Netflix dizisi Cobra Kai 5 Sezon izlemek isteyenlere! Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Netflix dizisi Cobra Kai 5 Sezon izlemek isteyenlere! Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

2022'de Netflix'e gelecek olan Cobra Kai 5. sezon hakkında bilmeniz gereken her şeyi takip ediyoruz.

Çekimler tamamlanmış olduğundan, şimdi Netflix'in Cobra Kai 5. sezon için bir çıkış tarihi açıklamasını bekliyoruz. Tahminlerin çoğu, 2022 Yazında bir sürüm alacağımızı gösteriyor ancak bunu öğrenmek için beklememiz gerekecek. Yapım zaman çizelgesi, neler beklendiği, oyuncu haberleri ve dizinin geleceği de dahil olmak üzere Netflix'teki Cobra Kai 5. sezon hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyin büyük önizlemesi burada.

Netflix'in devamı söz konusu olduğunda, Cobra Kai , Lucifer ve Money Heist gibi Netflix'in en başarılılarından biri haline geldi . Dizi, YouTube Red/Original dizisi olduğu zamanlardan beri zaten geniş ve sadık bir hayran kitlesine sahipti, ancak dizi Netflix'e sıçradığında popülaritesi fırladı.


Cobra Kai Beşinci Sezon

Josh Heald, yazarın odasının Temmuz 2021 gibi erken bir tarihte beşinci sezonu yazmak için toplandığını belirtti.

Çekimler daha sonra 20 Eylül 2021'de başladı ve 19 Aralık 2021'de tamamlandı .

Cobra Kai'nin yaratıcıları Jon Hurwitz ve Josh Heald, Twitter'da beşinci sezonu tamamladıklarını doğrulayan bir fotoğraf ve “Beş. Fin.”

Bir kez daha, gösterinin ana filmi Atlanta, Georgia'da çekildi. Ancak, Miguel'i Meksika'da babasını ararken göreceğimiz için bu sezon seyahat edeceğiz. Jon Hurwitz o zamandan beri 5. sezonun bu bölümlerinin Porto Riko'da çekildiğini doğruladı .

Daha sonra post prodüksiyon başladı ve Mart 2022'nin başlarında, Zach Robinson'dan (uzun süredir dizinin bestecisi) beşinci sezonun müziklerini yapmakla meşgul olduklarına dair bir Tweet aldık.

3 Mart 2022'deki Tweet'te, 1'den 3'e kadar olan bölümleri puanlama sürecinde olduklarını ve kendisinin ve Leo Birenberg'in ikisinin de geri döneceğini açıkladı.

17 Nisan'da doğaçlama bir Twitter AMA'sında, Jon Hurwitz bizi 5. sezonda şu sözlerle güncelledi:

“S5 tamamen düzenlenmiş ve harika! Hala ikinci yarıyı miksliyor ve bestekarlarımızla birlikte beste üzerinde çalışıyoruz. Bazı yeni müzikal temaları sevmek!”

Skor, düzenlemenin yanı sıra tamamlandıktan sonra, yerelleştirme için Netflix'e teslim edilecek, bu da düzinelerce dil için altyazı yüklemek, dublaj yapmak ve Netflix'te yayınlanmaya hazırlanmak anlamına geliyor.


Cobra Kai 5. sezon çıkış tarihi ne zaman?

Netflix, Cobra Kai'nin beşinci sezonunun ne zaman yayınlanacağını henüz doğrulamadı , ancak çekimler bittiğinde size kaba bir tahmin verebiliriz ve her biri Noel'de düşen önceki sezonlardan daha erken almamız bekleniyor.

Dördüncü sezon 20 Ocak 2021 ve 15 Nisan 2021 arasında çekildi . Daha sonra Aralık 2021'de yayınlandı. Beşinci sezon da benzer bir program izleyecekse Temmuz 2022 veya Ağustos 2022 yayınlarını görebiliriz.

Josh Heald, röportajlarda dizinin önceki iki sezona benzer bir şekilde yayınlanacağını tahmin ettiğini ancak kararın nihayetinde Netflix'e ait olduğunu belirtti.

