'GoldenEye 007' Hala Yapılmış En İyi Oyunlardan Biri Olabilir - İşte Nedeni

'GoldenEye 007' Hala Yapılmış En İyi Oyunlardan Biri Olabilir - İşte Nedeni

GoldenEye 007 , Xbox ve Nintendo Switch'e geliyor. Switch orijinal oyunu çalıştıracak, Xbox bir eğlence olacak. Grafikler hızlı tarihlenir, ancak harika oyun her zaman harikadır.

1990'ların klasik birinci şahıs nişancı oyunu GoldenEye 007 , Nintendo Switch ve Xbox'a geri dönüyor.

Bunlar aslında iki farklı versiyon olacak. Switch versiyonu, Switch'in sanal N64 konsolu üzerinden çalışan orijinal oyun olacak. Xbox sürümü, 4K'da " sadık bir rekreasyon " olacak ve daha iyi görünebilir. Her iki durumda da, bu gerçek bir klasik ve oyun tasarımı ilerlemiş olsa da, eğlencenin ve harika tasarımın yerini hiçbir şey tutamaz. Yoksa var mı? Belki de GoldenEye 007 sadece nostalji üzerine kurulmuş bir hayalettir ve bugün de devam etmeyecektir.

Uzun zamandır GoldenEye hayranı ve halkla ilişkiler stratejisti Ken Ozeki Lifewire'a e-posta yoluyla "Büyürken, GoldenEye 007 yasal olarak arkadaşlarınızı fiziksel olarak toplayıp bizzat oynamak için topladığınız oyundu" dedi. "Modern oyuncular için, kesinlikle daha iyi grafikler bir fark yaratabilir (ve Bond filmlerinin Daniel Craig döneminden oynanabilir karakterler) - ve belki karakterler için daha esnek ve gerçekçi vücut hareketleri de olabilir. Trendeki Rus askerleri kesinlikle hareket etti. N64 grafiklerinde biraz komik.

goldeneye.webp

Altın Çağ

GoldenEye 007 , 1997'de Nintendo 64 için piyasaya sürülen birinci şahıs nişancı oyunuydu. Birkaç benzersiz satış noktası vardı. Bunlardan biri, N64'ün analog kontrol çubuğunun kullanılmasıydı; bu, silahlarınızı hedefleme üzerinde benzeri görülmemiş bir kontrole izin verdi ve bunu kaçarken yapmanıza izin verdi. Ayrıca, dürbünlü bir silah kullanırken anında yakınlaştırabilirsiniz. Bunlar, günümüzün birinci şahıs nişancı oyunlarındaki ekmek ve tereyağı özellikleridir, ancak o zamanlar yeni ve heyecan vericiydiler.

Çok Bilgilendirilmiş web sitesinin teknoloji yazarı, sahibi ve CEO'su Oberon Copeland, Lifewire'a e-posta yoluyla GoldenEye 1997'de piyasaya çıktığında anında bir klasikti” dedi. "Çekiciliğinin büyük bir kısmı, o sırada çoğu birinci şahıs nişancı oyununun geleneksel koş ve silahla tarzından sapan yenilikçi oynanışıydı. Bunun yerine, GoldenEye oyuncuları gizli ve siper kullanarak daha stratejik bir yaklaşım benimsemeye teşvik etti . hedefleri tamamlamak için."

Diğer öldürücü özellik, bölünmüş ekran çok oyunculu moduydu. Sadece bir arkadaşınıza karşı oynamakla kalmaz, aynı zamanda tuzak kurmak veya onlardan kaçmak için birbirinizin bakış açısına gizlice göz atabilirsiniz.

Oyun aynı zamanda iyi bir hikayeye ve o zamana göre oldukça iyi grafiklere sahipti, ancak oyuncu olmayan karakterin zayıf AI'sı vardı. Gerçek çekiş, çok oyunculu oyundu.

Yazar ve hala hevesli bir GoldenEye oyuncusu olan RMS Thornton, Lifewire'a e-posta yoluyla "Oyunun tek kusuru düşmanların gerçekten aptal olması" dedi.

Modern Güncellemeler

Klasik bir oyunun testi, yeni olduğu için teknolojik gelişmelere rağmen oynamanın hala eğlenceli olup olmadığıdır. SNES Super Mario 64 ve Super Mario Kart , hala yapıldıkları zamanki kadar iyi. Super Mario 64 , görseller ve oynanış açısından diğerlerinden daha fazlasını sunuyor ve Super Mario Kart'ın grafiklerine bir kez alıştığınızda , yine de zorlayıcı (ve günümüz oyunlarından çok daha zor).

Peki ya GoldenEye 007 ? Sonuçta, göze çarpan özellikleri artık standart ve grafiklerden düşman istihbaratına kadar her şey iyileştirildi.

"Bence oyun bugün hala çalışıyor. Sorun şu ki, birinci şahıs nişancı oyunları o kadar ilerledi ki, yeni şeylere kıyasla oldukça eski görünüyor. Başka bir deyişle, büyüdüğünü hatırlayan insanlar için gerçekten nostaljik bir değer. oynuyor," diyor Thornton.

Goldeneye 007 Bond bir patlamaya tanık oluyor

Switch sahipleri için bunu öğrenmek zor olmayacak. Switch sürümü, Switch'in N64 sanal konsolunda mevcut olacak, bu nedenle zaten aboneyseniz, daha fazla maliyeti olmayacak. Ayrıca, o zamanlar gerçekten "çevrimiçi" olmadığı için orijinalin bir parçası olmayan çevrimiçi çok oyunculuya da erişebileceksiniz.

GoldenEye 007'nin kesinlikle hala devam ettiği tek şey , seviye tasarımıdır. Çok oyunculu ortamlardan bazıları sadece harikaydı. Biraz çeşitlilik sunacak kadar büyük ama sürekli arkanızı kollamak zorunda kalacağınız kadar sınırlı. Açık ve kapalı alanların birleşimi, bulduğunuz silah türlerine göre strateji oluşturabileceğiniz anlamına geliyordu ve kıyameti heceleyen veya ilk gelen kişinin kazanacağı anlamına gelen çok az köşe vardı.

Ve seviye tasarımı mutlaka daha iyi grafiklerle gelişmez, ancak görsellerin iyileştiğini umarız. Bu kesinlikle modern bir dokunuşla yapılabilecek bir şey.

Ama diğer her şey için, belki de bu klasiği kendi haline bırakmak daha iyidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.