Horizon Zero Dawn Remaster ve Çok Oyunculu Spinoff'un Geldiği Bildirildi

Horizon Zero Dawn Remaster ve Çok Oyunculu Spinoff'un Geldiği Bildirildi

Horizon Zero Dawn'ın bir PS5 remake veya remaster'ının, özelleştirmeye odaklanan çok oyunculu bir spinoff ile birlikte geliştirilmekte olduğu bildiriliyor.

Son raporlara göre , 2017'deki Horizon Zero Dawn'ın yeniden düzenlenmesi veya yeniden yapımı, olası bir Horizon çok oyunculu oyununun yanı sıra PlayStation 5 için çalışıyor . Marvel's Spider-Man Remastered , Ghost of Tsushima ve yakın zamanda piyasaya sürülen Last of Us Part 1 PS5 remake'i de dahil olmak üzere, 2020'de PlayStation 5'in piyasaya sürülmesinden bu yana, önceki nesle ait bir dizi özel konsol güncellemesi gördü .

Horizon Zero Dawn ilk olarak 2017'de PlayStation 4'te piyasaya sürüldü ve devam oyunu Horizon Forbidden West 2022'nin başında geldi. İkincisi, öncekinden farklı olarak PS4'te de piyasaya sürüldü (kendi sonuncusunun 60 FPS yükseltmesini aldı). yıl), PlayStation 5 düşünülerek inşa edildi. Sony'nin yeni konsolundan yararlanan Forbidden West , geliştirilmiş grafikler ve görsellerin yanı sıra, çoğu kahramanı Aloy'un savaş ve keşif yetenekleriyle ilgili olan, önceki girişten ayırt edilmesine yardımcı olan bir dizi benzersiz oyun geliştirme özelliğine sahipti. Horizon Forbidden West'in açık uçlu doğası sayesinde bir devam filmi kurmasıyla üçüncü bir giriş bekleniyor .

İlk olarak MP1st tarafından bildirilen ve daha sonra VGC tarafından doğrulanan, Horizon Zero Dawn'ın bir PS5 yükseltmesi için sırada olabileceği görülüyor . MP1st'in ilk raporu , bunun bir " yeniden yapım " olacağını özellikle belirtiyor , ancak The Last of Us Part 1 çizgileri boyunca " sıfırdan inşa edilmiş " bir stil oyun olup olmayacağı belli değil . Raporda beklendiği gibi yeniden yapılanmanın Zero Dawn'ı görsel açıdan Yasak Batı'ya yaklaştıracağı da belirtiliyor. Aynı makalede MP1st, 2021'den bağımsız bir VGC raporunun daha önceki bir raporunu tekrarladı. Horizon çok oyunculu oyun da geliştirme aşamasındadır. Görünüşe göre bu projeyle ilgili olarak Zero Dawn yeniden çevrimi hakkında olduğundan daha az ayrıntı var- görünüşe göre özelleştirmeye odaklanılıyor - ancak VGC'nin belirttiği gibi bu, Sony'nin daha fazla canlı hizmet projesi geliştirmeye yönelik daha geniş içerik stratejisiyle uyumlu olacak.

Söylentiler Horizon Zero Dawn PS5 Remake Zaten Tepki Yaşıyor

horizon-zero-dawn-stormbird-concept-art.jpg

Şimdilik PlayStation tarafından onaylanmamış olsa da, Horizon Zero Dawn'ın yeniden çevrimi, yayıncının PS4'e özel oyunlara ve bunları PS5'e yükseltmeye yönelik son yaklaşımıyla uyumlu görünüyor. Bu yaklaşım, son birkaç yılda oyunculardan karışık bir tepki aldı ve birçoğu bu yeni nesil yükseltmelerin fiyat noktalarından ve PS5'in genel olarak yeni konsola özel oyunlardan yoksun olmasından yakındı . Gerçekten de, kullanıcıların hayal kırıklıklarını memler aracılığıyla paylaşmak için Twitter'a gitmeleriyle birlikte, söylentilere göre yeniden yapılanmaya yönelik bir tepki şimdiden çevrimiçi olarak ortaya çıkmaya başladı .

Horizon Zero Dawn yeniden çevriminin yeni oyuncuları çekebileceği kesinlikle doğru olsa da , bu yeni raporların neden hayal kırıklığı ile karşılandığını anlamak kolay. Zero Dawn hala harika görünen bir oyun ve sadece beş yıl önce piyasaya sürüldü ve tam bir yeniden yapım olasılığının kaynakların yanlış tahsisi gibi görünmesine neden oldu. Dahası, PlayStation 5, PS4'ten birçok oyunun yeniden düzenleme ve yükseltmeler almasıyla gerçek yeni nesil ayrıcalıklardan yoksundu. Ufuk Sıfır Şafağı'nı tekrar ziyaret etmenin değeri var - özellikle de söylenti erişilebilirlik özellikleri göz önünde bulundurularak - ancak tam bir yeniden yapılanma ileriye dönük en iyi yol olmayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.