Teenage Mutant Ninja Turtles: Cowabunga Koleksiyonu İncelemesi

Teenage Mutant Ninja Turtles: Cowabunga Koleksiyonu İncelemesi

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection, 90'ların başındaki oyunların mükemmel bir görüntüsüdür, ancak kalite, oyundan başlığa değişir.

Teenage Mutant Ninja Turtles , 2016'dan beri beyaz perdede büyük yankı uyandırmasa da , franchise bir bütün olarak yeni bir gösteri ve yepyeni oyunlarla güçleniyor. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge'in başarısının hemen ardından gelen seri, Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection ile arcade ve ev klasiklerine daldı .

80'lerin sonlarından ve 90'ların başlarından birçok klasik oyunu modern konsollara taşıyan Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection , tek bir pakette muazzam miktarda oyun geçmişi içeriyor. Ancak, bu koleksiyondaki oyunların klasik deneyimini korumak için, bazı oyunlar, onları modern sürümlerle uyumlu hale getirmek için yeterli iyileştirme olmadan yaşlarını gösteriyor.

tmnt-cowabunga-collection.jpg

Cowabunga Koleksiyonunun baş tacı , kolayca orijinal TMNT arcade kabine oyunlarının yanı sıra bu iki oyundan ikincisi olan Turtles in Time'ın SNES portudur . Bu özel taksitler o zamanlar inanılmazdı ve artan düşman yoğunluğu ve daha hızlı hareket hızı gibi iyileştirmelerle aynı şey şimdi de geçerli.

Cowabunga Koleksiyonundaki her giriş, oyuncuların oyunda değişiklik yapmalarını sağlayan bir Geliştirme Menüsü içerir. İki arcade oyunu söz konusu olduğunda, bu geliştirmeler, oyuncuları neredeyse yenilmez kılan bir "Tanrı Modu", ekranı düşmanlarla dolduran bir "Kabus Modu" ve hızı artıran bir "Turbo Modu" ile inanılmaz derecede geniştir. Ninja Kaplumbağaların hareket ettiği. Bu geliştirmelerden herhangi biri, özellikle "Kabus Modu" ve herhangi bir oyuna getirdiği mutlak kaos olmak üzere oyunu tamamen değiştirebilir.

Yeni geliştirmelerin yanı sıra Cowabunga Collection'daki en popüler oyunlar da tüm zamanların en etkili oyunları arasında yer alıyor. 2022'de bu oyunların bireysel keyfi büyük olasılıkla kişisel deneyim ve nostaljiden etkilenecek olsa da, TMNT: The Arcade Game ve Turtles in Time şimdiden yandan kaydırmalı beat 'em up'ların ikonları. Bu nedenle, koleksiyonun kendisinin ne kadar etkileyici olduğuna gelince, onlarca yıldır türlerini tanımlayan bu kadar çok oyuna sahip bir dizilişi yenmek zor olabilir.

Cowabunga Koleksiyonundaki oyunların birçoğunun ikonik olmasıyla aynı derecede , ancak paketteki bazı zayıf eklentiler işleri alt üst edebilir. Bu, mevcut oyunlar listesini doldurmak için eklenmiş olarak ortaya çıkan ve çok az geliştirme verilerek daha da kötüleşen oyunlarda en dikkat çekicidir. Bu koleksiyonun, cezalandırıcı sıfırlamalar ve hantal kontrollerle "Nintendo zor" başlıklar döneminden geldiği düşünüldüğünde, bağlantı noktalarının kalitesinde iyileştirmeler için hala yer var.

imagetostl-com-tmnt-cowabunga-collection-screenshot-3.jpg

Cowabunga Collection'ın listesindeki en dikkat çekici çekişme noktası, ortaya çıkan üç TMNT: Tournament Fighters oyunundan geliyor . Bu oyunlardan birine sahip olmak, özellikle SNES veya Sega Genesis sürümleri olmak üzere klasik bir koleksiyon için mükemmel bir anlam ifade ederken, oyunun orijinal Nintendo Entertainment System sürümüne gerek yoktur. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanış için seçilebilecek çok üstün iki oyunla, bu üçünden en kötüsünün dahil edilmesi garip. Bununla birlikte, SNES ve Genesis sürümleri arasındaki farklar, her ikisini de dahil etmeyi haklı çıkaracak kadar geniştir.

Aynı eleştiri Game Boy'un üç oyunundan ikisi için de var, TMNT: Fall of the Foot Clan ve TMNT: Back from the Sewers . Her ikisi de inanılmaz derecede kısa, 90'ların atari oyunlarının mobil cihazlara taşınması girişimi gibi geliyor. Back the Sewers'ın eski tarz "Nintendo zor" cezasının mükemmel bir örneği olmasının yanı sıra, bu oyunlarda doğası gereği olumsuz olan hiçbir şey yoktur. Yine de, listeyi doldurmak ve Game Boy'daki TMNT'nin tek temsili olarak dürüstçe kendi başına durabilecek çok daha iyi Radical Rescue'dan önceki ilk iki oyunu dahil etmek için bunların dahil edilmesi daha fazla görünüyor.

Tabii ki, mükemmelliğe katkıda bulunmayan birkaç oyun olsa bile, koleksiyonun kalitesini tek başlarına çok aşağı çekemezler. Ek olarak, oyun listesi böyle bir paket için denklemin sadece yarısıdır. Geliştirmeyi Cowabunga Collection'ın merkezine koyan şey, sergilenen öykünme yazılımıdır. Koleksiyona dahil edilen emülatör, PC'de bulunan bazı yazılımlar kadar kapsamlı olmasa da, normalde konsolda bulunmayan iyi miktarda yaşam kalitesi iyileştirmesi içerir.

imagetostl-com-tmnt-cowabunga-collection-screenshot-1-001.jpg

Nintendo Switch Online sanal konsolları için geliştirilene benzer emülatörlerin izinden giden Cowabunga Collection , anında ve herhangi bir noktada kaydetme ve birkaç saniye geri sarma özelliği ile birlikte geliyor. Bunlar, oyuncuların zorlukla karşılaşabilecekleri sorunları engellemek için uzun bir yol kat edebilir. Spesifik olarak, oyunun başlangıcına veya bir seviyenin başlangıcına yapılan sert sıfırlamalar, geri sarma ve kaydetme durumlarının dikkatli bir şekilde kullanılmasıyla hafifletilebilir. Ancak, her oyun için aynı anda yalnızca bir kaydetme durumuna izin vermek, bu yaşam kalitesi iyileştirmelerinin işlevselliğini sınırlar.

Sonunda, öykünmeden elde edilen yaşam kalitesi iyileştirmeleri ve geliştirmeler, koleksiyonu modern konsollarda bazı klasik TMNT oyunlarını oynamanın mükemmel bir yolu haline getiriyor. Modernizasyon uğruna aşırı ince ayar yapılarak hiçbir şey "mahvolmadı" ve öykünme yalnızca oyunları daha yönetilebilir hale getirmek için iyileştirir. Bunu Cowabunga Collection'ın yerel ve çevrimiçi işbirliğiyle birleştirin ve Teenage Mutant Ninja Turtles oyun hayranı olmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.