BİST’ten 4 Hisseye Kısıtlama Kararı

BİST’ten 4 Hisseye Kısıtlama Kararı

BİST, haftanın son işlem gününde 5 hissenin, 30 Ocak haftasına kısıtlamayla başlayacağını duyurdu. Kısıtlama gelen hisseler, EYGYO, SANEL, SOKE ve BRKSN oldu.

Pay piyasasında VBTS kapsamında, tedbirlerin geçerli olacağı hisseler ve detayları KAP üzerinden yatırımcılara şöyle duyuruldu;

4 hisse kısıtlama bist

Berkosan #BRKSN

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRKSN.E payları 30/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

EYGYO – SANEL – SOKE

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EYGYO.E, SANEL.E ve SOKE.E paylarında 30/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.