna uyması gerekirken, Marvel daha az kısıtlayıcı bir yaklaşım benimsiyor. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki, Star WarsOyunlarda oynamak için koca bir galaksi ve uyum sağlamak için yerleşik bir estetik var, Marvel Evreni çoğunlukla New York'ta yoğunlaşıyor ve birçok farklı sanat stiline ev sahipliği yapıyor. Bu anlamda, bu Marvel başlıklarında sürekliliği korumak, hikaye anlatımı fırsatlarını kısıtlayabilir ve stüdyoların mitos üzerinde kendi görsel izlerini bırakma kapsamını engelleyebilir.

Marvel Games, birden fazla yayıncı ve geliştiriciyle oyun geliştirmek için adımlar atarken, bir Marvel oyun evreninin yaratılmasından kaçınmak en iyi yol gibi görünüyor. Marvel Games'in cephaneliğinde zaten video oyunu tedavisi gören o kadar çok kahraman var ki, her şeyi birbirine bağlayan bir kabus olurdu. Birbirine bağlı bir evreni tercih eden hayranlar hala Marvel's Spider-Man 2 ve Marvel's Wolverine'i dört gözle bekleyecekler, ancak çoğunlukla Marvel'in yeni oyunlarının çoğu bağlantılı olmayacak gibi görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.