One Piece: [SPOILER]'in Yeni Formu Neden Her Şeyi Değiştiriyor?

One Piece: [SPOILER]'in Yeni Formu Neden Her Şeyi Değiştiriyor?

Joy Boy, Luffy'nin Şeytan Meyvesi'nin gerçek doğasının ortaya çıktığını ve Luffy'nin Güneş Tanrısı Nika ile olan bağlantısını açıkladı.

one-piece-chapter-1043-luffy-gear-5.jpgne Piece , hayranların gözden kaçırmış olabileceği veya beklemediği karmaşık detayları ortaya çıkaran ve birbirine bağlayan her arc ile onlarca yıldır piyasada. En son manga bölümü, Luffy'nin yeni Şeytan Meyvesinin gerçek doğası hakkında çok fazla ısı üretti. Bölüm 1043, Luffy'nin dört imparatordan biri olan Kaido tarafından ezici bir yenilgiyle karşı karşıya olduğunu ortaya çıkardı. Luffy'yi yendikten sonra Kaido, Luffy'nin gerçek formunu ortaya çıkardıktan sonra kısa ömürlü olan zaferinin tadını çıkarır .

1043. Bölümdeki Luffy-Kaido savaşından sonra Momonosuke, Luffy'nin sesini duyamadığını iddia eder, bu Kaptan Kid ve Trafalgar Law tarafından onaylanmıştır. Bu vahiy, Samurayları ve Hasır Şapkaları paniğe sürükler; Momonosuke Kaido'ya teslim olmaya karar verir, ancak Yamato tarafından pes etmemeye ikna edilir ve Samuraylar ve Hasır Şapkaların ortak çabalarının boşa gitmesini önler. Ancak, Momonosuke aniden Zunesha'nın sesini duyar ve Joy Boy'un 800 yıl sonra yeniden doğuşunu ortaya çıkarır. Aynı zamanda, Luffy'nin vücut yapısı değişir ve ağzından buhar gibi görünen bir şey çıkar.

Joy Boy kimdir?

one-piece-luffy-laughing.webp

Joy Boy'un karakterini çevreleyen çok fazla gizem var. O, Boş Yüzyılda Balık Adam Adası tarihine katkıda bulunan merkezi bir şahsiyetti. Joy Boy'dan ilk söz , Sea Forest Poneglyph'in keşfi ve Nico Robin tarafından şifresinin çözülmesi sırasında One Piece'in 628. Bölümündeydi. Joy Boy, Noah'ı Tek Parça zaman çizelgesinden 900 yıl önce Fishman Adası'na getirdi . Balık Adam Adası sakinlerine tutamayacağı bir söz verir. Daha sonra Joy Boy'un Poseidon'a verdiği sözü tutmadığı için özür mesajı yazdığı ponegliflerden birinde bulundu.

Joy Boy'dan ayrıca Wano arkındaki Gold Roger – Kozuki Oden flashback'inde One Piece'i adada saklayan kişi olarak bahsedildi , Laugh Tale. Bu ifşaatlar, Joy Boy'un baskıcı Dünya Hükümeti tarafından kendisiyle ilgili her türlü bilginin sürekli olarak bastırılmasına rağmen One Piece'de kilit bir figür olduğunu ima ediyor . Şu anki bölümlerden Joy Boy'un bir kişi olmadığı, dünyayı baskıdan “kurtarmaya” çalışan bir kişiye verilen kilit bir unvan olduğu da çıkarılabilir.

Bölüm 1044, bu önerileri onayladı ; Zunesha, Joy Boy'un geri döndüğünü iddia ederek, Luffy'nin Şeytan Meyvesi Gomu Gomu No Mi'nin uyanışıyla senkronize olan “Kurtuluş Davullarını” duyduğunu ortaya çıkardı. Luffy uyandıktan sonra, olasılığı düşünürken hala hayatta olduğu için şok olur. Luffy, Kaido'ya kaybetmesi gerektiğinin farkındadır, ancak bunun yerine, güçlerinin zirvesi olan yeni formuna "Beşinci Dişli" adını verirken yeni bir enerji dalgası hisseder.

