Sony'nin yeni oyun markası, PlayStation ve tüketici donanımlarının en iyilerini birleştiriyor

Sony'nin yeni oyun markası, PlayStation ve tüketici donanımlarının en iyilerini birleştiriyor

Sony'nin oyun çevre birimlerine geçişiyle ilgili tek şaşırtıcı şey, bunun daha erken olmaması.

Pulse 3D kulaklık ve bu garip 3D ekran gibi bir avuç çevre birimi dışında Sony'nin neden PlayStation markasını konsolların dışına çıkarmaya çalışmadığını hep merak etmişimdir . Yeni kulaklık ve monitör serisinde herhangi bir PS logosu bulmayacak olsanız da, Inzone ile Sony'nin sonunda daha geniş teknoloji uzmanlığını oyun oynamaya getirdiğini gerçekten hissediyorsunuz.

Şimdi, daha önce bir ton PlayStation markalı çevre birimi görmememizin nedeni, çoğu insanın düşündüğü Sony'nin aslında tıbbi teşhis araçlarından kamera sensörlerine kadar her şeyi yapan birkaç şirketin bir araya gelmesidir. Ve Inzone söz konusu olduğunda, yeni oyun donanımı, ikonik konsollarını (Sony Interactive Entertainment) üreten aynı Sony tarafından değil, bunun yerine TV'ler ve mükemmel WH-1000XM5 dahil kulaklıklar.

Bu önemlidir, çünkü bu cihazlarda siyah beyaz renk şemaları ve şık bilim kurgu çizgileri dahil olmak üzere PS5'ten ödünç alınan tasarım ipuçları olsa da, içerideki teknolojinin çoğu bir dizi Sony Electronics cihazından sızmıştır. Ve bir hafta kadar Inzone'un yeni çevre birimlerini kullandıktan sonra, Sony'nin iki farklı şubesinden harika bir teknoloji karışımı alıyormuşsunuz gibi geliyor.

Üç farklı modelden oluşan Inzone kulaklıklarıyla başlayalım: giriş seviyesi 99 $ H3, orta seviye 229 $ H7 ve üst seviye 299 $ H9. Üçünün en ucuzu olan H3, inanılmaz derecede basit ve anlaşılır. Daha pahalı kardeşlerinin aksine, kablosuz sesi desteklemezler ve bunun yerine konsolunuza veya PC'nize bağlanmak için 3,5 mm kabloya veya USB kablosuna güvenirler. İyi tarafı, kalın yastıklı kafa bandı ve kumaş kulaklıklar, H3'ü maraton oyun seansları sırasında bile takmayı eğlenceli hale getirir.

Diğer bir avantaj da, Sony'nin iki kolu arasındaki işbirliği sayesinde, H3 dahil tüm Inzone kulaklıklarının, tıpkı resmi Pulse 3D kulaklıklarda olduğu gibi PS5'in Tempest 3D ses motorunu desteklemesidir. Bu, arkanızdan gizlice yaklaşmaya çalışan birinin ayak sesleri gibi şeyleri duymayı kolaylaştıran uzamsal ses ve özelleştirilebilir ses profilleri elde ettiğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, Pulse 3D, H3 kadar rahat olan kablosuz kulaklıklar için sadece 99 $'a mal olduğu için, muhtemelen bütçesi olan herkes için daha iyi bir satın alma olduklarını düşünüyorum.

Ancak işlerin gerçekten ilginçleştiği yer, çift modlu kablosuz bağlantı (Bluetooth ve özel bir 2.4GHz kablosuz donanım kilidi), biraz daha akıcı bir tasarım ve güçlü pil ömrü sunan H7 ve H9'a geçiş yaptığınızda. Bunun da ötesinde, H9, Sony'nin 1000X serisiyle aynı teknolojiyi kullanan dijital gürültü engelleme özelliğine de sahip ve bunu gösteriyor.

Şimdi Sony'nin H3 ve H9'u yalnızca test için gönderebildiğini belirtmeliyim, bu yüzden karşılaştırmalarım için bunları kullanıyorum. Ancak H7 ve H9, özellikler açısından oldukça yakındır, temel fark, H7'nin dış RGB aydınlatmasının olmaması, dijital gürültü önleme desteğinin olmaması ve H9'da aldığınız yumuşak deri dolgu yerine kumaş kulaklıkların kullanılmasıdır. (bu, Sony'nin WH-100XM5'te kullandığı malzemeyle aynıdır). Buna karşılık, dahili gürültü engellemeye sahip olmadıkları için H7, H9'a (yaklaşık 32 saat) kıyasla biraz daha uzun pil ömrü (yaklaşık 40 saat) sunar.

Ne olursa olsun, şu ana kadar H9 ile geçirdiğim zaman harikaydı ve birçok yönden oyun için ayarlanmış bir çift WH-1000XM5 gibi hissettiriyorlar. Gürültü engelleme, arka plan seslerini bastırmak için harikalar yaratır ve süper esnek deri, onları giymekte başınızın etrafına bir bulut koymak gibi hissettirir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.