TikTok'ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Nedir?

TikTok'ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Nedir?

Bir TikTok kullanıcısının platformdaki başarısı, büyük ölçüde oluşturdukları içerik türüne bağlıdır. Ayrıca, uygulamada günün hangi saatinde yayınladıkları da önemlidir.

TikTok şu anda dünya çapında en çok indirilen uygulama ve her gün daha fazla insan ya sonsuz bir eğlence akışını izlemenin keyfini çıkarmak ya da kendileri gönderiler oluşturmak için sosyal medya hizmetine atlıyor. Ayrıca, hızla çevrimiçi şöhret ve etki kazanmak için en iyi içerik platformu haline geliyor ve bir kullanıcının videolarının ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak, potansiyel olarak bir miktar parasal başarı da elde ediyor. Yukarıdakilerin tümünü artırmanın püf noktası, yalnızca en çok kullanıcıyı çekmek için ne tür TikTok içeriği yayınlanacağını bilmek değil, aynı zamanda görüntülemeyi en üst düzeye çıkarmak için ne zaman yayınlanacağını bilmektir.

Sosyal medya konusunda bilgili kişiler, en fazla vızıltıyı oluşturmak için TikTok'ta yayınlamak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu anlamak için sağduyuya dönebilir . Bu büyük ölçüde TikTok kullanıcısının bulunduğu yere ve saat dilimine bağlıdır. Tabii ki, hedef kitle de önemlidir - ideal olarak, izleyiciler işte meşgul olmadıklarında veya uyumadıklarında en çok uygulamada olurlar. Hafta sonları ve yerel resmi tatillerde TikTok videoları yayınlamak harika bir başlangıç ​​noktası olabilir.

TikTok, Social Media Examiner'a göre , görüntüleyenlerin uygulamada zamanlarının yüzde 75'ini harcadığı #ForYou sayfası aracılığıyla videolar önerir . Bu bölüm, bir kişinin ilgi alanlarına göre uyarlanmış içeriğin yanı sıra uygulamadaki etkileşimlerine ve hesap ayarlarına dayalı gönderileri gösterir. İkincisi, tümü genel TikTok kullanıcı analitiğini belirlemek için kullanılabilen dil tercihi, ülke ayarı ve cihaz türünü içerir . Bugüne kadar, bugüne kadar TikTok'un en kazançlı zaman dilimlerini belirlemek için birçok sosyal deney yapıldı. TikTok ikenKullanıcılarının çoğunun genellikle gece geç saatlerde yayınlarını kaydırdığına inanıyor olabilir, çeşitli araştırmalardaki fikir birliği, TikTok videolarını sabah 6-10 veya akşam 7-11 arasında herhangi bir zamanda yayınlamanın önemli sayıda izleyici görüntülemesi alması gerektiğidir.

Araştırmalar TikTok'ta Ne Zaman Yayınlanacağı Hakkında Ne Diyor?

ticktok-study.webp

100.000'den fazla küresel TikTok gönderisini analiz eden bir araştırmayla Influencer Marketing Hub, uygulamanın özellikle Salı günleri saat 9:00'da, Perşembe günleri gece yarısı EST'de ve Cuma günleri saat 05:00'da yüksek düzeyde etkileşim yaşadığını belirledi. Bu, birçok TikTok kullanıcısının günlerine Çinli şirkete ait uygulamada gezinerek başlama veya bitirme eğiliminde olduğu fikrini doğruluyor gibi görünüyor . Bu sefer Hootsuite tarafından yapılan başka bir deney, hedef kitle saat dilimlerine dünya çapındaki potansiyel örtüşme açısından öncelik verilirse, TikTok kullanıcısının dünyanın neresinde olursa olsun gönderi yayınlamak için en uygun zamanların Salı günleri saat 10:00 EST, Perşembe günleri saat 13:00 EST ve Cuma günleri saat 8:00 EST olduğunu belirledi. Ek olarak, araştırma, TikTok etkileşiminin çalışma haftasının ilk yarısında sabahları en iyi şekilde göründüğünü buldu. Aynı zamanda, Perşembe gününden hafta sonuna kadar öğleden sonra veya daha sonra yayınlanan videolar daha iyi performans gösterme eğilimindedir.

Bir içerik oluşturucunun bakış açısından, yüksek trafikli zaman dilimlerinde TikTok'ta paylaşım yapmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Yüksek uygulama etkinliğinden yararlanmak, nihayetinde bir TikTok kullanıcısına daha büyük bir takipçi kazandırabilirken, daha yeni kullanıcılar , milyonlarca izleyiciye sahip , halihazırda kurulmuş TikTok kişilikleriyle rekabet etmeyi zor bulabilir. Öte yandan, sabah ilk iş veya yoğun saatlerden hemen sonra takipçileri yakalamak, içerikleriyle doğrudan rekabet etmek zorunda kalmadan daha büyük kitlelere sahip diğer TikToker'lar tarafından oluşturulan vızıltılardan faydalanabilir. Elbette bu o kadar çok izleyici çekmeyebilir ama TikTok'un küresel bir fenomen olduğu düşünülürse uzun vadede bunun bir önemi olmayabilir. Dünyanın herhangi bir yerinde yeni birinin başka birinin gönderilerini görüntüleme olasılığı her zaman vardır.

TikTok kullanıcıları içerik etkileşimlerine odaklanmak istiyorlarsa, küresel istatistikleri göz ardı etmeye ve kitlelerine özel uygulamada yayınlamak için en iyi zamanı belirlemek için TikTok'un analitik araçlarını kullanmaya karar verebilirler. Bir TikTok Pro hesabına geçmek, kullanıcıların en son video yüklemelerine ilişkin ayrıntılı bir genel bakışı görmelerine ve en çok takipçi etkileşimi sağlayan içerik türünün ne olduğunu bulmalarına olanak tanır. Ek olarak, yorumları beğenerek ve yanıtlayarak ve diğer TikTok yaratıcılarıyla işbirliği yaparak platformdaki etkileşimlerini artırabilirler.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.