One Piece: Luffy ile Hiç Tanışmasalar Hasır Şapkalara Ne Olurdu?

One Piece: Luffy ile Hiç Tanışmasalar Hasır Şapkalara Ne Olurdu?

Her Hasır Şapka Korsanının hayatı, Luffy ile hiç tanışmamış olsalardı çok daha farklı olurdu. Ne kadar kötü olurdu?

Hasır Şapka Korsanları, Eiichiro Oda'nın Tek Parça'sının merkezinde yer alır ve hikaye onların maceralarını East Blue'dan Final Island'a, Laugh Tale'e ve hatta potansiyel olarak ötesine kadar takip eder. Mürettebatın kaptanı ve ana karakter olan Luffy, şüphesiz hikayedeki en önemli kişidir ve Fushia Köyü'nden yolculuğuna başladığında oldukça güçlü bir ekip topladı.

East Blue'dan Zoro, Nami, Usopp ve Sanji gibi kişileri toplayan grup, Grand Line'a doğru yola çıktı ve Chopper, Nico Robin, Franky ve Brook'u da işe aldı. Güçlenmek için iki yıl alan Luffy ve grup, Yeni Dünya'ya yelken açtılar ve burada eski Shichibukai'lerden biri olan Jinbe'yi kendilerine katılmayı başardılar. Tüm Hasır Şapkaların Luffy ile tanışmadan önce kendilerine ait bir kişiliği olsa da, Luffy'nin tüm yaşamları üzerinde kesinlikle derin bir etkisi oldu.

Luffy'nin Hasır Şapka Korsanları Üzerindeki Etkisi

one-piece-baron-omatsuri-and-the-secret-island-straw-hats.webp

Luffy'nin yolculuğunun başlangıcı, aslında herkesi bir araya getiren bir kişi olduğunun açık bir göstergesiydi. Hikayenin en başından itibaren Luffy, ihtiyacı olduğunu düşündüğü kişilere yardım etti ve onları baskı ve zorbalıktan kurtardı. Bu nedenle, onun gibi bir karakter kaçınılmaz olarak hayatları daha iyiye doğru değiştirdi. Örneğin, Luffy yolculuğuna başlar başlamaz Koby'yi Alvida'nın zulmünden kurtardı ve ona kendi hayallerinin peşinden gitmesi için ilham verdi. Yıllar sonra, Koby, ona doğrudan rakip olmasına rağmen, Luffy'ye hala büyük saygı duyuyor. Luffy zamanla binlerce hayatı etkilemiş olsa da en çok Hasır Şapka Korsanlarının kalplerine dokunmuştur.

Kendi yolunda, Luffy Hasır Şapka ekibinin her bir üyesinin hayatını etkiledi. Nico Robin gibi bazılarına savaşmak ve ilerlemek için bir neden verdi ve Shell 's Town'daki Roronoa Zoro gibi diğerlerini yaklaşan ölümden kurtardı. Luffy, insanlar ve hayvanlar tarafından dışlanan ve arkadaşlarını kurtarmak için cehennemin dibine giden Chopper gibilerinin kırık kalplerini doldurmuştur. Jinbe ile saygısını kazandı ve ona dünyanın şafağını getirebileceğini ve Kraliçe Otohime ile Fisher Tiger'ın rüyasını gerçekleştirebileceğini gösterdi.

Hasır Şapkaların Luffy'siz Yaşamları

arlong-taunting-nami.webp

Ancak Luffy olmasaydı Hasır Şapka Korsanlarının hayatları çok farklı olurdu. Luffy onlarla tanışmasaydı ve onları kaçınılmaz ölümden kurtarmasaydı ya da prangalarından kurtarmasaydı çoğunun ölmüş olacağını söylemek abartı olmaz. Shell's Town'da Zoro, Helmeppo'nun onu idam etmeye kararlı olan idam mangasının ellerinde kaçınılmaz ölümüyle karşılaşacaktı. Kaptan Kuro, One Piece's Syrup köyü arkında Kaya'ya 3 yıllık planını uyguladığında, Zoro gibi, Usopp da kesinlikle ölümle karşı karşıya kalacaktı . Sanji ise Zeff'in Don Krieg ve korsan mürettebatından hazine olarak gördüğü Baratie'yi koruma hayalini kaybeder ve hatta potansiyel olarak ölebilirdi. Luffy onu kurtararak ona sadece yeni bir hayat vermekle kalmadı,All Blue'yu bulma hayali .

East Blue arkında Luffy , Cocoyashi köyünde Arlong'un acımasız yönetiminin kölesi olmaktan kurtardığı Nami'den daha fazla kimsenin kalbine dokunmadı . Luffy, Nami ile tanışmasaydı, yükünden asla kurtulamayacaktı ve sonunda yaşama umudunu yitirecekti. Grand Line'da, Luffy'nin çevresindekilere yardım etme isteği, Chopper'ı yalnızlığından kurtardığında ve ona dostluk eli uzattığında görüldüğü kadar güçlüydü. Luffy olmasaydı, Chopper'ın kalbinde her zaman bir delik olurdu. Alabasta'da Luffy, Nico Robin'i kendi iradesi dışında ölümden kurtardı. Dahası, Enies Lobby'de onu bir kez daha kurtarmadan önce ona Rio Poneglyph'i bulma ve dünyanın gizemlerini çözme hayalinin peşinden koşması için bir neden verdi.

Benzer olmasa da, Luffy ayrıca Franky'yi Dünya Hükümeti'nin pençesinden ve dahası Tom'la aynı kaderi paylaşmaktan kurtardı. Belki de Luffy, onu Florian Üçgeni'ndeki 50 yıllık yalnızlığından kurtarırken Brook'un kalbine dokunmuştur. Bunu yaparken, Brook'u sonsuza kadar yalnız kalmak gibi acı bir kaderden kurtardı. Bir iskelet olmasına rağmen, Luffy ona bir ev teklif etti ve ona bir arkadaş dedi, bu da onun ayrımcılık yapmadığını gösteriyor. Luffy, Jinbe'den hoşlanmaya başlayınca ve ikisi insanlar ve Balıkadamlar arasındaki önyargıyı yıktığında ondan tayfaya katılmasını istediğinde bu daha da pekiştirildi. Bunu yaparken Luffy, Jinbe'ye ırkçılığa karşı savaşacağını ve sonunda dünyayı daha iyi bir yer haline getireceğini göstererek ona hayatta kalması için bir neden daha verdi.

Luffy, insanların en zekisi olmasa da, özgürlüğe en çok değer veren biridir. Hito Hito no Mi, Model: Nika'nın ortaya çıkmasından sonra bu kalite, hikayenin en başından beri ve şimdi her zamankinden daha fazla doğrudan ona bağlı . Yıllar boyunca, sadece ekip arkadaşlarının değil, sayısız insanın hayatını da etkiledi. Ne de olsa kahkaha, neşe ve özgürlük yayan biri.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.