Batman Sonunda Orijinal 'Bat-Man' Adı Karışıklığını Çözdü

Batman Sonunda Orijinal 'Bat-Man' Adı Karışıklığını Çözdü

DC'nin Batman: Killing Time'ın son sayısında, Kara Şövalye isminin telaffuzunu, adı tireli olduğu için düzeltiyor.

DC'nin yeni Batman serisi Killing Time , Kara Şövalye'nin adı hakkındaki erken kafa karışıklığını ortadan kaldırmasını sağlıyor. 1940'lardaki ilk birkaç çizgi romanı ondan "Yarasa Adam" olarak bahsederken, kısa çizgi çabucak kaldırıldı. Şimdi, bu yeni seride Batman, DC kanununun kendisinde bazı açıklamalar yapıyor ve Gotham'ın yerleşik kanunsuzlar olay yerine ilk geldiğinde kısa çizginin bir şey olduğunu nasıl düşündüğünü görüyor.

Yazar Tom King ve sanatçı David Marquez'den gelen Batman: Killing Time, Bruce Wayne'i kariyerinin başlarında sunuyor. Mini dizide ayrıca, üç düşmanın bir araya gelerek Gotham City'nin daha önce hiç görmediği bir soygun gerçekleştirdikleri ilk zamanlardan biri de yer alıyor. Ayrıca, Catwoman, Penguin ve Riddler'ın maksimum güvenlikli bir kasadan çaldığı eşya okuyucular tarafından hala bilinmiyor olsa da, Batman tam olarak neyin alındığını biliyor. Bunun nedeni, eşyanın Bruce Wayne'den başkasına ait olmamasıdır.

Ancak Batman, Batman: Killing Time #2'de isminin yanlış telaffuzunu düzeltmek için komik bir şekilde zaman harcıyor . Gotham'daki medyanın bariz bir varsayımı nedeniyle, birkaç Gothamlı, Kara Şövalye'nin adının, 40'lı yıllardaki ilk birkaç sayısında yazıldığı gibi bir tire ile aralıklı "Yarasa-Adam" olduğuna inanıyor. Batman, Killer Croc'un nişanlısını sorgularken (ki kendisi soygun için dikkati dağıtmak için kullanıldı), kendi adını netleştirir ve Gotham'ın yeni koruyucularına hala alışmakta olduğu kariyerinin bu erken dönemini tasvir etmenin harika bir yolu olarak hizmet eder.

batman-corrects-his-name-in-killing-time-2.webp

Yayıncılık tarafında Bat-Man'den Batman'e geçişi tam olarak neyin tetiklediği bilinmemekle birlikte, tahmin edilen üç neden var. Birincisi, DC'nin belki de Superman'in adı ile tire içermeyen daha fazla sinerji yaratmak istemesiydi. DC yeni serilerinin daha koyu ve daha gotik tonlara sahip olmasını isterken, kısa çizgi "Yarasa Adam"ın insandan farklı ve belki de canavarca bir şey olduğunu ima etmiş olabilir, bu kavramın işleri çok ileri götürdüğünü hissetmiş olabilirler. o zaman. Son olarak, yazı için daha fazla alan yaratmak için kısa çizgi kaldırılmış olabilir.

Kesinlikle yukarıda belirtilen nedenlerden herhangi biri (veya hepsi) olabilirdi, ancak gerçek şu ki, isim değişikliğinin evrendeki sonuçları dahidir. Batman'in adının nasıl telaffuz edileceği konusundaki kafa karışıklığı, mini diziyi mükemmel bir şekilde tarihlendiriyor ve onu günümüz Gotham'ından çok daha erken bir çağa yerleştiriyor. Batman'in sürekli olarak insanları düzelttiğini hayal etmek de eğlenceli.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.