Gomu Gomu No Mi Meyvesinde Gizli Gerçekler Var mı?

luffy-eating-gomu-gomu-no-mi.webp

Bu arada, sahne değişir ve Kutsal Topraklardaki Dünya Hükümetinden sorumlu Beş Elders, Mary Geoise'ın çalıntı bir Şeytan Meyvesi hakkında tartıştığı ortaya çıkar. Bir yaşlı, Wano'ya gönderilen seçkin ajanlarından birinin feda edilmesiyle ilgili öfkesini ortaya koyuyor. Bu CPO ajanı, 1042. Bölümde onu kılıcıyla arkadan direğe saplayan Drake tarafından ölümcül şekilde yaralandı. Üye ayrıca Kaido'yu kızdırdıkları için çabalarının verimsiz olduğunu da belirtiyor . Başka bir üye, tehlikeli değişkenlerden kurtulmanın gerekli olduğunu öne sürerek eylemlerini haklı çıkarıyor. Farklı bir üye, Dünya Hükümeti'nin Luffy'nin Şeytan Meyvesi Gomu Gomu No Mi'yi yaklaşık 800 yıldır elde edemediğini de ortaya koyuyor. Üye ayrıca, Şeytan Meyvesi'nin kendine ait bir zihni varmış gibi göründüğünü ve Gomu Gomu No Mi'nin aslında efsanevi bir Zoan olduğunu ve dünyanın dört bir yanındaki One Piece hayranlarını şok ettiğini belirtiyor. Genel olarak, Zoan meyvelerinin kendine has bir aklı vardır, ancak Gomu Gomu No Mi'nin kaçışı farklı bir ölçekteydi.

Ayrıca, Dünya Hükümeti'nin konsey tartışmasında 'Gomu Gomu no Mi' olarak adlandırılan Şeytan Meyvesi'nin gerçek adının Hito Hito no Mi (İnsan-İnsan meyvesi), Model: Nika olduğu ortaya çıktı. Bu Şeytan Meyvesi bir tanrının adıdır, Nika. One Piece'de Nika hakkında çok az bilgi ortaya çıkmasına rağmen, o Güneş Tanrısı, kurtarıcı ve daha fazlası olarak saygı görüyor . Hito Hito no Mi meyveleri, kullanıcısına hayal gücünü sınırlayarak kauçuk bir gövdeye sahip olmasını sağlar. Bu korkutucu güç, Onigashima'da Kaido ile yaptığı savaşın ilk raundunda yumruklarının yönünü değiştirebilmesinin ana nedeni olan Luffy tarafından kullanılıyordu . İnsan-İnsan meyvesini yiyen insanlar, Şeytan Meyvesi Uyanışından sonra tanrının yeteneklerine sahiptir.

Hikaye perspektifi, Hito Hito no MI'nın gücü hakkındaki büyüklerin tartışmasından Onigashima'ya kayarken, Luffy, Kaido'nun astlarını nakavt eden yıldırımlar gibi Gear Five'ın kilidini açar. Aniden, görünüşe göre Luffy'ye ait olan büyük bir el belirir, Kaido'yu yakalar ve onu yere çarpmadan önce çok az bir çabayla sallar. Luffy, bilinmeyen bir nedenden dolayı gülerken, ateşli renkli saçlara sahip olduğu ortaya çıkar. Kaido, Luffy'ye derin bir nefes almadan önce CPO'nun önceki savaşlarına müdahalesi için özür diler. Luffy zamanında kaçar, yerin bir kısmını yukarı çeker ve Kaido'nun hücum yeteneğini ona geri yönlendirir. Luffy'nin kıvırcık kaşlarını ve koyu renk gözlerini gösteren yüz özellikleri şimdi ortaya çıkıyor.

One Piece'deki bu yeni ifşaatlar, Shanks'ın Gomu Gomu no Mi meyvesini elde etmesine kadar giden pek çok soru doğuruyor. Muhtemelen, Shanks tüm destanı yönetti ya da Meyve'nin gerçek doğasını zaten biliyordu. Her iki durumda da, Oda'nın One Piece hayranları için er ya da geç daha çok şeyi var.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.