TikTok Profilinize Kimin Baktığını Nasıl Görebilirsiniz (Ve Neden Çalışmıyor)

TikTok Profilinize Kimin Baktığını Nasıl Görebilirsiniz (Ve Neden Çalışmıyor)

TikTok izleyicisi oluşturmakla ilgili çok iş var. Bazı insanlar için yararlı bir araç, profilinizi hangi kullanıcıların görüntülediğini görmektir.

TikTok, markanızı/çevrimiçi varlığınızı büyütmek için en iyi sosyal medya platformlarındanbiridir ve bu konuda yardımcı olabilecek bir ölçüm, TikTok profilinizi kimin görüntülediğini görmektir. Neredeyse diğer tüm sosyal medya uygulamalarından daha fazla, TikTok, içerik paylaşmak ve sadık bir kitle oluşturmak için en iyi yerlerden biri olduğunu kanıtladı. Bu büyük ölçüde TikTok'un 'Sizin İçin' sayfası sayesinde – kullanıcılara ilgilendiklerini düşündükleri videoları akıllıca gösteren TikTok ana sayfası. Birisi daha önce belirli bir TikTok yaratıcısını hiç duymamış olsa bile, iyi bir şans var. o kişinin içeriğini Sizin İçin sayfasında görün.

Daha fazla TikTok görüntülemesi ve takipçisi elde etmek için sihirli bir numara olmasa da TikTok, kullanıcılarına kitlelerini nasıl büyüteceklerine dair birkaç ipucu sunuyor. Buna izleyici yorumlarına yanıt vermek, diğer içerik oluşturucularla işbirliği yapmak, trend olan yarışmalara katılmak vb. dahildir. İçerik oluşturucuların mevcut tüm analizlere bakmaları da önemlidir. Bu, takipçilerinizi görüntülemeyi, video yorumlarını okumayı ve takipçilerinizin beğendiği videoları incelemeyi içerebilir (eğer bu bilgileri görmenize izin veriyorlarsa).

Başka bir yararlı analitik, TikTok profilinizi kimin görüntülediğini görebilmektir . İster ünlü bir içerik oluşturucu, ister rastgele bir izleyici olsun, videolarınızı kimin izlediğini bilmek ve ardından profilinizi derinlemesine incelemek son derece yararlı olabilir. Bir süredir bu, tüm TikTok kullanıcılarının yapabileceği bir şeydi. Eskiden TikTok uygulamasını açabiliyordunuz, ekranın altındaki 'Gelen Kutusu' düğmesine dokunabiliyordunuz ve birisi profilinizi her görüntülediğinde TikTok bir bildirim gösterecekti. Kullanıcının adını ve profilinize baktığı günü göstererek içeriğinizle kimlerin ilgilendiğini daha iyi anlamanızı sağlar .

TikTok Profilinize Kimin Baktığını Neden Göremiyorsunuz?

tikytok.webp

Ne yazık ki, bu özellik o zamandan beri TikTok'tan kaldırıldı. TikTok, insanların göz atma etkinliğini daha özel hale getirmek için birkaç yıl önce profil görüntüleme bildirimlerini devre dışı bıraktı. Bu verilere değer veren insanlar için hayal kırıklığı yaratıyor, ancak biri diğer kullanıcıların etkinliklerini bu şekilde izlemesini istemiyorsa, kaldırılması büyük olasılıkla hoş bir değişiklik olacaktır. TikTok yaratıcıları, biri bir videoyu beğenirse, yorum yaparsa veya takip ederse bildirim almaya devam eder, ancak başka bir kişinin profilini görüntüleme bildirimleri artık mevcut değildir.

Bununla birlikte, TikTok, profilinizi kimin görüntülediğini görme yeteneğini geri getirebilir. Şubat 2022'de TikTok, belirli kullanıcılarla 'Profil Görünümleri' adlı bir özelliği test etmeye başladı. Yalnızca biri özelliği etkinleştirirse, TikTok içerik oluşturuculara, o kişinin profilini son 30 gün içinde görüntüleyip görüntülemediğini gösterir. TikTok, " profilinizi kimlerin görüntülediğini yalnızca siz görebileceğinizi " ve "yalnızca profil görüntüleme geçmişini açan ve son 30 gün içinde profilinizi görüntüleyen izleyicilerin gösterileceğini" belirtiyor. Ve eski profil görünümü bildirimlerinden farklı olarak, bu yeni uygulama yalnızca birisi önce manuel olarak etkinleştirdiğinde çalışır. Bu profil görüntüleme bildirimlerinin herkese açık olup olmayacağı/ne zaman olacağı belli değil. bir noktada geri getiriyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.