Cobra Kai, Netflix'in “Netflix Is A Joke” Festivalinde Yer Alacak

5. sezon hakkında bildiklerimize daha fazla dalmadan önce, Cobra Kai oyuncularının ve ekibinin 5 Mayıs 2022'de Los Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda özel bir panel için toplanacağını hızlıca belirtmek istedik.

İşte bize Cobra Kai Live için bekleyebileceğimiz söylendi :

“Eşi görülmemiş, çılgın, sadece bir gecelik bir kutlama için Netflix fenomeni Cobra Kai'nin kadrosuna katılın!

Cobra Kai evreninin bu patlaması, oyuncularla özel sohbetler, canlı müzik performansları, hayran fotoğraf çekimleri ve birçok sürpriz içeriyor.

Kostümler teşvik edilir - şu cisleri, duş perdelerini ve mohawkları kırın!

İlk vuruş. Sert Vur. Merhamet yok. Sadece Netflix'te Is A Joke: The Festival."

Biletler 9 Nisan itibariyle 60$ ile 200$ arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

Cobra Kai'nin geleceğiyle ilgili herhangi bir duyuru duyup duymayacağımız belli değil ama Jon Hurwitz, "CK Netflix Is a Joke 5/5'te bazı eğlenceli alaylar olmalı!" diye dalga geçti.


Cobra Kai Sezon 5'ten neler beklenebilir?

Terry Silver, Cobra Kai ve Valley'i devraldı

Kreese, Sting Ray'e saldırmakla suçlanıyor ve Terry Silver, Cobra Kai'yi tamamen ele geçirmekte ve dojo için sahip olduğu vizyonu yaymakta özgür.

Vadinin her yerinde birden fazla yeni Cobra Kai dojosunun ortaya çıkması beklenirken, yeni öğrencilerde önemli bir artış bekleyin, bu da Cobra Kai ile rakip dojoların öğrencileri arasında düşmanlıklara yol açabilir.

Hurwitz, 5. sezonda Silver'ın planlarının "tamamen gerçekleştiğini" göreceğimizi ve Cobra Kai serisini genişleteceğini söyledi.

kobra kai sezon 5 netflix terry gümüş

Terry Silver'ın Cobra Kai için büyük planları var – Telif hakkı. Sony Pictures Televizyon Stüdyoları

Miyagi Do, Cobra Kai ile savaşa giriyor (Yine)

Cobra Kai'nin All Valley Tournament'ı kazanmak için koyduğu onursuz yolu kabul edemeyen Daniel LaRusso, kendi sözünün dışına çıkacak ve Miyagi-Do dojo'sunda öğrencilere öğretmeye devam edecek.

Daniel, Cobra Kai'ye karşı savaşına yardımcı olmak için, şu anda Okinawa'da Miyagi-Do karate'nin Sensei'si olan eski düşmanı ve yeni arkadaşı Chozen Toguchi'nin yardımına başvurdu.

kobra kai sezon 5 netflix chozen

Chozen ve Daniel rekabetlerinin baltasını gömdüler – Telif hakkı. Sony Pictures Televizyon Stüdyoları

Baş yapımcı Josh Heald, TV Line ile yaptığı röportajda, Chozen'in Cobra Kai 5. sezondaki yaklaşan dönüşü hakkında şunları söyledi :

Chozen'in gruba geri döndüğünü açıkça biliyoruz ve kaybının en derin noktasında bulduğumuz Daniel, yenilmiş ve şeytanla bir anlaşma yapmış gibi hissediyor. Miyagi-Do'nun bu şekilde söndürülmesine izin vermenin iyi bir şey olmadığını fark ediyor. Dövüşün değişmesi gereken zamanlar vardır ve Chozen'in bu hikayeye geri dönmesinden ve Miyagi-Do'nun o kısmına yaslanmasından daha iyi bir an olabilir. Chozen, dövüşün bir yarışmayla ilgili olmadığı, ölüm kalımla ilgili olduğu daha agresif geçmişe bağlanan biri. Hala Daniel'e biraz yardım borçlu olduğunu hissediyor ve Daniel onu affetmiş olsa da, bunu telafi etmek istiyor. Sadece bundan bile, izleyicilerin Sezon 5'in başlayacağı enerjiyi çıkarabileceğini hissediyorum.

