Yeni Mass Effect 4 Görüntüsü Komutan Shepard'ın Neredeyse Başarısız Olduğunu Önerdi

Yeni Mass Effect 4 Görüntüsü Komutan Shepard'ın Neredeyse Başarısız Olduğunu Önerdi

N7 Day için Mass Effect 3'ün kanonik sonunu ima edebilecek bir Mass Relay gösteren yeni bir Mass Effect 4 konsept resmi ortaya çıktı.

BioWare ve EA, bir sonraki Mass Effect oyunu için yeni bir Mass Relay inşa edildiğini gösteren yeni bir konsept sanat eseri ortaya çıkardı ve hikayenin Komutan Shepard'ın neredeyse başarısız olduğu bir sondan devam ettiğini ima etti. Mass Effect'te Mass Relay'ler , gemilerin anında farklı yıldız sistemlerine seyahat etmelerini sağlayan ve normalde yıllar süren yolculukların dakikalar içinde gerçekleşmesine izin veren cihazlardır. Başlangıçta, Kitle Rölelerini eski Prothean ırkının inşa ettiğine inanılıyordu, ancak onları inşa edenin Orakçılar olduğu ve farklı ırkların, kökenlerini bilmeden çağlar boyunca onları kullandığı ortaya çıktı.

Mass Effect serisindeki Mass Relay'ler, yalnızca Shepard'ın Catalyst'e saldırdığı sonda hayatta kalır, çünkü diğerlerinde hasar görürler. Komutan Shepard'ın oyun boyunca yeterli Savaş Varlıklarını toplayamadığı sonda, Toplu Geçişler yok edilir. Resmi EA web sitesinde N7 Day 2022 için yeni bir tür Mass Relay inşa edildiğini gösteren yeni bir konsept sanat parçası ortaya çıktığından, bu artık Mass Effect 3'ün kanonik sonu olabilir .

Yeni Mass Effect Konsept Sanatı, Yeni Bir Mass Relay Türü Gösteriyor

Mass Effect 3'ün sonlarının çoğunda, Mass Relay'ler, Reaper'ları yok etmek, Reaper'ları kontrol etmek veya organik ve sentetik yaşam formlarını bir araya getirmek için kanal olarak kullanıldıklarından Pota tarafından hasar gördü. Bu Mass Effect 3 sonlarında , hayatta kalanların Mass Relay'leri yeniden inşa ettikleri gösterilir, ancak yok edildikleri Low EMS/Destroy sonunda değil. Yepyeni Mass Relays inşa ediliyorsa, Low EMS/Destroy sonunun standart olarak kabul edildiğini ve bir sonraki Mass Effect oyununun temelini oluşturacağını ima edebilir.

Low EMS/Destroy sonunun hikayeyi sürdürmek için en uygun olduğu için seçilmiş olması mümkündür. Sentez sonu galakside barış getiriyor ve Kontrol sonu, Orakçıları kontrol altına alıyor, bu da gelecekteki hikayelerde (özellikle kontrolden kurtuldukları bir hikayede) hala büyük bir rol oynayacakları anlamına geliyor. Reaper'ların gittiği ve tüm müttefik ırkların galaksiyi onarmak için mücadele ettiği son, yepyeni bir hikaye için başlangıç ​​noktası olarak mantıklı. Bir sonraki Mass Effect oyunu, orijinal üçlemenin hikayesini devam ettirecek, Liara'nın oyunda olduğu onaylandı, bu yüzden geliştiriciler gitmek için en az bir son seçmek zorunda kaldılar ve bu en mantıklı olanı.

Yepyeni bir Mass Relay'in yaratılması, hayatta kalanların orijinalin tasarımını geliştirmenin, belki de evrenin keşfedilmemiş kısımlarını ziyaret etmelerine ve muhtemelen Andromeda galaksisine seyahat etmelerine izin vermenin bir yolunu bulmuş olabileceği anlamına geliyor. Belki de yeni Mass Effect'in amacı yeni Mass Relay'ler inşa etmektir , çünkü oyuncu yıllardır ayrılmış olan galaksiyi yeniden bağlamalıdır. Yeni Mass Relay ilk olarak önceki Mass Effect konsept sanatında gösterildi, bu nedenle oyunun önemli bir parçası olacağı açık ve BioWare'in Mass Effect 3'ün kanonik sonu için neyi seçtiğine dair ipucu verebilir .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.