AdSense Kazançlarına Yeni Bir Kazanç Eklendi! Nasıl daha fazla Adsense kazancı elde edebilirsiniz?

AdSense Kazançlarına Yeni Bir Kazanç Eklendi! Nasıl daha fazla Adsense kazancı elde edebilirsiniz?

Nasıl daha fazla Adsense kazancı elde edebilirsiniz? Yeni İlgili İçerik Arama özelliği artık AdSense müşterilerinin kullanımına sunulmuştur. Avantajlar, gereksinimler ve nasıl başlayacağınız hakkında bilgi edinin.

Google AdSense, yayıncıların içeriklerinden reklamlar aracılığıyla para kazanmaları için harika bir yol olmuştur. AdSense'in 2003'teki başlangıcından bu yana yayıncılar, web sitelerinde ve mobil uygulamalarında ek gelir elde etmek için bu ürün teklifine güvendiler.

Kullanıcı deneyimlerinin doğası yıllar içinde değiştikçe, Google'ın ürün teklifleri de değişiyor.

Google, AdSense için en yeni özelliği olan İlgili İçerik Aramasını duyurdu .

AdSense'i kullanan iki milyon kişiden biriyseniz, bu yeni para kazanma fırsatı hakkında daha fazla bilgi edinin.

İçerik için İlgili Arama Nedir?

İlgili İçerik Arama, Google AdSense'te bulunan yeni bir özelliktir.

Kullanıcılara bir web sitesinde görüntüledikleri içerikle ilgili arama terimlerini gösteren bağlamsal bir gezinme alanı olarak hizmet eder.

Bir kullanıcı bir arama terimini tıkladıktan sonra, o yayıncının web sitesinde bir arama sonuçları sayfasına yönlendirilir. Arama sonuçları sayfası, arama ağı reklamları dahil diğer alakalı konuları gösterir.

AdSense'teki yeni İlgili İçerik Arama özelliğini önizleyin.Resim kaynağı: Blog.google.com, Mart 2022

İlgili İçerik Aramasının Faydaları

Bu özelliği web siteniz veya uygulamanız için etkinleştirmenin aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantajı vardır:

 • Artan site etkileşimi
 • Alakalı arama ağı reklamları
 • artan gelir
 • Daha iyi kullanıcı deneyimi

İlk fayda , aşağıdakiler dahil olmak üzere sitenizdeki kullanıcı katılımını artırmasıdır:

 • Web sitesi trafiği
 • Sayfa Görüntüleme Sayısı
 • reklam gösterimleri

İkinci avantaj, alakalı arama ağı reklamlarıdır . Google AdSense, web sitenizin arama sonuçları sayfalarında, kullanıcının arama terimleriyle alakalı reklamlar sunacaktır.

Üçüncü fayda, artan gelir sağlamasıdır . AdSense ile zaten içeriğinizden para kazanıyorsunuz; bu yeni özellikler, sitenizle zaten ilgilenen kullanıcılara reklam göstermek için ek fırsatlar sağlar.

Son olarak, bu reklam birimi daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir . Alakalı arama ağı reklamlarının görünümünü ve verdiği hissi kontrol ettiğiniz için, ziyaretçi için tutarlı bir deneyim sağlayabilirsiniz.

google-1.jpg

İlgili İçerik Araması, web sitenizdeki kullanıcılar için daha az rahatsız edici bir reklam birimidir ve yine de onlara isterlerse reklamları tıklama seçeneği sunar.

Kullanıcı Gizliliğinin Korunması

İlgili Arama özelliği bağlamsal bir birimdir, yani içeriğin sayfa içeriğine göre gösterileceği anlamına gelir. Ayrıca, arama sayfasındaki reklamlar, kullanıcının tıkladığı arama terimine göre hedeflenecektir. Google, kullanıcı verilerine dayalı hedefleme yapmayarak bunu gizliliği koruyan bir çözüm olarak değerlendiriyor.

İlgili İçerik Aramasına Başlayın

Bu özelliği web sitenize veya uygulamanıza eklemek istiyorsanız, etkinleştirmek için hesap yöneticinizle iletişime geçtiğinizden emin olun. Özel Arama Reklamları politikalarına ve Arama İçin AdSense (AFS) politikalarına uymak dahil, karşılamanız gereken ek gereksinimler vardır.

İçerik sayfalarınız için özel bir arama biriminiz yoksa, bir tane oluşturmanız gerekecektir. Kapsamlı bir kılavuz burada bulunabilir, ancak temel adımlar şunları içerir:

 1. AdSense hesabınızda özel bir arama stili oluşturun
 2. Arama birimini içerik sayfalarınızda nereye yerleştireceğinize karar verin
 3. AdSense kodunu kopyalayıp sitenize yapıştırın
 4. Web sitenizdeki değişiklikleri yayınlayın

İçerik Raporlama İçin İlgili Arama

Bu yeni özellik için raporlama mevcuttur. AdSense hesabınızdaki ilgili bir arama birimi için huni raporları alacaksınız.

Basitçe "Raporlar" >> Özel bir rapor oluşturun ve "Reklam biçimi" dökümünü ekleyin >> Metrikleri düzenle >> "Döner metrikleri"ni seçin.

İlgili arama için AdSense'te rapor edilenlere bir örnek.Resim kaynağı: Support.google.com, Mart 2022

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.