Anthony Karate Öğreniyor mu?

Anthony'nin yeni çocuk Kenny'ye amansız zorbalıklarından sonra, All Valley turnuvasında Cobra Kai öğrencisiyle arasını düzeltmeye çalıştı, sadece zorbalığı nedeniyle liseden mezun olduklarında zorba olma niyetini dile getirdi.

Daniel, Anthony karate öğretmeye başlamaya hazırdı ve kendini Kenny'ye karşı savunmak için Anthony'nin Karate öğrenmekten başka seçeneği olmayabilir.

AfterBuzz TV'ye konuşan Griffin Santopietro, karakterinin gelecek sezonu hakkında şunları söyledi:

"Gelecek sezonla ilgili en sevdiğim şeylerden biri, Anthony'nin bir insan olarak büyümeye devam ettiğini görmen. Kenny'ye yaptıkları için kendini kötü hissediyor."

kobra kai sezon 5 netflix anthony larusso

Sonunda Anthony'nin Miyagi-Do karate öğrenmesinin zamanı geldi mi? – Telif hakkı. Sony Pictures Televizyon Stüdyoları

Robby ve Tory, Cobra Kai'den ayrılacak mı?

Taraf değiştirmesine rağmen, Robby Miyagi-Do ve Cobra Kai felsefeleri arasında orta yolu bulmaya çalıştı. Kenny'ye verdiği akıl hocalığının bir zorbanın ve eski kız arkadaşının küçük kardeşine zorbalık yapmak isteyen birinin yaratılmasına yol açtığının trajik farkına varması, genç adamı babasının desteğini aramaya yöneltmiştir.

Johnny kesinlikle Robby'yi Cobra Kai'den ayrılmaya teşvik edecektir, ancak kendini suçlu hisseden Robby, Kenny'ye ders verirken yaptığı hataları telafi etmek için dojoda kalabilir.

Tory'ye gelince, All Valley'in kadın şampiyonu Terry'nin zaferini tamamen lekeleyen hakeme ödeme yapmasına kulak misafiri oldu. Tıpkı Robby gibi, kendisini Cobra Kai'den ayrılmasına yol açabilecek bir yol ayrımında bulacaktır.

kobra kai sezon 5 netflix robby tory

Bloktaki yeni çift Robby ve Tory, 5. sezonda bazı büyük kararlarla karşı karşıya kalıyor – Telif hakkı. Sony Pictures Televizyon Stüdyoları

Miguel babasını bulur

Miguel, biyolojik babasının onun var olduğunu bilmediğinden tamamen habersizdir. Miguel "kötü adam" olmanın yanı sıra babasını bulursa hayatında bir daha asla kapatamayacağı bir kapı açıyor olabilir.

Johnny, genç öğrencisini bulmak için Mexico City'ye gitmeyi planlamaktadır, ancak Johnny'yi tanımak, özellikle Miguel'in babasıyla bir yüzleşme olursa, başını her türlü belaya sokacaktır.

Johnny, Miguel'i eve dönmeye ikna edebilirse, Miguel'in babasının hemen arkasından gelmesini bekleyin.

kobra kai sezon 5 netflix miguel

Kreese, Sting Ray'e saldırmakla suçlandı ve ironik bir şekilde Cobra Kai sensei'yi kurtarabilecek tek kişi eski öğrenci Johnny Lawrence. Johnny, Terry Silver'ın saldırısının kurbanıydı, bu yüzden Meksika'dan döndüğünde Kreese'in hapisten çıkması için tek umudu o olabilir.

kobra kai sezon 5 netflix kreese

Kreese, Terry'nin parmaklıklar ardındaki ihanetiyle nasıl başa çıkacak? – Telif hakkı. Sony Pictures Televizyon Stüdyoları


Cobra Kai 5. sezon oyuncu kadrosunda kimler var?

