Minecraft'ın Ateşböceği Çetesi, Oyun İçi Kurbağaları Korumak İçin Hurdaya Çıkarıldı

Minecraft'ın Ateşböceği Çetesi, Oyun İçi Kurbağaları Korumak İçin Hurdaya Çıkarıldı

Yeni bir videoda, Minecraft geliştiricileri, daha önce alay edilen yeni mafya ateşböceklerinin Wild Update'ten kaldırılmasının nedenini açıkladı.

Mojang çalışanları, Minecraft'ın yaklaşan The Wild Güncellemesinde ateşböceklerinin neden artık yer almayacağını ele aldı . Wild Update , bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan büyük bir güncellemedir . Vahşi Güncelleme , doğa ve ürkütücü şeyler etrafında temalı ve dünyaya yeni biyomlar ve birçok flora ve fauna türü ekleyecek.

Mojang geliştiricileri, canlı etkinlikler ve YouTube kanalları gibi çeşitli yollarla The Wild Update'in ilerleyişi hakkında hayranlarını güncel tutuyor . Bu güncellemelerden, oyuncular zaten nelerin geleceği hakkında birçok ayrıntıya sahipler. Minecraft bataklığı büyük bir elden geçirilecek, kurbağalar ve Muhafızlar gibi yeni yaratıklar, antik şehirleri içeren derin karanlık biyomlar olacak. Mojang ayrıca, eşyalarını daha kolay alabilmeleri için oyuncunun öldüğü son yeri gösteren sandıklı tekneler ve pusulalar gibi yaşam kalitesi iyileştirme öğeleri de ekleyecek. Ateşböcekleri başlangıçta güncellemenin bir parçasıydı, ancak o zamandan beri kesildi.

bölümünde geliştiriciler, ateşböceklerinin Minecraft'ın The Wild Update'inden neden kesildiğini açıklıyor . Mojang'ın orijinal planı, yeni kurbağalar için bir besin kaynağı olarak ateşböceklerini dahil etmekti , ancak hayranlar, geliştiricilere, gerçek hayatta, çoğu ateş böceklerinin kurbağalar ve kara kurbağaları için zehirli olduğunu söyledi. Bunu karşılamak için. kurbağaların besin kaynağı şimdi bunun yerine küçük balçıklar olacak. Lundgren, ateşböceklerinin farklı bir güncellemede olma ihtimalini tartışmaya devam ediyor. Minecraft ateşböcekleri gelecekte eklenebilecek olsa da, yakında bir güncelleme için planlanmadılar.

The Wild Update'in içereceği yeni biyomlardan birinin "derin karanlık" olarak adlandırıldığı düşünülürse, bölgeye küçük bir miktar bile ışık sağlayabilecek bir şeyi kaybetmek utanç verici gibi geliyor. Yeni bataklık alanlarında veya karanlık antik şehirlerde ateşböceklerini görmek Minecraft için kesinlikle atmosferik bir deneyim olurdu . Ancak, ateşböceklerinin gerçekten bilinen tek amacı kurbağalar için bir besin kaynağı olmaktı, bu yüzden bu küçük bir kayıp gibi görünüyor. Belki de ateşböcekleri gelecekteki bir güncellemede kullanılırsa, oyuncular onları taşınabilir bir ışık kaynağı olarak kullanmak için cam şişelerde yakalayabilir.

Ateşböceklerinin akıbeti belirsiz olsa da, The Wild Update hala devam ediyor ve bol miktarda özenle hazırlanmış içerik eklemeyi vaat ediyor. Ateşböcekleri kesilirken, kurbağalar, alalar, iribaşlar ve göz korkutucu Muhafızlar gibi başka yaratıklar da olacak. Minecraft'ın The Wild Güncellemesi daha sonra 2022'de yayınlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.