SUN Coin Nedir? SUN Coin Projesi Nedir?

SUN Coin Nedir? SUN Coin Projesi Nedir?

SUN (SUN), blok zinciri ağı TRON (TRX) üzerinde merkezi olmayan finansın (DeFi) daha da geliştirilmesi için tasarlanmış bir kripto para birimidir. SUN'un Kurucuları Kimdir? Dolaşımda Kaç SUN (SUN) Coin Var?

SUN (SUN), blok zinciri ağı TRON (TRX) üzerinde merkezi olmayan finansın (DeFi) daha da geliştirilmesi için tasarlanmış bir kripto para birimidir.

“TRON'daki en önemli Bitcoin eşdeğeri” olarak tanımlanan SUN, TRON'un TRC-20 belirteç standardında çalışan gönüllü bir projedir. Gönüllülerden oluşan özel bir topluluk, yapılan işlemleri akıllı sözleşmeler aracılığıyla kontrol eder.

SUN'un oluşum madenciliği aşaması, Eylül 2020'nin başında başladı ve resmi lansmandan iki hafta önce sürdü. Katılımcılar, SUN için ödüller ve yönetim hakları kazanmak için TRON'un TRX tokenini veya diğer TRC-20 tokenlerini stake edebilirler.

sun-coin-nedir-min.jpg


SUN'un Kurucuları Kimdir?

SUN, TRON ile yakından ilişkilidir ve dikkat çekici bir şekilde TRON'un kurucusu Justin Sun'ın soyadını taşır.

Sun, kripto para birimi topluluğunda tanınmış bir kişidir, TRON'u sesli olarak tanıtması ve Sun'ın 4,5 milyon dolar ödediği bir öğle yemeğinde Warren Buffett ile kripto para birimini tartışmasıyla nam salmıştır.

Sun kurucuları , SUN coini herkese açık bir şekilde ve şeffaf bir şekilde tanıttı ve geliştiricilerinin kimlikleri resmi olarak açıklanmasa da, operasyonları ve büyümesi için özel bir topluluk görevlendirildi.

DeFi mantrasına uygun olarak, tüm faaliyetler ve güncellemeler, topluluk yönetişim prosedürlerine uygun olarak akıllı sözleşmeler üzerinde yürütülür.

SUN'un teknik incelemesi bunu bir "sosyal deney" olarak adlandırıyor ve geleceğe yönelik planlar, tokenin "merkezi olmayan borç verme, sigorta, likidite, istikrarlı paralar, vb.'de yer alabileceğini" belirtiyor.

SUN'u Eşsiz Yapan Nedir?

SUN'un temel amacı, merkezi olmayan bir internet ekosistemi oluşturmayı amaçlayan TRON protokolüne destek olarak var olmaktır.

SUN, özellikle DeFi'ye odaklanır ve TRON'un blok zincirine alınmasına ve sızmasına yardımcı olur. Bu nedenle işlevi, DeFi platformlarının yerel tokenlerini taklit eder ve kullanıcıları diğer coinleri stake ettikleri ve kendilerini yönetişim prosedürlerine dahil ettikleri için ödüllendirir.

Çekiciliği elbette mevcut TRON kullanıcıları ve DeFi staking ve ilgili faaliyetlere ilgisi olanlar için oldukça hatırı sayılır miktarda olacaktır.

SUN'un lansman ayı olan Eylül 2020'den itibaren kar kazançları bir soru işareti gibi görünüyor. Teknik incelemeye göre, geliştiriciler “adil” token dağıtımına ayrıcalık tanıdı ve herhangi bir fon kabul etmedi ve kendilerine veya TRON ekip üyelerine herhangi bir SUN ayrılmadı.

Bu, 2017'de ilk madeni para teklifinde (ICO) 70 milyon doların üzerinde para toplayan TRON'un aksine.

Dolaşımda Kaç SUN (SUN) Coin Var?

SUN lansmanında sıfır öncül vardı ve teknik incelemesi onu kazanmanın tek yolunun madencilik olduğunu belirtiyor. Bu, TRON'un kendi TRC-20 standardında yayınlanan TRX veya diğer tokenları stake ederek yapılır.

İki madencilik aşaması gerçekleşti: Eylül 2020'de iki hafta süren genesis madenciliği ve sonrasında düzenli madencilik.

Genesis madencilik aşaması, toplam SUN arzının %9,34'ünü çıkardı. Toplam arz 19.900.730 SUN'dır.

SUN'un kullanıcı tahsisleri, stake ettikleri değerin miktarına ve stake etmeye adanmışlık süresine bağlıdır. Teknik incelemeye göre, kullanıcılar herhangi bir zamanda stake etmeyi bırakmakta ve SUN tahsisatlarını talep etmekte özgürdür.

SUN Ağı Güvenliği Nasıl Sağlanır?

SUN'un güvenlik kurulumu, ağın güvenliğini sağlamak için topluluk fikir birliğine ve finansal teşvike dayanan diğer birçok hisse kanıtı (PoS) kripto para birimine benzer.

Ethos'ta Bitcoin'e olan benzerliklerini öne sürmesine rağmen, belirteç iş kanıtı (PoW) tabanlı değildir ve Bitcoin blok zincirinin yıllarca açıkça doğrulanabilir işlem doğrulamasının aynı faydalarını sunmaz.

Potansiyel paydaşlar, SUN'un protokolünün halihazırda bağımsız olarak denetlenmesine rağmen, fonları akıllı sözleşmelere kilitlemenin içerdiği risklerin farkında olmalıdır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.