4. sezonun kadrosunun büyük çoğunluğunun Cobra Kai 5. sezonda geri dönüş yapmasını bekliyoruz:

Miyagi-Do Öğrencileri ve LaRusso Ailesi
rolOyuncular
Daniel LaRussoRalph Macchio
Amanda LaRussoCourtney Henggeler
Chozen ToguchiYuji Okumoto
Samantha LaRussoMary Mouser
DemetriGianni DeCenzo
ŞahinJacob Bertrand
Anthony LaRussoGriffin Santopietro
ChrisHalil Everage
NathanyelNathaniel Ah
abeJayden Nehirleri
küçük kırmızıShane Donovan Lewis
FrankCameron Markels
StivenTony Vo
Kartal Dişi Karate
rolOyuncular
Johnny LawrenceWilliam Zabka
Miguel DiazXolo Maridueña
MitchAedin Mincks
BertOwen Morgan
DirkXander Serrano
DevonOona O'Brien
kobra kai
rolOyuncular
havlu gümüşThomas Ian Griffith
John KreeseMartin Kove
Robby KeeneTanna Buchanan
Tory NicholsPeyton listesi
Kyler ParkıJoe Seo
Kenny PayneDallas Genç
kavalcıSelah Avusturya
MikeyChris Schmidt Jr.
EdwinAJ Hicks
Büyük kırmızıChristopher Ryan Lewis
vatozPaul Walter Hauser

Beşinci sezonun çekimleri tamamlanmış olmasına rağmen, özellikle Miguel'in ismi açıklanmayan babasının kadrosu olmak üzere, yeni oyuncu kadrosu hakkında henüz bir şey öğrenemedik.

Geçtiğimiz birkaç sezonun finallerinde, geri dönen bazı karakterlerin yolda olduğuna dair her zaman ipuçları aldık. 5. sezon için hiçbir ipucu gelmedi, ancak Terry Silver'ın geri döneceğine göre, bazıları Terry'nin Mike Barnes ve Sean Kanan'ın Karate Kid 3'teki karakterleri de dahil olmak üzere eski arkadaşları hakkında spekülasyonlar yaptı. Onları gerçekten görüp görmediğimizi zaman gösterecek.

terry gümüş arkadaşlar karate çocuk 3

Cobra Kai 5. sezonda yeni yüzlerin ortaya çıkma olasılığı hakkında Jon Hurwitz şunları söyledi:

“Bir sürü delilik var; franchise hayranıysanız, belki bazı tanıdık yüzler ortaya çıkar, belki gelmez; bir sürü karate olacak.”


Cobra Kai altıncı sezon için yenilendi mi?

Netflix, Cobra Kai'nin altıncı sezon için yenilenip yenilenmediğini henüz açıklamadı. Beşinci sezon için yenileme, Netflix'in 4. sezon çıkış tarihini açıklamasıyla duyuruldu .

Çalışmalarda altıncı bir sezon varsa, o zaman Cobra Kai sezon 5 çıkış tarihini öğrendiğimiz zaman yenilemeyi öğreneceğimizden şüpheleniyoruz .

Ayrıca Netflix'in, 5. sezonun gösterinin sonuncusu olduğunu önceden iddia etmediğini de belirtmek gerekir; bu da , beşinci sezonun ötesinde daha fazla Cobra Kai alacağımızı gösteriyor .

Son zamanlarda altıncı sezon olasılığı hakkında Deadline'a konuşan Hayden Schlossberg şunları söyledi :

"Aklımızda bir son var. Oraya varmak için kaç mevsim gerekir, bilmiyoruz. Yaparken çok keyif alıyoruz. Bizi yorarsa, ondan önce dururuz; Planladığımız birkaç sezon daha var.”

Yaratıcıların dizinin altı sezonunu planladıklarını defalarca duyduk, bu yüzden umarım bu rüyayı gerçekleştirirler.

Ayrıca, Cobra Kai için bir spinoff için planların olduğu veya hala planlandığına dair (birkaç iyi kaynaktan bazıları dahil) birçok söylentiyi not etmeliyiz . Özellikle, Miyagi için bir prequel serisinin söylendiğini duyduk.

17 Nisan'da Hurwitz yaklaşmakta olan projelerle ilgili şunları söyledi:

"Josh, Hayden ve benim birlikte Counterbalance Entertainment adında bir şirketimiz var. Miyagiverse'in içinde ve dışında Cobra Kai'nin ötesinde çok sayıda eğlencemiz var. Yakında duyuracak eğlenceli şeyler olacak!”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.